Ako často a prečo využívate osobný odber priamo na predajni?

julius_tpd
3. dec 2015

Pri nákupe cez internet si nechávate doručiť tovar domov, alebo si ho vyzdvihnete sami? Bojíte sa, že sa tovar poškodí počas prepravy k vám dopravnou spoločnosťou?

ivankajar
3. dec 2015

Hlavne pri oblečení ak je aj možnosť ho vyskúšať 🙂

drnda37
3. dec 2015

Ja využívam iba doručenie domov.

sissy27
3. dec 2015

@julius_tpd záleží na okolonostiach - chladničku alebo televízor si určite osobne vyzdvihovať nepôjdem, ale ak je to nejaká drobnosť, cena doručenia sa mi zdá prehnaná, výdajné miesto je niekde blízko a pod. tak zvolím osobný odber...

dankaa78
3. dec 2015

Dorucenie volim domov nie osobne...ved platia urcite obchodne podmienky v prip.poskodenia a pid.Kupujem tovar od overenych eshopov🙂

dkethe
3. dec 2015

vzdy na predajni. lebo chodime do prace a neznasam podrazdenych kurierov ked ma nenajdu doma pred obedom :D

tana284
3. dec 2015
Používateľ tana284 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tana284.

ja si ho nechavam dorucit domov..

ichbinich
3. dec 2015

Zalezi od velkosti tovaru... Cez den nie som doma, tak si beznejsie veci radsej idem zobrat do predajne. Lebo potom by som aj tak musela bezat na postu.
Kvoli chladnicke a pod. si vezmem radsej pol dna volno 😉 a pockam, kym mi ju vynesu hore 😉

maslenka47
3. dec 2015

@julius_tpd Osobny odber vtedy, ak je bez poplatku a mam to plus minus po ceste (a zmesti sa to do auta). Inak kurier. Toho, ze by bol tovar poskodeny kurierom sa nebojim, to je jeho zodpovednost.

jana121212
3. dec 2015

Nebojim sa poskodenia, zatial mi nikdy nic neprislo poskodene. Jedinu negativnu skusenost s dorucenim som mala, ked moj dopredu zaplateny tovar nechal kurier bez mojho vedomia u susedy. Ja som nevedela, ze ma prist, nezavolal, ani prepravna spolocnost mi neposlala mail, ktory zevraj v den dorucenia ma poslat. Nebola som doma a zrazu mi vecer volalo cudzie cislo s tym, ze moj balicek je u susedy... Ale tak tovar sa dostal ku mne.
Osobny odber vyuzivam ak je zadarmo pri lacnejsich veciach, vtedy sa mi neoplati platit postovne. Ked kupujem nejaku vec cez internet, tak si vyberam podla ceny tovar+postovne a kupim to tam, kde je to najlacnejsie a zaroven je to obchod, ktory povazujem za dôverihodny

suge
3. dec 2015

@julius_tpd Ja si volím osobný odber kedykoľvek to je (čo i len trochu) možné, žiaľ najmä kvôli zlým skúsenostiam s kuriérmi. Na ilustráciu/odľahčenie pridám jednu autentickú skúsenosť mojej kolegyne. Približný opis telefonátu medzi kuriérom a kolegyňou, adresátkou zásielky. Kuriér: "Haló, tu je kuriér, mám pre vás zásielku z XY, idem vám ju práve doručiť." Reakcia mojej kolegyne: "Teraz? Ja som v práci. Nevedela som, že prídete dnes." Kuriér: "A prečo si dávate doručovať zásielky, keď ste v práci?" Kolegyňa: "A vy ste teraz kde?" 😀 Z tohto dôvodu som vždy uprednostňovala tie doručovateľské spoločnosti, ktoré mi umožnia prispôsobiť si aspoň dátum, keď nie čas doručenia zásielky.

simca06022011
3. dec 2015

Vyuzivam to:
1. ked mam odberne miesto blizko a budem tam mat cestu
2. ked tovar surne hned potrebujeme a odberne miesto je blizko
3. ked je neprimerane vysoky dopravny poplatok za kuriera a odberne miesto blizko (postu nikdy nevyuzivam, totalne nespolahliva institucia s vela novinkami, ktore sa clovek dozvie clovek neskoro)

Inak si to rada necham doviest, na firmu alebo domov... ;) ved to je paraaada, nikam sa neterigat ale iba rozbalit krabicu a hotovo.

simca06022011
3. dec 2015

@suge eshopy zasielaju v 99% spravu o tom ze tovar posielaju a kedy ho treba cakat. Taktiez kazdy vacsi eshop ma aktivanu SMS spravu, a teda pride sprava od kurierskej spolocnosti ze balik ide nasledujuci den/alebo v ten den... a teda treba si uvedomit, ze kurier chodi vacsinou cez pracovnu dobu, ja nasim klientom ktory su 5 dni v tyzdni v praci odporucam davat si to posielat do prace. A ak sa aj tak podari, ze clovek na adrese nie je, staci povedat kurierovi nech do donesie neskor/alebo dalsi den na inu adresu ;) Da sa to v kazdej kurierskej spolocnosti, potom je tam uz len ludsky faktor na strane kuriera. Ale necudujme sa.. dostanu plne auto zasielok.. nie je to sranda rozvozit a este nahanat kazdeho klienta po celom meste a okoli 🙂)) A inak nie raz sme sa dohodli s kurierom a odchytili sme ho uplne niekde inde ak sme nahodou isli okolo ;)

simca06022011
3. dec 2015

@jana121212 toto aj ja neznasam... UPC aspon supne papier do schranky ze je to u susedy, ale u inych nic.. a potom iba prekvapena otvaram susede co na mna zazera ze ma moj balik dva dni doma :D

