Čo u vás rozhoduje pri výbere práčky?

samsung_tomas
13. máj 2015

Všetci chceme ako take vyváženie pomer / cena / dobrý vykon a samozrejme rozumná cena 😀 . Pre niekoho dobrý výkon znamená, že v práčke vyperie naraz veľa oblečenia, pre iného, že je práčka tichá a pre ďalšieho ekologickosť práčky.
Čo si vy cenníte najviac na svojej práčke?

lucinocka
13. máj 2015

keby ju obsluhoval niekto iny okrem mna:D

bonaqa2013
13. máj 2015

@samsung_tomas že je práčka značky SAMSUNG.

aluxka
13. máj 2015

Ja si najviac cenním, že má 1200 otáčok a prádlo mi rýchlejšie vyschne, chcela som viacotáčkovú no cena bola tiež vyššia. Takisto ma teší, že mi rýchlo vyperie na eco programe a tiež sa pri nej 5 - 10 minút malá zabaví 😀

dadka_bb
13. máj 2015

my sme za posledny rok kupili uz dve pracky, samozrejme ze sme sa rozhodovali najmä podla ceny. kedze ja nepracujem, som doma s malou, takze zijeme z toho co prinesie domov priatel. kedze sme sa stahovali do podnajmu kde nebolo nic, kupili sme si co najvacsiu pracku , za najnizsiu cenu, bola to indesitka. Nanestastie pocas jedneho prania mi vyletela kostica z podprsenky a pri zmykani ako rotovala sa dostala von z bubna a rozthrla nejaku nadrzku na vodu, takze koooooomplet vsetka voda po zemi, ja tehotna s bachorom som to tam uterakmi zbierala 😀 oprava tohto druhu sa nevztahuje do zaruky, takze sme si to museli dat opravit za svoje.. (az opravar zistil ze to bola kostica, samozrejme ze ja som si myslela ze je to chyba pracky ☹ ).. pred porodom sme sa vsak museli prestahovat do druheho podnajmu, kde sa nam tato super velka pracka (uz zlepena opravena) nezmestila cez zarubnu 😀 takzeee sme ju "podarovali" za symbolicku cenu kedze bola uz poplatana priatelovym rodicom, a my sme si zase opät museli z dvoch vyplat odlozit na dalsiu pracku, tento krat sme uz kupili najlacnejsiu indesitku, ze ved sme v podnajme tak naco investovat. a tato pracka samozrejme je taka hlucna ked zmyka ze ma ide vykotit... taky vysoky ton vydava ze nervy mam na hrane ju rozkopat 😀
takze pri tretej pracke si uz urcite nebudem vyberat podla najnizsej ceny, ale podla decibelov a ceny 🙂

celasapremenim
13. máj 2015

🙂))

ikke
13. máj 2015

desatrocna zaruka na motor, kedze pri predchadzajucej drahej aj "drahej" AEG to bol prave motor, ktory uz po 3,5 roku (!!!) zacinal kolabovat a po 5,5 roku definitivne odisiel... 😝
a potom aj hlucnost a trochu aj zaruka znacky, lebo predstava, ze mi pri 1400 i viac otackach tancuje 60-kilove hebedo po kupelni, ma moc nenadchyna 😅

pslahorova
14. máj 2015

Cena v case ked sme ju kupili (pred 4 rokmi ) nebola zrovna mala, 500€ ... rozhodla kremicka spirala a diamantovy bubon. Pracka funguje ako hodinky, funkcii je tam plno, + bolo aj zmakcovanie a hlavne ta spominana spirala.

gretkab
14. máj 2015

Ja som mala kriteria min. 7 kg pradla, 5-rocna zaruka, odlozeny start, moznost dovlozit pradlo po zacati prania, min. 1000 otacky. Pozerali sme aj hlucnost. Teraz uz by som si tam doplnila zvukovy signal na konci prania (som predpokladala, ze to maju automaticky vsetky, a ukazalo sa, ze nie 😉).
Po tom, co ani jedna z nasich dvoch Bosh pracok neprezila 5 rokov sme isli teraz po zaruke a nie po "znacke".

lasto
14. máj 2015

@samsung_tomas musí byť tichá, možnosť doloženia prádla a samozrejme výkon

babulka1978
14. máj 2015

@samsung_tomas My akurat teraz vyberame pracku, nie pre nas, pre svokru.....mala Samsung.....bola s nou spokojna, vydrzala 3 roky bez opravy, potom kazdych pol roka ju musel mm latat vselijak, lebo zaruka ziadna, autorizovany technik drahy, suciastky drahe.....vzdy odislo tesnenie, vzdy ju musel mm celu rozobrat.....ale napriek tomu sme s tou prackou boli spokojni, prala dobre, parametre na novu........predlzena zaruka, 8 kil pradla, energeticka tr. A+++, susenie minimalne 1000 otacok, skrateny program, odlozeny start, zvukovy signal po skonceni prania 🙂 My mame doma novu so susickou kupovanu minuly rok, Hotpoint, na 9 kil pradla, a 7 kil susenia....nevyhoda su strasne dlhe programy prania (bez moznosti skrateneho), tym padom dost vysoka spotreba...ale kedze sme 4, tak potrebujeme taku vacsiu aj so susickou 🙂

martinkaxp
14. máj 2015

Tak urcite zohrava velku ulohu pri vybere cena, kvalita, servis, ... Ja stale tvrdim, ze nie sme taki bohati, aby sme si mohli dovolit kupit lacne veci. Väcsinou to plati, ze cim je produkt drahsi, tak tym je kvalitnejsi, ponuka viacej moznosti. Ja som urcite zato, aby sa zainvestovalo do kvalitnejsich veci, ktore posluzia dlhsie, s ktorymi sa nebudeme trapit a nebudeme im my sluzit, ale oni nam. Urcite nie som zato, aby sa kupila nejaka lacna pracka a posluzila by 2 roky a aj za tie 2 roky by s nou bol stale problem.

anny1984
14. máj 2015

Vyberám podľa viacerých kritérií: energetická trieda, veľkosť bubna, 6. zmysel, rýchlosť otáčok, rodičovský zámok, samozrejme v neposlednom rade cena. 🙂

bubinko1506
14. máj 2015

pre mna je dolezita energeticka trieda, eco programy, moznost odlozeneho startu, doplnenie pradla pocas prania, rychlost otacok. sme dvaja, takze plnu pracku pradla ani nemavam, takze programy na nizsiu hmotnost pradla a skratenim casu prania su pre mna dolezite. dalej hlucnost - tu nasu chodim sem-tam kontrolovat, ci vobec perie, kedze je velmi ticha. uvitala by som ale, ak by bola taka, ze ked vyberiem pradlo, tak na nom nezostanu psie chlpy