Domáce alebo kupované raňajkové kaše? Ktoré vám sedia viac?

dusanplichta
27. jún 2016

Podeľte sa o vaše chute a skúsenosti 🙂

misicka27
28. jún 2016

Ja kupujem z Dm-ky babylove 3-korn,myslim ze to je ovseno-spaldovo- razna, niesu tam ziadne pridane latky ani cukry iba staci zmiesat s prevarenou vodou/ mliekom/ UM a dochutit ovocim/ babylove vyzivou bez cukru ;)

misicka27
28. jún 2016

@dusanplichta je milion instantnych kasi ktore neobsahuju ziadne pridavne latky, cukry ani nic podobne a nemusia sa varit...staci zaliat vodou/ mliekom ...

bibistec
28. jún 2016

@dusanplichta dcerka ma intolerancie potravin a nemoze ani ryzu ani kukuricu ale robim pohankovu alebo psenovu s rastlinnymi mliekami a do toho rozne ci skoricu, alebo javorovy sirup alebo pernikove korenie, zje vsetko chuti jej to

dusanplichta
autor
28. jún 2016

@misicka27 ano su , to je v poriadku...Mozno by som len poukazal na to, ze nie je vhodne, ciste kase pravidelne konzumovat, bez toho aby sa doladili orechmi, jogurtom a teda nejakym zdrojom dobrych tukov a proteinu...Casto su to prilis sacharidove naloze...to je ako ked si zoberieme materske mlieko vs. sunar. Makro zlozenie zivin je rozdielne.

dusanplichta
autor
28. jún 2016

@bibistec super tak to ste dobre zriesili...urcite kukurica, psenica, soja, ale v niketorych pripadoch aj ryza mozu byt problematicke

misicka27
28. jún 2016

@dusanplichta no co sa tyka materskeho mlieka a umeleho uz davno to neplati, ved na zaklade rozboru zivin v materskom mlieku sa vyrabaju mlieka umele. Su co najviac prisposobene tomu materskemu aj makro aj mikro zivinami. Biely jogurt je dobre davat aj s ovocim alebo vyzivou. Kasa ked sa robi z mlieka tak obsahuje dost bielkovin aj tukov, niesu to len sacharidy a zase dieta zje tolko kolko mu dame....nemusi zjest misku pre dospeleho...rastlinne tuky v podobe napr.olivoveho oleja sa maju pridavat do masovo- zeleninovych prikrmov, orechy malym detom len pomlete od 1 roka az...su silny alergen a pri nepomletych hrozi vdychnutie.

babatkoo
28. jún 2016

Ja malemu (rocnemu) synovi varim kazde rano domacu kasu, striedam - pšeno, pohanku, ovsene vlocky, kukuricnu a ryzovu kasu. Vzdy mu do nich rozmackam ovocie, pripadne lyzicku lekvaru pre zmenu. Cela priprava trva max 15 minut. Dovtedy si stihnem spravit ranajky aj ja ;) Na veceru davam kupovanu mliecnu kasu. Chutia mu vsetky

danuska207
28. jún 2016

Pšenova, pohankova, ovsena, ryžová, atď. všetko instantné kase z bio obchodov bez akýchkoľvek prímesí. Pridávam ovocie, škoricu, maslo...

kim_rossi_stuard
28. jún 2016

domaca mnaaam, uz mi slinky tecu...nech je rano dam si s ovocim 😝 😀

dankaa78
29. jún 2016

Milujem ovsené kaše ale ich kupujeme🙂

dusanplichta
autor
29. jún 2016

@misicka27 orechy zavisia od veku a ano nemaju sa davat...ale nesuhlasim absolutne s tym, ze prikrmy sa robia dobre...mozno 2 znacky sa priblizuju, ale skuste dostudovat makroziviny a pomery...Teraz nie preto aby som vam dokazal kto ma pravdu, ale pre komunikaciu reality . Mlieko ma malicko proteinu a tukv a tiez sa len treba pozriet ake bude makro zlozenie kompletneho jedla...Ja som ako dieta tiez jedol vela takych cerealii s mliekom a rodicia si mysleli ake super, a ja som len priberal, aj napriek tomu, ze som mal pohybu milion... Ale ak mate veci pod kontrolou ze vam to sedi a dieta je akurat a vsetko v pohode, tak oki ...

dusanplichta
autor
29. jún 2016

@danuska207 super , tak s maslom, to sa tak zakremuje ako rizoto ze ?

dusanplichta
autor
29. jún 2016

@babatkoo kolko ma rokov? Preco na veceru kasu ?

misicka27
29. jún 2016

@dusanplichta ja som mala na mysli umele mlieko, prikrmy z obchodu nekupujem len instantne bio kase a vyzivy bez cukru. A to je samozrejme ze clovek pribera zo "zdravych" ranajkovych cerealii a müsli, staci si precitat zlozenie kolko obsahuju pridanych cukrov, fruktozu hlavne atd. Ja som mala na mysli tie instantne nemliecne kase pre dojcata a batolata...tie obsahuju to iste ako ked si kupite obycajne napr vlocky alebo pseno, quinou z obchodu je uz len na tom s cim to ochutite ....

ladygina
29. jún 2016

Jednoznačne domáce🙂

babatkoo
29. jún 2016

@dusanplichta ma 1 rok a kasu preto lebo mu to vyhovuje kvoli traveniu a obmedzeniam v strave ktore doteraz mal (od 6 mesiacov do roka) nesmel jest lepok lebo mal vysoke protihodnoty ktore mu vysli z krvi. Takze sme hladali alternativu aby sme ho zasytili. Ovocie na veceru by bolo malo, maso zasa tazke. Okrem materskeho mlieka dostava aj kasu

danuska207
29. jún 2016

@dusanplichta dávam asi málo,nie je to nejaké krémové, skôr také zjemnené. Tiež to ale dávam na večeru, prosto taky zvyk, sem tam dám na veceru to isté čo na obed, cize nejaké mäso. Akosi mi nič iné nevie napadnúť ze co dat... Zase jemu nie všetko chuti...

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@misicka27 super ano, vidim ze ste informovana a super. To je dolezite, ako pisete

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@babatkoo a zeleninu na masle ? to by som vecer striedal, aj nejake maso varene telacie, take mlade jemne ...preco tazke ? da sa natrhat na jemno ..

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@danuska207 Ja len ze na veceru je dobre podla mna zelenina na tuku a nejake masko, syr , ryba ..ako nie kazdy den ale sak sa rozumieme 🙂

babatkoo
1. júl 2016

@dusanplichta ale ja mu aj take davam 🙂 vcera mal zeleninovu polievku na veceru. Maso papa 2 x denne so zeleninou alebo inou prilohou. Prvu veceru ma o 18stej a druhu o 22 a vtedy papa kasu. Chodi spat neskoro. On ma az moc rozmanitu stravu oproti jeho kamaratom 🙂 nic mu nechyba

dusanplichta
autor
4. júl 2016

@babatkoo super hlavne ma dobry zaklad ...polievky su skvela vec