Ako ste zistili intoleranciu na lepok?

janette_tesco
23. feb 2016

Aj vy ste zistili, že vám pečivo zaťažuje trávenie? Intolerancie na lepok patrí medzi najrozšírenejšie tráviace poruchy v súčastnosti. Ako ste prišli vy na to, že trpíte intoleranciou na lepok?

slniecko1270
23. feb 2016

Ahoj mne bývalo stále zle po každom jedle nafuklo má a bolo mi na vracanie

katuliena82
23. feb 2016

zapalene dutiny kazdy mesiac, ekzem na laktoch, nafuknute brucho, chudokrvnost. Po 3 rokoch bez lepku netrpim nicim takymto.

janette_tesco
autor
23. feb 2016

@katuliena82 držím palčeky 🙂 ako som už spomínala, nazaj procesy bunkovej imunity prebiehajú na črevnej sliznici, preto eliminácia niektorých potravín môže pomôcť aj zmiereniu zdravotných ťažkostí 🙂

kim_rossi_stuard
23. feb 2016

mne celiakiu zistili v detstve, drzala som dietu do 7 rokov veku a teraz som ok, ale ze sa to moze kedykolvek vratit...

pifina
23. feb 2016

nafukovanie, problemy so stolicou a extremne chudnutie ... vsetko sa objavilo po prvom porode, uz po troch tyzdnoch bez lepku som sa citila dobre a po asi 5 tyzdnoch som pribrala prve kilo 😅

retiazka
24. feb 2016

Ja som sa citila neskutočne unavena,nafúknutá a hlavne som mala neutichajuci kašeľ nonstop 24 hodin.

rejaa
24. feb 2016

manžel má celiakiu. Zistili mu ju pred rokom. Svrbeli ho ruky, potom mal pol roka žihľavku (vyrážky, svrbenie na rôznych častiach tela), prehadzovala si ho kožná s alergologičkou a už nevedeli, čo s ním robiť. Nakoniec sa dostal na gastro a tam mu zistili celiakiu. Keď začal držať diétu, tak žihľavka po čase zmizla. Nie som rada, že je chorý, ale som určite radšej, keď viem, čo mu je a môže držať diétu ako keď sa pol roka škriabal pri neznesiteľnej žihľavke a nevedel prečo ju má.

janette_tesco
autor
24. feb 2016

@rejaa súhlasím s Tebou, skutočne paradoxom dnešnej dobe je, že stúpa incidencia výskytu celiakie, ktorá sa neprejavuje tráviacimi problémami, ale výraznými ekzémami 🙂 Diagnostika je potom ťažká, keďže to človek hneď nespája s potravinami