Vitamíny v tehotenstve

noemi155
17. apr 2019

Ahojte, ake mate vitamíny v tehotenstve?
Ja kyselinu listovú a vitamíny LadeeVita...
Neviem, či je to dostačujúce a co sa ma užívať
Ďakujem

yanni
17. apr 2019

Nemusi sa nic. Ak si zdrava a mas vyvazenu stravu a nemas z krvy zisteny nejaky nedostatok niecoho, tak su to zbytocne vyhodene prachy. Este tak ta kyselina listova ale zvysok je zbytocny.

lucka12399
17. apr 2019

@noemi155 myslim ze uz netreba nic .. brala som kyselinu listovu a nic viac .. keby ti nieco chybalo alebo by si to tvoj stav vyzadoval doktor by ti povedal..

marylinmary
17. apr 2019

@noemi155 podla mna to netreba vobec takto hrotit, kopa vitaminov naraz tiez zase nie je bohvie co

noemi155
autor
17. apr 2019

Veľa? Ja, ze zeny toho jedia viac počas tehotenstva 😂

ikonica
17. apr 2019

Ja som sa dost nasypavala vitaminmi pred tehu.. Teraz uz len kyselinu listovu od dr. Max a to sem tam prestriedam s femibionom... 2-3 dni listovka a stvrty si dam femibion... Niekedy nedam nic...

noemi155
autor
17. apr 2019

Tak zmiernim teda aj ja, predsa len jem dosť zeleniny a ovocia a snažím sa aj zdravo žiť.
Ďakujem za názory a rady 🙂

evittam
17. apr 2019

@noemi155 Neuzivala som nic. Ziadne umele doplnky nepotrebujes ak si zdrava zena a mas normálne tehotenstvo bez problémov. Staci vyvážená strava a rozum.😉

elem227
17. apr 2019

@noemi155 ale kyselinu listovú nevynechávaj to papaj 😉

grandzero9
24. apr 2019

u mna vitaminy proste museli byt, kedze ja co sa tyka jedenia to je hotova katastrofa. Zo zaciatku, ked sme sa snazili o malu, tak som aj skusala mat pestru stravu. Jest vela zeleniny a ovocia, ale dlho som to nevydrzala, preto ja som taka rada, ze som tie vitaminy bola schopna dat telu inak 🙂

gab_riella
21. máj 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

ja som brala ogestan. Je tam všetko, takže nič viac som nebrala

simonkaba
21. máj 2019

ja som v prvom trimestri brala len kyselinu listovu, v druhom mi muz kupil femibion 2 a v tretom jem rybi olej denne a vitamin c sem tam 🙂

grandzero9
21. máj 2019

@simonkaba tiez mam skusenost s tym doplnkom, co ti muz kupil. Myslim, ze je fajn, lebo obsahuje aj ine vitaminy ako je kyselina listova, aj ked pravda, ze ta je tiez velmi potrebna, ale dolezite su aj ostatne vitaminy 🙂

lenulka_14
21. máj 2019

@noemi155 ja som mala v prvom trimestri Femibion jednotku a teraz v druhom uz Ladeevitu 😉

lulula12
22. máj 2019

@lenulka_14 Preco si to menila? Ak teda by ti nevadilo mi o tom napisat 🙂

lenulka_14
22. máj 2019

@lulula12 mne to doktor zmenil lebo vraj ten femibion 2 uz neni tak dobry a je zbytocne drahy a v jednotke je nieco navyse ako len kyselina listova a ta jednotka je iba planovanie tehu a do 12 tyzdna tehotenstva. Preto mi odporucil ze mam brat Ladeevita vitaminy.

lulula12
28. máj 2019

@lenulka_14 Tomu nerozumiem. Ved aj v dvojke su aj ine vitaminy a presne v takom mnozstve ake potrebujeme, ked sme prave v tom obdobi tehu. Ale tak asi kazdy sa na to inak pozera. Ja by som ho nemenila 🙂 Mne sa zlozenie a celkovo mnozstvo vitaminov najviac pozdavalo 😉

grandzero9
29. máj 2019

@lulula12 ked to je najlepsie, ked si kazdy zvazi, ze co 😉
Ja tiez som nad tym stravila isty cas kym som si vybrala a podla mna som urobila dobre. Hlavne je vitaminy proste nezanedbat!!!

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
25. júl 2019

@magda15 Ak máš pestrú a vyváženú stravu tak nepotrebujes ziadne umele sprostosti a nic nebude chýbať ani tebe ani dietatu. Mam takto dve zdravé a krasne deti😉. Ktore vobec nebývajú chore.

marylinmary
30. júl 2019

@magda15 priklanam sa k tomu, co si napisala. Vitaminy mozu len pomoct, uskodit nie. A fakt je v dnesnej dobe velkym problemom to aby mala mamicka dost vitaminov, aby ich mohla dietatku posunut, poskytnut.
Hlavne netreba uzivat kadeco jedno cez druhe 🙂

lulula12
1. aug 2019

@evittam Ked niekedy je problem aj s tym, ze telo nevie zo stravy vyuzit vsetky a spravne tie vitaminy ako by malo :-/

evittam
1. aug 2019

@lulula12 Ja viem. Pisem o zdravej tehotnej zene bez problémov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre