Ako často periete dámy? Máte v tom nejaký systém? Alebo ...

samsung_tomas
Moderátor
20. nov 2017

Ako často periete dámy? Máte v tom nejaký systém? Alebo to riešite núdzovo, podľa „zúfalstva“ v akom stave prišli decká zo škôlky alebo zo školy?

janickacrazy
20. nov 2017

@samsung_tomas Ja periem každý den, lebo máme 3 deti, takže u nás je stále čo prať. Málokedy sa stane, že neperiem, to už je pre mna taký malý sviatok. Systém mám taký, že 2-3 dni periem tmavé a potom jeden den biele. 🙂

tyelde
20. nov 2017

Denne niekedy aj viac práčok... Sušičku momentálne nemáme, takže podla toho koľko sa zmestí na sušiak, so sušičkou som zvykla prať 1 deň

csilla92
20. nov 2017

Ja 2-3krat do tyždňa. System mám len v tom, že najprv biele a potom tmavé.🙂

ejuska2586
20. nov 2017

Periem 1x týždenne 2 várky - jednu tmavú a jednu bledú. Zatiaľ nám to tak v pohode vychádza. Ale od marca to bude asi častejšie, keďže k nám pribudne jeden malý nezbedník 🙂

sanssa
20. nov 2017

my sme zatial doma iba dvaja takze nam staci prat tak raz za tyzden, vacsinou v sobotu ale ked je nejaka nudza tak zapnem pracku aj pocas tyzdna ale som pripravena na to, ze ked sa narodi malicke tak to bude ovela castejsie 😂

fidorkadoris
20. nov 2017

Máme 3 deti, perieme priemerne 1×denne, niekedy sa to nakopi a aj 4× 🙂

igiana
20. nov 2017

Mam pracku na 10 kg pradla a susicku, takze to nie je az take zufale a periem denne 1x to pradlo ktoreho sa najviac nazbiera. Pranie mi nevadi ale co neznasam je triedit a odkladat poskladane pradlo do skrin🙂

wieruska1
20. nov 2017

periem vsetko co mame oblecene, priebezne ako sa nazbiera viec menej denne kedze sme 4 plus uteraky a kuchynske utierky. Cez vikend periem iba povliecky a pripadne prehozy. Mam susicku takze to nejako neriesim

ewusha01
20. nov 2017

Periem tak 3-4x týždenne. Teraz je to v zime horšie, nakoľko na susicku ešte nie je dosť v prasiatka. Asi až keď pôjdem na jar do práce

deti95060810
20. nov 2017

Pri 4 deťoch perieme asi tak 4 krát do týždňa....horšie je keď máme doma brušnú chrípku - ako momentálne teraz, už asi týždeň a keď sa prezlieka posteľné prádlo....😉
Ale inak vravím, že práčka je môj najväčší kamarát 🙂😍....

willino1
20. nov 2017

3 deti a 3 dospelí... denne minimálne 1x niekedy aj 2x... máme sušičku a vďaka za ňu.... ešte v lete boli dve deti na plienkach a látkových, takže každý deň bola ešte jedna pračka naviac len plienok aj s predpierkou a 2 x plákanie... teraz zas aspoň 1 x týždenne je zas precikané posteľné prádlo 🙂

lubina
20. nov 2017

Kazdy den, na striedacku, jeden den svetle, dalsi den tmave. mame dve aktivne, sportovo zalozene deti 🙂, tak je stale co prat. Ak neperiem, tak to je sviatok....

andreakg
20. nov 2017

Ja periem 5×do týždňa, farebné, čierne,biele,svetlé prádlo

sisy222
20. nov 2017

Periem denne,nakolko nas je doma viac(2+5) tak neda Sa neprat menej často 🙂

anjelicek26
20. nov 2017

Tocime 13 praciek tyzdenne... vzdy jednu varku na noc, mame pracku zo susickou, tak si nastavim casovac a rano pred odchodom do roboty uz len poskladam suche a vonave pradlo... zvysok piatok-sobota ako stiham, periem jedno dieta za druhym, nemiesam si to...aj tak je toho dost. Sa nedivim, ze po troch rokoch zacinaju pracke odchadzat tlmice v bubne 😂 Nabuduce vezmeme miele 😂

Pranie zo zufalstva nemame, handier mame az moc 😂

dai
20. nov 2017

periem 1 najviac 2x za tyzden - vsetci si pritom menia oblecenie kazdy den ( mozno rifle 2-3x oblecu, muz ale teda kazdy den cerstva 1-2 kosele, najmenej 1-2 tricka, podla toho ci sportuje, deti kazdy den do skoli v cistom novom...) - v den ked periem tak periem cca. 4-5 pracok - vsetko susim v susicke...

