Prečo je vitamín K2 obzvlášť dôležitý počas tehotenstva a dojčenia?

janka_naturamed
19. apr 2017

Milé dámy, určite ste sa stretli s tým, že počas tehotenstva treba užívať kyselinu listovú. Áno, je veľmi dôležitá v prvom trimestri, ale rovnako dôležitý je aj vitamín K2. Nielen v tehotenstve, ale aj počas dojčenia. Preto treba dbať na jeho dostatočný prísun aj v prvých mesiacoch po narodení Vášho dieťatka. Dôležitý je nielen pre vás, ale aj pre dieťa. Vitamín K2 totiž prestupujme cez placentu a do materského mlieka a ovplyvňuje tak správny rast a vývoj kostí a zúbkov bábätka.

ulicnik92
20. apr 2017

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či vitamín K2 nájdem aj v iných potravinách ako v mlieku. Prípadne koľko ho musím vypiť, aby som splnila denný limit? Je dobré siahnuť aj po výživových doplnkoch?

karolin2
20. apr 2017

Dobrý deň, z vlastných skúseností zisťujem, že nielen počas tehotenstva, dojčenia, ale aj v období, keď dieťa rýchlejšie rastie. Práve tento rok moja 5 ročná dcérka sa začala sťažovať na bolesti kostí, Vstávala mi v noci, že ju strašne bolia nôžky.

janka_naturamed
autor
20. apr 2017

@ulicnik92 vitamín K sa vo väčšom množstve nachádza aj v listovej zelenine - šalát, špenát, zeler, brokolica ale je aj v inej zelenine a ovocí, ale aj v mäse. Ak nemáte dostatočne pestrú stravu, alebo je váš organizmus pod tlakom - stres, fyzická námaha, únava, dojčenie, tehotenstvo, tak určite by som odporučila siahnuť po výživových doplnkoch

janka_naturamed
autor
20. apr 2017

@karolin2 aj malé deti potrebujú dostatok vápnika pre rast kostí. a ako to už bolo spomínané, aby sa vápnik dostal tam kam má, je potrebný aj vitamín K2 a D. Takže kľudne mu môžete podávať vitamín K2