Čo pre vás znamená spojenie „zdravá výživa“?

janka_rajo
14. sep 2015

Tak som trošku premýšľala nad tým, ako dnes ostatné maminky vnímajú zdravú výživu. Je to pre vás študovanie zloženia každého výrobku, čo idete kúpiť, alebo to vnímate ako napr. ja? Podľa mňa je totiž zdravá výživa rovnováha. Teda spojením dobrého a výživného jedla, pohybu a psychickej pohody 🙂 čo poviete?

irenaliza
14. sep 2015

zdravá výživa- nemyslím si,že len o študovaní zloženia,či je ale nie je BIO... veď to aj tak vždy celkom nesedí,ale ide hlane o dobré a kvalitné jedlo a hlavne sám človek musí by s tým s totožnený,nielen preto to jem, lebo je to BIO a je to teraz IN... ja sa tiež deťom snažím dávať zdravú výživu zeleninku, ovocie, mäsko, jogurty... ale hlavne sa treba aj veľa hýbať a brať život s úsmevom aj keď niekedy je to ťažké, ale musíme. NO nie. A niekedy treba aj k zdravej výžive pridať aj čokokádku, sladkostíčky, kávu, veď aj to niekedy treba, organizmus to napudí a.. myslím, že aj to patrí k Zdravej výžive. ZDRAVÁ VÝŽIVA- z každého rožku trošku a hlavne dobrú náladu a úsmev. 🙂 🙂

aluxka
14. sep 2015

@janka_rajo úplne sa s tým stotožňujem. Zdravá výživa u nás rovná sa - povinne raňajky, obed, večera. Niekedy máme na raňajky ovsenú kašu s ovocím inokedy chlebík s medom. Moje deti nedostávajú ako maškrtu len ovocie, poznajú aj čokoládu alebo lízatká ale v tom zdravom "duchu" Snažím sa aby mali všetky potreby vyvážené, teda aj polievočka, aj čokoládočka a samozrejme pohodička 😉

jarnicka
14. sep 2015

Pre mňa je to chutný zdravý výrobok bez umelých prísad konzervatívny a všelijakých možných aj nemožný farbiv

keira
14. sep 2015

zdrava vyziva = ziadne spracovane produkty, polotovary, ziadna chemia, umele aditiva, vela cukru,
vela sezonneho ovocia a zeleniny, hlavne domacej, detto maso a mliecne produkty /nepasterizovane, zakysane/, ziadne sladkosti a la sortiment v kazdom obchode, ale skor nej domaci kolacik
ziadne stravovanie vo fastfoodoch a pod zariadeniach
vela pohybu
a samozrejme pozitivne nastavenie mysle 😉

miriam18111
14. sep 2015

Čo pre nas zanmena ,,zdravá strava"
My sa riadime doma tym ,ze zdrava strava ma obsahovat zeleninku, ovocie, vitaminy,
pestrost,pohyb ,.
Zdrava strava je pre mne nieco cim sa riadime cely zivot, viem a som si ista ze ked naprikald nieco spapame viem ze nam nebude tazko(ako napriklad nasi svokrovci maju v jedalnicku snad iba vymazane potraviny,.viem,že nebudem musiet hladat pricinu tazkosti v jedle,
Zdrava strava je u mna zlozenim vsetkeho, ano nase deticky papaju aj sladke ale vzdy sa opat snazim ich naucit ze ked sme napriklad po obede mala sladkost tak na olovrant mamae ovocie,
kazdy den mame ci desiatu ci olovrant nieco z ovocia,
Nechcem sa ,,chvalit"ale nase deti miluju snad vsetku zeleninu,starsi ten ked si otvori pohar cvikle nemam problem ho polovicu spapat,
a tak isto ide aj vsetkú zeleninku ovocie,
ked sa ma spyta a preco nemozem papat celu kinder cokoladu(myslim tie tycinky co ich je tam ale 8)tak si aj sam odpovie,jaj lebo pojdem do nemocnice bude ma bolet brusko, tak nejako sa ich snazim aj k tomu viest, aby vedeli co je pre nich dobre, a nie len preto lebo Mama Povedala!!! ako pise @keira domace kolaciku su u nas vo zvyuku skoro kazdy vikend,kedze mame sezonne ovocie tak si vychutnavame takto,,

myslim ,ze ako deti Pohybu maju az dost, denne su to prechadzky (samozrejme ze spojenen s hranim sa na ihriskach)
cez vikend sa sanzime spoznavat krajinku chodime do lesov , vylety vlacikom,

ked idem do obchodu velmi ma odradza slovo Bio-nic take nekupujem pretoze Bio je pre mna to co si doma vypestujeme,(poviem vam je toho celkom dost🙂nie to co niekto napise:/

matricia
14. sep 2015

Nejesť veľa sladkosti, mastné jedlá, skor ľahké chude maska, veľa zeleniny, ovocia, kde je vláknina a vitamíny, kde sú vápnik, fosfor, stopové prvky, aj jesť prvotné suroviny bez pridaných eciek a príchutí, radšej si kúpiť čisté masko alebo múku a sami spracovať, alebo upiecť koláč, a ešte piť mlieko a mliečne vyrobky

janka_rajo
autor
15. sep 2015

@miriam18111 Krasne si to napisala 🙂 U nas je to obdobne, Adelka vie, ze si moze dat malu sladkostku, ked spapa na obed polievocku. Raz mi jedna znama povedala, ze jej to pripomina vycvik psa... akoze trosku sa ma to vtedy dotklo, ale ked vidim, ako niektore deticky papaju od rana same sladkosti a piju sladke malinovky, som rada. Nasa Adelka ma napriklad velmi rada vsetko ovocie a zeleninu v surovom stave, preto ak chce na veceru kalerab, ja jej nebranim 🙂 Aj ked je pravda, ze tie sladkostky pyta coraz castejsie, no nie vzdy dostane 🙂

janka_rajo
autor
15. sep 2015

@matricia a mozem sa spytat, ake masko kupujete? Ja mam v tomto dilemu 🙂 U nas doma sme mavali na 99percent skoro vzdy kura, kuracie prsia, ale tie dnesne kuriatka mi nejako prestavaju chutit.

poleva
15. sep 2015

uvarené doma s láskou a ak sa dá z domácich čerstvých surovín 🙂

janka_rajo
autor
15. sep 2015

@poleva Tak to má byť 🙂 Krásne 🙂

poleva
15. sep 2015

@janka_rajo a ak niekto varí rád ako ja 🙂 tak je to úplne,že super...máme doma dvoch hladošov - dvojičky - mám sa čo obracať 🙂 ....

janka_rajo
autor
15. sep 2015

@poleva Hovorim to vsade, kadial chodim: Nie je nic lepsie, ako dietatko, ktoremu chuti! 🙂 Zial, mame doma opacny pripad.

poleva
15. sep 2015

@janka_rajo tak to áno 🙂 to máte pravdu 🙂

matricia
15. sep 2015

@janka_rajo kupujeme veľa ryby, morčacie, kura, sem tam deťom kralície, ale aj bravčové. No doktorka nám pre malého veľmi neodporucala kuracie, že je tam veľa antibiotík a hormónov

janka_rajo
autor
15. sep 2015

@matricia ved toto som presne mala na mysli.. :(

dankaa78
16. sep 2015

zdrava vyziva urcite je v dnesnej dobe luxus...cize to co bolo kedysi zdrave a cenovo dostupne dnes nie je bezne..

Kupujeme vacsinou slovenske vyrobky ale najzdravsie su vypestovane v zahradke mojich rodicov🙂.