Udržiavate si aktívny životný štýl aj počas materskej dovolenky? Podeľte o vaše tipy.

matus_bazant
3. máj 2016

Starať sa o deti a domácnosť znamená, že čas na seba si treba vyslovene "ukradnúť". Ako sa vám darí byť aktívne a športovať aj na materskej dovolenke či po návrate do práce? Máte nejakú obľúbenú aktivitu, ktorá vás dostane "do pohybu"? Ja nedám dopustiť na plávanie a prechádzky... Inak som na šport mierne ľavý - športové krídlo v našej firme zastupuje @janka_bazant. 😉

Z diskusie vyžrebujeme 5 tipov, ktorým pošleme osviežujúci darček a radlerovské športové tričko 🙂

matus_bazant
autor
3. máj 2016

@iffushka Bicykel a Radler 0,0% sú stvorení jeden pre druhého 🙂

irenaliza
3. máj 2016

Ja sa musím priznať, že aktívne nešportujem, lebo sa mi nechce. a ani nemám veľa času. Pri mojich 4 dcérkach stačí, keď pobehám s nimi po krúžkoch a každý deň asi 8-krát peši po schodoch na 3. poschodie bez výťahu s nákupmi a niekedy /takmer stále/ na rukách s najmladšou 2 ročnou dcérkou a tak vlastne tiež športujem- veď chôdza po schodoch a beh z krúžku na krúžok a nákup je vlastne tiež šport, tak ja sa venuje športu takto. Krásny deň

gretagarbo
3. máj 2016

Ja zase kazdy den( pokial ako z krhly neleje) zoberiem drobca do nosica a psika a po lukach spolu behame. Niekedy raz, niekedy dvakrat... priroda je asi najlepsi relax 😊.

macko35
3. máj 2016

priznám sa,ja som musaela dosiahnuť MEGA hmotnosť,aby som sa nad sebou zamyslala.Od februára behám,bicyklujem a to ma dobíja.Samozrejme aj cvičenie.Za 4 msiace som o 13kg ľahšia a som parádne nakopnutá.Šport je moja denno-denná droga

sense
3. máj 2016

V praci spravim od 10tis krokov vyssie vid foto a mam dima rotoped inak vela pohybu vonku kedze cerstvy vzduchbpomaha aj mne aj dcere...

jana_eyre
3. máj 2016

mala som aj obdobie, ked som doma vecer cvicila na fitlopte, ale teraz ma to uz preslo, vecer som rada ze sedim..

ale 4roky aktivne chodievam na prechadzky s deckami.. a kedze ja neviem chodit pomaly, deti sa mi prisposobili, kazdy den dame jednu dlhu prechadzku, u mna spojenu s obcasnym behom, pretoze starsi ma bicykel a mladsia odrazadlo, takze pomaly sa ani chodit neda.. takze zvacsa sa tak hodinu, hodinu a pol prechadzame a dalsiu hodinu sme niekde na ihrisku s inymi detmi.. ale prechadzka musi byt vzdy, niekedy aj poobede ked chodievame na daleke ihrisko..

myslim, ze taku dobru kondicku ako teraz som mala naposledy na strednej, ked som aktivne plavala niekolko krat do tyzdna.. 😀

qwertxy
3. máj 2016

Myslím že bežať za dieťaťom znamená byť stále v pohybe. Ja som bežala za deťmi aj v práci, tak si vravím, že s tým jedným to nie je až také ťažké. Okrem toho chodim na plavanie s babatkami w na poporodne cvičenia.

movin
3. máj 2016

Prechadzky s detmi, plavanie, bicyklovanie, korculovanie, behanie,

yanni
3. máj 2016

My name 4 deti a pohybu do "aleluja" a akoby este nestacilo, obaja s muzom sa hobby-aktivne venujeme triatlonu. Nasa najmladsia ma 9 mesiacov a pred tehotenstvom som aktivne ako hobby atletka behala maratony. Pocas tehu som este do 25.tt behala viackrat tyzdenne po 10 km a potom do uplneho konca tehotenstva plavala mojich 2000 m tesne pred porodom este po 1000 m viackrat tyzdenne. 7 mesiacov po porode (podotykam cisarskym) som odbehla moj prvy polmaraton od porodu a odvtedy sa zucastnujem spolu s muzom a detmi kazdy vikend na sportovych akciach (triathlon, aquathlon, duathlon) nasko triatlonoveho klubu.
Dvaja starsi chalani hraju aktivne futbal, inak vsetci behaju detske behy a najmladsia "beha" v kociku 😀

mamusa007
3. máj 2016

My chodíme do škôlky len na bicykloch. S malou chodím na baby plávanie a každý víkend trávime niekde formou poznávania Slovenska. Trikrát do týždňa chodím behať a 2x do fitka. Inak klasika, behanie okolo detí a manžela 😀 .

