Pomáhajú vám s domácimi prácami aj vaše detičky? Zapájate ich aj do takej zodpovednej funkcie, akou

samsung_tomas
24. apr 2017

Pomáhajú vám s domácimi prácami aj vaše detičky? Zapájate ich aj do takej zodpovednej funkcie, akou je vysávanie?

reni1512
24. apr 2017

Ja svoje dieta odhanam... ma 3,5r ale vsade sa ryje... jasne ze v takom veku su najzaujimavejsie mokre handry, sprej na nabytok, metly.. dokonca ma vlastny vysavac, aj ked nim skor obije nabytok ako uprace :D No ak je ona stastna som aj ja! Pomaha v kuchyni, aj na zahradke, asi to ma cele po mne :D

anka2103
24. apr 2017

Moj 17 mesacny syn je vysavacom priam posadnuty. Miluje jeho zvuk-stacat snuru je jeho snom a upratovat sa snazi od malicka. No co viac si priat 😊

crazy_mom
24. apr 2017

môj syn je posadnutý upratovaním a hlavne robot na vysávanie zapne a nahana ho☺

asire
24. apr 2017

Môj Simon zbožňuje vysavac od malicka dokonca sa neboji a ked ma sopliky a je to treba vysavame ich cez odsavacku a momentalne je posadnuty hasičmi takze ked poriadime tak si vezme hadicu a akoze hasi po dome ☺

deti95060810
24. apr 2017

moje dievčatá aj majú vek na vysávanie - ale žeby sa pretrhli tak to nie. ak treba vysávať tak majú zrazu písať úlohy...takže väčšinou len ja...

ziwka
24. apr 2017

môj drobňúch má 18 mesiacov ale keĎ vidí že beriem vysavač už uteká volajúc pomahaš maminke pomahaš maminke najprv maminka povysava. samozrejme, že mu popri tom ako vysávam dám do ruky aspoň malý ručný vysavač a vysáva gauč a svoj kút s hračkami. potom mu ale skrátim trubicu od normálneho vysavača a nechám pohučať trochu po dome 🙂 kábel musí zásadne on zmotať aj ho odtiahne do kúta kam patrí. okrem toho keď doje alebo vidí prázdne niečo na stole odnesie sám od seba do drezu či poutiera prach keď ho o to požiadam 🙂 či uteká po utierku keď si dačo vyleje 🙂 čím skôr deťom ukážeme, že existujú aj domáce práce a kým majú záujem o ne hravou formou tým jednoduchšie to bude potom keĎ budú veľké :D dúfam a možno mi raz nejaká dievčina poĎakuje, že som svojho syna naučila upratať po sebe 🙂 a nebáť sa roboty 🙂

ynett
24. apr 2017

môj je tiež vysadený na vysávač. bežne ho vyťahuje a povysáva v rámci jeho možností🙂 potom rád odnáša veci do špinavého prádla, takisto ho posielame hádzať smeti do koša - servitky a tak. obľúbuje pomáhať pri varení, utieraní prachu, dávaní vecí do práčky a následnom vešaní opratých vecí, utiera prach, vykladá nákup, utrie ked vyleje niečo.snád mu to vydrží do puberty😀😀

migrificka
24. apr 2017

Náš 19m Filipko miluje upratovanie. Niekedy sa mi ani nechce,ale ked vytiahne vysavac tak vysavame :D, ked smetak musime zametat,...a to ze musi poutierat kazdu jednu hracku ani nehovorim. Po napapani je u nas samozrejmostou vsetko upratat-odniest prazdny tanierik s priborom, poutierat stol a pozametat pod nim :D deti su skratka velke zlaticka :*

jana_eyre
24. apr 2017

Samozrejme, som matka mucitelka, ktora svoje deti vyuziva na detsku pracu 😉 vykladaju mycku, utieraju prach, niekedy vysavaju, upratuju svoju izbu a vyhadzuju plienky po najmladsom do kosa.. Niekedy umyvaju linku a minule dokonca aj auto.. A varia spolu somnou.. 😁

david93
24. apr 2017

môj pomáhal strašne so všetkým rád keď bol maličký, teraz má 9 a nič nechce robiť...

stastnablcha
24. apr 2017

jasne ze pomahaju. od mala malicka ma kazdy svoju prachovecku a sli 🙂 a potom nahanali vysavac.. a pecieme a varime a skladame pradlo a najstarsi uz aj vesia .. no hrozna matka zo mna 🙂

adulla2
24. apr 2017

Myslím, že každý rodič zapája deti do domácich prác, kým sú malé tak to robia s radosťou, berú to ako zábavu, ale čím sú staršie tým sa im viac nechce, nebaví ich to. Myslím, že mi sme boli takí istí 😉 Keď čítam tie komenty, tak sa len usmejem, mamičky čo majú deti cca do 5 rokov, tak opisujú ako upratovanie ich deťúrence veľmi baví a maminky starších detí sa moc nevyjadrujú 🙂 U nás to je presne tak, že najmenšia pomáha najviac :D

magimary
24. apr 2017

Veľkáči "musia" vysávať,
"maláči" vysávajú zatiaľ po svojom 😀
(zbierajú špinky zo zeme 😉)

erivara
24. apr 2017

Moje trio pomaha ako vie. najstarsia 12r. povysáva detsku izbu, pochodi dom s mopom za mnou, ked uz povysávam, utrie prach, uprace celu kupelnu od A po Z, vylozí a naprace umyvacku. Syn 5r. utrie dvere od prachu, vylozi umyvacku, sparuje ponozky, najnovsie vysuchal umývadlo v kupelni, ked sa rozleje voda v momente je tem s mopom, najmensia 2r. dcerka, vypratava umyvacku, podava pradlo na vesanie, pomáha mi vysávať, brzdí prevádzku, lieta s mopom po dome, velmi pomáha umývať okná az je celá mokrá, uz sme umývali jedno okno aj styria🙂...

ada510
25. apr 2017

Naš Patko sa vysávaču najskor velmi bál vzdy ked som vysavala od strachu zaspal tak sme tento panicky strach museli prekonat hravou formou aj s tatom...😂

karolin2
26. apr 2017

Moja dcérka nemá rada zvuk vysávača, naopak moja mladšia áno. A sú strašne nápomocné.