Prevencia je základ. Aké výživové doplnky užívate pravidelne?

janka_naturamed
17. apr 2017

Výživové doplnky sú dnes bežnou súčasťou zdravých stravovacích návykov.

janka_naturamed
autor
18. apr 2017

@mily7 alergiu určite riešiť s alergologom, hlavne keď je peľová. Peľom sa totiž nevyhnete.

janka_naturamed
autor
18. apr 2017

@sense áno súhlasím, že veľa ľudí má nesprávne stravovacie návyky a vidím to aj u seba v poradni. No mala som aj takých klientov, ktorí mali priam ukážkový jedálniček, no napriek tomu ich trápila napríklad únava, mali zlú pleť, nechty, mali tráviace ťažkosti, boli často chorí. A tam sme zistili, že napriek pestrej, zdravej a vyváženej strave ich telo nedokázalo prijať dostatočné množstvo potrebných vitamínov a minerálov z potravy. Bola za tým potravinová intolerancia. Na druhej strane, mnohí z nás nemajú radi niektoré typy potravín - ryby, určité druhy zeleniny alebo ovocia, strukoviny? A v takom prípade je na mieste dopĺňať ich vo forme výživových doplnkov. Produkty NaturaMedu má ako klienta oslovili preto, že sú kvalitné ( napr. omega 3 sú z nórskych lososov) a obsahujú veľké množstvo účinnej látky.

janka_naturamed
autor
18. apr 2017

@evittam je dobré, že dieťaťu zbytočne nedávaš žiadne umeliny. No ja osobne si myslím, že aj celoročné podávanie vitamínu C je zbytočné. Radšej siahnuť počas jari, leta a jesene po sezónnom ovocí a zelenine ako spomínala @sense. A podávať ho opätovne od polovice jesene, kedy sa zvyšuje chorobnosť do prvého sezónneho ovocia. Vitamín D v zimných mesiacoch je super voľba

janka_naturamed
autor
18. apr 2017

@ellsa máš pravdu, že drahé neznamená kvalitné. No naopak, ani lacné neznamená rovnako účinné. Ak si kupuješ výživové doplnky, pozeraj sa, aké je tam množstvo účinnej látky a podľa toho si vyberaj.

evittam
18. apr 2017

@janka_naturamed Zle si ma pochopila s tym vit.C-samozrejme som to myslela tak,ze ho podavam ak je potrebny, nie kazdy den.

ellsa
18. apr 2017

@janka_naturamed ano to viem, pozeram na to. Momentalne mam za 4€ kyselinu listovu s rovnakym mnozstvom latky aka bola u 8eurovej. Akurat u laktobacilov sa neviem rozhodnut. Mala som take kde bolo 10 tabletiek za 6€ a nic moc nepomohli, od tych za 4€ 30ks istej lekarenskej znacky ma boli zaludok, a teraz mam take za 17€ A zatial dobre, no uvidim po menzese ci sa nevrati zapal.

tomaskova
18. apr 2017

Mojim dvom detom davam pravidelne vit.D
Lekarka sice hovori ze D-ko tteba do prveho roka zivota ale to je dobra hlupost. D vitamin je dolezity a deti by ho mali pravidelne uzivat hlavne v zime.a nie len deti ale aj dospeli a obzvlast tehotne.ved nase mamy nam ako dlho podavali ten "mnamikovy" rybi olej.. No ale k teme...takze detom vit.D, C, a probiotika. Manzel C a ja momentalne pol litra odstaveneho ovocia denne 🙂

isis234
19. apr 2017

poprosím, probiotiká sa môžu užívať i bez lekárskeho predpisu? I ked neužívam antibiotiká? Aké vitamíinové doplnky sú vhodné na pečeň? ( po roku ižívania liekov mi slabne zrak, čítala som že i vypadávanie vlasov má na starosti pečeň)

lilu74
19. apr 2017

@janka_naturamed dakujem pekne ano toto vsetko viem, pomylila som sa, myslela som vitamin C, ale uz som si tu citala. Davam malemu ked su zvysene virusy a choroby a hlavne v zime len neviem ako dlho je potrebne mu ho davat.

janka_naturamed
autor
19. apr 2017

@isis234 probiotika sa dajú kúpiť v lekárni. Tam treba pozerať, alebo pýtať si viackmeňové probiotiká, sú účinnejšie. Môžeš ich užívať aj keď ti nič nie je. veľmi priaznivo pôsobia na správne osídlenie čreva. A črevo je najväčší imunitný systém, takže vieš si užívaním probiotik zlepšiť svoj zdravotný stav.
Pri ochoreniach pečene je rvoradá striedmosť. Vyhýbať sa rafinovaným cukrom, tučnému mäsu, alkoholu, bielemu pečivu. S vitamínov sa odporúčajú vitamíny skupiny B a vitamín C, z minerálov selén. Ale pokiaľ viem sú aj lieky na regeneráciu pečene (napr. pri infekčnej mononukleóze), no neviem či nie sú len na predpis. Ale striedmou stravou sa dá dosiahnuť veľa.

janka_naturamed
autor
19. apr 2017

@lilu74 ja podávam vitamín C od polovice septembra, keď deti idú do školy a končím asi tak v polovici mája. Potom už začína byť sezónne ovocie a tam je , teda pokiaľ je čerstvé, vitamínu C dostatok. takže v polovici, najneskôr ku koncu mája môžeš prestať podávať vitamín C v tabletovej forme.

isis234
19. apr 2017

@janka_naturamed vďaka... bielu múku som vysadila, dávnejšie, aj pečivo, cukor trstinový, alkohol nekonzumujem ( aj preto že som užívala lieky, - ani v malom množstve), tučné mäso mi ani nechutí,, a cca 5 mesiacov mi žiadne mäso nechutilo, mala som i dietu- operácia žlčníka- kamene, i po operácii mala bolesti, 4 mesiace... vitamín B komplex som užívala, potom únava, bolesti kostí v rukách, užívam Vápnik,horčík, zinok od Walmark - nature v lekárňach už nie je. Poprosím aká je najlepšia značka vitamínov?

isis234
19. apr 2017

nature beuty nahradilo natura med?

janka_naturamed
autor
19. apr 2017

@isis234 no teda nezávidím. teraz bude telo potrebovať určitý čas na úplnú regeneráciu, aby sa dostalo ako tak do normálu. Totiž akýkoľvek zásah do organizmu, alebo ochorenie, narobí riadnu šarapatu. Niekto sa s tým vie vysporiadať veľmi rýchlo iným to trvá dlhší čas.
Čo sa týka vitamínov, tak som vyskúšala viaceré značky, ale musím povedať, že tie od spoločnosti NaturaMed ma presvedčili o svojom účinku. Pozrite si na www.naturamed.sk, majú tam aj multivitamínový doplnok, ktorý by mohol byť vhodnou alternatívou pre Vás. A všetko by ste mala v jednej tablete a vo vysokej kvalite.

janka_naturamed
autor
19. apr 2017

@isis234 nerozumiem otázke? Nature beuty a natura med nemajú nič spoločné, ak ste mala na mysli toto

isis234
20. apr 2017

@janka_naturamed ďakujem, ano, takže je to odlišné

gab_riella
20. apr 2017
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

Pravidelne užívam vitamín A na oči alebo aspoň mrkvičku a Cčko na jeseň alebo v zime, najlepšou prevenciou je asi celkový zdravý životný štýl ;)

isis234
20. apr 2017

@gab_riella mrkvu i ja, postrúhať, tošku cukru + šťavu z citrona, AJ mamina nám robievala,,, takže zvyk,, veľa vitamínov istý čas som užívala.. v ovocí je viac... najlepšie na slnku dozreté,,, i zelenina

janka_naturamed
autor
20. apr 2017

@isis234 súhlasím, pokiaľ je ovocie a zelenina domáce, dozreté na slniečku, tak je tam dosť vitamínov a minerálov. No ak sú dlhšie uskladnené alebo dozreté po ceste k spotrebiteľovi, tak by ste tie vitamíny a minerály museli veľmi dlho hľadať

artusa3
23. apr 2017

my si davame v zime vit. D a multivitaminy Virikid (firma Viridian Nutrition-GB) 👍 + pangaminy (celorocne) + k tomu treba kazdodenny pohyb na cerstvom vzduchu ⛰ + cesnak a cibula + zelenina 🥕 + ovocie 🍏 = a sme skoro vobec neni chori. Obcas sa objavi nejake "nachladnutie" a soplik (vtedy pridame vit.C), ale o tyzden je to zase prec 😉

isis234
24. apr 2017

@artusa3 prosím ťa tie vitamíny kupuješ v lekárni?

artusa3
24. apr 2017

nie cez internet si ich vzdy objednavame. Nenasla som ich zatial v ziadnej lekarni na SVK, zeby ich predavali.

artusa3
24. apr 2017

@isis234 nie cez internet si ich vzdy objednavame. Nenasla som ich zatial v ziadnej lekarni na SVK, zeby ich predavali.

tetableta
1. máj 2017

U nas doma na posilnenie imunity kozie kolostrum a ako prevencia proti zapalom elixir od Ave Natura

emamaj
2. máj 2018
Používateľ emamaj je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od emamaj.

Ja osobne mám skúsenosti s výživovými doplnkami od VIANUTRA. Užívam aj s mojou rodinou pravidelne a som spokojná. Celú zimu sme sa chorobe bránili 🙂

greta123
6. máj 2018

Vitamín C, hlavne cez zimu, na jar a na jeseň, omega 3 mastné kyseliny, vitamín D🙂

isis234
7. máj 2018

@janka_naturamed natura beuty vraj už nevyrába nič,,, tá firma zanikla...( s ich výrobkami som bola spokojná) a v lekárni je len natura med. preto som myslela, či ho nahradila,,, al je to iná firma.

isis234
15. nov 2022