jul17
20. nov 2017

Ja periem väčšinou pondelok 2* tmavé a biele a potom podľa potreby keď sa nazbiera tak v sobotu ide ešte jedna várka. Pri výmene prádla to je tiež na dvakrát a susim kde sa dá vonku vnútri a v pivnici.

fergiea
20. nov 2017

U nas sa perie casto, aj napriek tomu, ze sme 2ja dospeli. System nemam. Asi iba v tom, ze ak neperiem 4-5dni, tam mi potom ide pracka aj 4x po sebe a dalsi den zasa len periem 😁 a chvalabohu za susicku pradla. Ulahcila mi zivot, nemusim zehlit, pradlo je jemne, zbavene necistot.

biba12
20. nov 2017

Periem každý deň jednu práčku. Cez víkend aj zo dve, tri, lebo to mením povliečky 🙂

piece
20. nov 2017

Dva krát do týždňa perieme ale zakaždým v sobotu, inokedy na to nemám veľmi čas. Ale už začínam zisťovať, že čím ďalej tým viac to potrebujeme častejšie takže budem musieť asi začať prať jednu práčku aj v strede týždňa 😀

kala
20. nov 2017

periem každý deň, viac je u nás tmavšie oblečenie, každý 2týždeň periny deky obliečky z malých ozdobných vankúšov, koberčeky pri vaňi a sprcháči, tak v tedy je za deň aj 4 pračky môj manžel mi hovorí že som ,,chorá už z prania´´ príde domov sa najesť vyzlečie mikinu a ja šup s ňou do pračky odchádza z obeda hľadá ju a ona sa už vrtíííí. milujem voňavé a čerstvo vyprané oblečenie

livia341
20. nov 2017

Na štvorčlennú rodinu periem 2-3krát týždenne a v sobotu 1-2krát toto všetko závisí podľa počasia, či je blato, sneh, dážď.A už mi došla trpezlivosť so sušením na sučiaku,aj zo žehlením tak som si objednala sušičku ktorá príde zajtra a s manželom sme zvedavý.

ladova87
20. nov 2017

My sme dvaja dospelí, tri deti, plus plachty z priatelovej prace (fyzioterapeut, maser) takmer každý deň. A system jedine taký, že periem to, čoho je momentálne najviac (myslím farbu) a z práčky rovno do sušičky. Takže zúfalstvo sa našťastie u nás už neprejavuje 🙂

surriana
20. nov 2017

Mám 3 deti takže u nás sa práčka nezastaví...😠

rojko
20. nov 2017

Ja periem keď mám plny kos na prádlo...horšie je to keď pradlo schne v tomto počasí 😣tak keď prádlo vyschne, co trvá pár dní, keďže nemáme sušičku, tak periem zas...a to je dookola...

meiwe
20. nov 2017

Kazdy den aj 2x , biele,cierne;farebne odelene detske od dospeleho.

lenusicek
20. nov 2017

Dobry den, u nas sa perie tak kazdy druhy den🙂 system v tom mam taky ze raz tyzdenne pracovne veci a raz farebne a raz biele a ked tak postelne pradlo a ked sa nazbera tak cierne a periem tak ze od najspibavejsich a najtmavsich po najcistejsie ci najbelsie:D lebo som mala skusenosti ze po pracovnych veciach som prala tmave a boli flakate, tak presne v poradi, najskor cierne a potom pravovne( priatel je murar) potom farebne a potom biele a postielne🙂

sisaka
20. nov 2017

To som netušila, že na niečo tak primitívne ako nahadzanie špinavých veci do pračky je potrebný nejaký systém. Nie som zo špinavých veci ani zúfalá, ani sa v tejto činnosti nevyživam, ani jej neprikladam nejakú dôležitosť či výnimočnosť, ktorá by si zaslúžila nejaký systém, či plánovanie. Časy keď pranie zabralo polku dňa, bola pri ňom potrebná aktívna účasť a tym pádom ho bolo treba patrične naplánovať sú už chvalabohu dávno preč. Praniu venujem toľko myšlienkových pochodov asi ako sprchovaniu t.j. niečo blízko nule. vidím plne koše, chytím, hodím do pracky, prehodím do susicky, poskladam, odložím - hotová veda hodná rozmýšľania a budovania prepracovaného systému s presným nacasovanim. Počet opratych práčok v priebehu dňa, týždňa, roka netuším, ani si o tom nevediem žiadne záznamy

vulka
20. nov 2017

@samsung_tomas V dnešnej dobe majú deti tóóóľko oblečenia, že aj keby prišli 5dní po sebe ako čuníky, netreba stresovať a "zúfalo" prať do odpadnutia a skorých ranných hodín. Stresovanie, plánovanie, menežovanie prania je pre takých, čo nemajú inej roboty. 🙂