Ako viete, že jedlo v trúbe je už hotové?

julius_tpd
19. máj 2015

Riadite sa vôňou, farbou mäsa, teplotou pečenia, dĺžkou pečenia, špeciálnymi funkciami trúby, teplotnými sondami, alebo to skrátka nechávate na svoju intuíciu? Prezraďte nám prosím 🙂

ichbinich
19. máj 2015

@julius_tpd
Po prve vonou a vyzorom. Po druhe zhruba receptu. A potom, ak to prave mam nastavene, vymozenostami rury 😉

minulin
19. máj 2015

nastavim casovac - to uz rokmi praxe viem kedy je ktore masko hotove... ale zo zaciatku - som sa riadila vonou, farbou a castym kontrolovanim

julius_tpd
autor
19. máj 2015

@minulin ja tiez vyuzivam zvacsa casovac, ale kym som zistil aky cas nastavit na rozne druhy masa a jeho mnozstvo, castokrat sa mi stavalo, ze som nastavil, prisiel a musel som vyuzit metodu @ichbinich a to vyzor 😀

nanervy_2
19. máj 2015

pichnem don vidlickou 🙂 co poznam tak vyzor.. ale vidlicka este nesklamala

mimik79
19. máj 2015

najskor podla vzhladu a sledujem ako dlho tam asi je a potom ho vyberiem, skusim a potom este dopeciem

kristinka123
19. máj 2015

Ja doteraz casto kontrolujem, aj ked vela je aj o sile zvyku - urcity cas viem, ze sa piect bude a kontrolujem hlavne dopecenie. No pre mna napriklad ostane uz asi navzdy nepochopene pecenie v alobale - kuchtim uz viac ako 10 rokov, no zatial som sa ani raz pri tom spravne netrafila - bud bolo maso specene, alebo nedopecene. Zato sacky na pecenie maska boli pre mne jeden z naj objavov 😀

minulin
20. máj 2015

@julius_tpd tak ale to je normalne 🙂 chvilu sa predsa clovek ucit musi 🙂

silaviat
20. máj 2015

kuknem a vidim ....

julius_tpd
autor
20. máj 2015

@minulin človek sa musí učiť celý život 🙂
@silaviat ano, to je ta najlepšia metóda 😀

Inak veľmi dobrý spôsob, ako zistiť, že jedlo dosiahlo správnu teplotu je použiť teplotnú sondu – poskytne náhľad dovnútra. Napríklad pri príprave mäsa si je možné vybrať možnosť „rare“ (krvavé), „medium“ (stredne prepečené) alebo „well done“ (prepečené) a teplotná sonda ma upozorní, keď je jedlo hotové, a tiež vypne rúru. 🙂

dadka_bb
20. máj 2015

@julius_tpd dobry den, no nasa rura ma len kolecko so stupnami, takze cas sledujem na hodinkach,a este v strede pecenia otacam pekac lebo vzadu pecie viac ako v predu 😀 takze musim to vsetko sondovat ocami, castokrat otvorim dvierka a obari ma ten vzduch az sa mi mihalnice zlepia (kocky dufam nie som sama komu sa to raz za cas stane ) 😀 tak u nas je to vtipne 🙂

eeffka
20. máj 2015

pri pecenom kurcati pouzivam metodu "vyzute ponozky" 😀 😀 😀 ked sa na nohách kuracích odpoja, masko bude naherne prepecene a samo pojde od kosti

skolara
20. máj 2015

@dadka_bb s tými mihalnicami poznám :D

natalym
20. máj 2015

Kukám a vidím. 😀

prasiatko30
20. máj 2015

kuknem pripadne nabodnem a vidim a podla toho stanovime dalsi postup. 😀 😀

dadka_bb
20. máj 2015

@skolara haha . Tak ja nie som blondinka, ale veruze sa mi to stava casto 😀 neviem kde furt rozmyslam ked tam lezem hlavou do rury 😀

maminkazuzi
20. máj 2015

@dadka_bb haha uplne zhnodne 😉

matricia
22. máj 2015

Ja vacsinou kontrolujem volnym okom, trubu mam ako televizor, najviac sledujem kolace a potom spajdlou skusam, ci sa cesto uz nelepi, ale zvyknem pouzivat aj casovac, nastavim, a ked treba, nasa mila elektricka truba zapipa

bartaloska
22. máj 2015

intuícia 😉

trinity888
23. máj 2015

Vačšinou na svoju intuíciu, farbu koláča co vidím cez sklo )

bubelko
23. máj 2015

@julius_tpd
jednak mam teplomer na mäso - takze pichnem dnu a vidim podla teploty, ci je hotove alebo nie.
dalej mam nastavenie automatiky podla vahy
kolace kontrolujem bud spajlou alebo od oka - kysnute

dankaa78
24. máj 2015

Asi to tak same pride..casom ze intuicia funguje🙂
Ale kolacik vzdy pichnem sparatkom😀