julius_tpd
autor
3. dec 2015

@suge a @simca06022011 my tiez posielame sms notifikaciu aj mailovu, ale v poslednej dobe si tiez nechavam vsetko dorucovat do prace uz, to je najlepsie pre mna. Co sa tyka kuriera, to vazne zalezi od osoby, ktoru vychytate a aky ma den. Osobne mam rad kurierske spolocnostia kurierov, ktory taktiez posielaju notifikaciu den pred dorucenim alebo aspon v den dorucenia zavolaju ci to mozu dorucit, v akom intervale asi to pride a ci sa budem nachadzat na danej adrese. nemam rad kurierov, ktori zavolaju a ze uz som tu, stojim pod branou. Potom mu vysvetlovat, ze nie som doma :D

stacey46
3. dec 2015

Osobný odber mám radšej ak je výdajné miesto niekde blízko...načo platiť poštovné, keď okolo chodím takmer denne....

pixma321
3. dec 2015

Ja rada chodim na najbližšie odberne miesto....lebo viac krat sa mi stalo že s kurierom sa nedalo dohodnut na čase....ja chapem že chcu byt o tretej doma ale vela ludi chodi do prace.... ALe tak vačšinou som spokojna.... ALe uprednostnujem najbližšie odberne miesto.... mam ho 500m od domu (byvame pri takej priemyselnej zone, je tu vela firiem)a idem si pre tovar kedy ja chcem.... Omnoho vašči problem ako toto je platba kartou...vela kurierov nema terminal... čo je velky problem....často si objednavam aj drahšie veci...a nemam hotovost, som z dediny...a musim si ist vybrat, tak to už si možem ist rovno osobne pre tovar.... ako aj dnes... Kurier mi nepisal rano že pride...len zavolal že do 5min je u nas,,,, ale mal chvala bohu terminal... Ak som pisala o kurierskej službe tak myslim vo všeobecnosti,....nenaražam konkretne na TPD...

bubloska135
3. dec 2015

preferujem domov, ale pokial je na pobocku, predajnu postovne zdarma, tak si dam na predajnu

simca06022011
3. dec 2015

@pixma321 kurier ani nahodou nepride o 3tej domov... to si mozes byt ista ;) Este o 18-19 trcia casto na depe, lebo okrem toho ze maju rozniest 50+ zasielok, tak este poobede/vecer zbieraju zasielky a tie odnasaju do depa. Ale to len tak mimo temu ;) Vela ludi si to nevie predstavit a potom sa urazaju ze kurier neleti cez pol mesta k nim na prave tu hodinu ako chcu a pritom on dostane presny rozpis, adresy zaradom a ide... je to ovela vyhodnejsie si to dat poslat tam kde som, alebo mat ochotneho suseda co prevezme :D Ale nie kzdy eshop je natolko seriozny aby dal vediet kedy posiela zasielku ;) Lebo to je tiez podstane si vsimat... ak je dorucenie do 24hodin od objednania, tj na druhy den.. tak si to uz clovek vie naplanovat, alebo ked povedia presny den.. neznasam take co maju v podmienkach dorucenie "OD 7 DO 21 DNI" a ja sa mozem rozfranforcovat :D Lebo to nikto nevie kedy pride... a rovno objednavam inde... (prave teraz sa mi to stalo... tak je to cerstve sklamanie:D )
Ja osobne som si to skusila.. rozniest v BA s priatelom (a to sme boli dvaja.. cize som si na spolujazdcovom mieste obvolavala a dohadovala a utekala odniest, kym on pustil blikacku pri ceste a nemusel teda ani parkovat) a dopadli sme tak ze v najlepsi den sme boli stastni ked to bolo 20-30 zasielok ;)

NIkto tu nespomina to ze dorucenie je nad urcitu sumu casto zadarmo ;) Cize neoplati sa ani len dojst do tej predajne :D na co aj 🙂)))

matricia
4. dec 2015

@julius_tpd Nie, nebojím sa, že sa tovar poškodí, veď je dobre zabaleny. keby sa mi to stalo, tak reklamujem. Odberné miesto priamo v predajni eshopu by som si vybrala, keby som objednavala nejaký menší tovar, ľahší, s nižšou cenou, aby som nemusela platiť dopravu, cize ak by som nedosiahla sumu pre dopravu zdarma. No pokiaľ by som mala viac položiek, drahších, v jednom balení, dala by som si ich poslať priamo domov. U nás máme blízku jednu kamennú predajňu, planujem objednať aj odtiaľ a vyzdvihnúť si tovar na pobočke🙂.

blbovina
4. dec 2015

Davam si tovar dorucit domov. Odberne miesto poblizku nemam, ak by bolo, asi by som to vyuzila.

igiana
7. dec 2015

Keď potrebujem pomôct poradiť pri výbere, a ak sa tovar zmesti do nášho autá, tak kupujeme na predajni. Ináč využívame kuriéra a sme spokojní, dá sa s ním presne dohodnúť.
@julius_tpd

pixma321
7. dec 2015

@simca06022011 nehnevaj sa.... v tejto veci nejako nepotrebujem vysvetlenie...ja to vnimam len z pohladu zakaznika a nijak inak.... Co robia po 15tej ma nezaujima... Brala som to na porovnanie ...niektorí su ochotní doručit balik v poobedných hodinách a iní nie.... a v tomto je aj super odberne miesto.... Ovela lepšie ako sa jedovat s nejakych kurierom na čase...lebo on ma trasu vtedy a vtedy... Cest výnimkam....natrafila som aj na takych aj na takých.... Poprosim ta, nam zaujem o tvoj další vyklad. Maš priatela čo robi av danej oblasti. Každa praca je naročna, to verim. Ale teda nie je to o pochopeni teraz ale skor o vyjadreni spokojnosti....