bleee
3. máj 2016

@yanni fúúú! klobúk dolu! myslím, že túto súťaž s prehľadom vyhráš 🙂

yanni
3. máj 2016

@bleee a co sa da vyhrat? Ja ani neviem, len ma zaujal nadpis diskusie 😀 A ako tak citam, aktivnych mamiciek je neurekom. Len tak dalej, davame dobry priklad detom, nebudu pecivalkovia. Nas najstarsi ma takmer 10 a an TV ci PC si nespomenie ako je tyzden dlhy. A cez vieken nie je cas.
Ono my me boil vzdy aktivna rodina a keby som sa cele dni starala "len" o domacnost a deti, tak by som sa asi zblaznila. Dnes som napr. bola v bazene, 1000 m odplavala a mala mi "asistovala" v kociku. "komentovala" na celu "ulicu" 😀
Len ti poviem, je to niekedy o drzku. Hlavne tie vikendove akcie. Vstavat o pol 5 rano, tesne po 5 uz musime vyrazat, malu este kojim, to nam rano zaberie najviac casu. Bez dobrej organizacie a prichystani vsetkych veci uz vecer, by sme sa z domu nedostali ani o deviatej 😕

yanni
3. máj 2016

@bleee hihi tak som docitala aj poslednu vetu. nooooo radlera mame aj my radi 😀 mnaaaam

ciusinka
3. máj 2016

Ja som dost sportovy antitalent,takze u mna vo vseobecnosti vrchol mojej sportovej aktivity su prechadzky,bicykel a plavanie 🙂No odkedy som na materskej tak popri malom stiham tak akurat tie prechadzky a odkedy chodi,tak za nim pobehujem skoro cely den,nemusim si ani fitko platit 😀

evita2015
3. máj 2016

ja sa pridávam k skupine úprimných priznaní, že jediný môj šport je práca doma, ale skutočný relax je práca v záhrade, kedže ale budúci pondelok rodím druhé bejbinko 🙂🙂 neviem, či budem stíhať relaxovať vôbec aj takto 🙂 ale radler mi najviac chuti nealko a čapovaný

yanni
3. máj 2016

@evita2015 oneboj, s dvomi detmi je to este lahsie ako s jednym, s tromi super a sostyrmi uplna lahodaaaa 😀 😀 😀
Vid foto. Mamicka s vylozenymi nohami na stole popija kavicku (aebo nieco ine tekute 😀 ) a relaxuje na MK 😀 😀 😀

curcuma
3. máj 2016

........ no ja som zacala hned od narodenia mojej dcerky posilkou a co tym myslim? u nas v bytovke je vytah na medziposchodi, takze ked som chodievala na prechadzky co bolo vacsinou doobedu aj poobede musela som prejst k vytahu teda na vyber som mala bud hore, alebo dole 🙂 asi 10 schodov a samozrejme na prizemi, ked som isla z vytahu dalsich desat, zabudla som napisat vaha kocika asi 15 kg a samozrejme plus vaha babatka, takze za co si ludia platia v posilkach, ja som mala takto zadarmo 😉 . Poviem Vam ina kondicka za ten rok. Ked uz Lily vyrastla odpadol sice kocik, ale chodenie po schodoch zostalo 😉 , teda nemyslim len tie k vytahu, ale vonku kde ostatne deti na ihrisku boli pekne napr. v piesku, ci na smyklavke, hojdacke, tak pre moju princeznu boli "in" schody, po ceste akonahle bola bytovka kde boli schody uz musela hore a zase dole a ja s nou samozrejme, to sa zopakovalo x krat. Ani netusite ako som zavidela vtedy mamickam, ktore si sedeli na lavicke a ich deti boli v piesku, hrali sa pomaly bez pohybu s formickami 🙂 . Inak je to potom plavanie, dam si vacsinou taku pol hodku vkuse dlzok, potom za tym virivka a ak by bol k nej radler citron, baza, mata, tak to by bol pre mna, ze uplny relax 😀

modraslza
3. máj 2016

@curcuma a podarilo sa schudnut?

misel0806
3. máj 2016

Moj sport je moja praca robim dvanastky takze sa nezastavim... Cez vykend zo syncekom chodime bicyklovat sa alebo kolobezkovat sa alebo len tak na prechadzky😊

curcuma
3. máj 2016

@modraslza u mna to ani nebolo o chudnuti, skor o tej kondicke a spevneni, co sa tyka samotného chudnutia tak par mesiacov po narodeni som mala este menej ako pred tehotenstvom, co si myslim, ze skor ovplyvnilo kojenie, zdravsie stravovanie a samozrejme aj ten pohyb musi byt 🙂 , to bolo moje male okienko o chudnuti 😉

matus_bazant
autor
3. máj 2016

No teda! Normálne sa musím asi nad sebou zamyslieť a minimálne si obnoviť permanentku do plavárne... Klobúk dole, dámy... 🙂

modraslza
3. máj 2016

@curcuma ja cvicim od 18stich a musim povedat, ze uz pomaly 3roky po porode a este stale sa necitim ako pred porodom..asi to uz nikdy nebude ako predtym..rozbolela ma chrbtica a citim sa nie vo svojej kozi na sto percent .hoci som sa vratila naspat k cviceniu iba dva nesiace po porode ...mam naspat svoju povodnu vahu..ktoru som ziskala asi do roku po porode kedze som pribrala skoro 20 kg a po porode isli dole iba necele 4..ani kojenim nesli dole az tvrdym cvicenim, ktoremu sa venujem minimalne 4krat do tyzdna....no necitim sa fit ako predtym...takze ticho zavidim zenam co sa citia zdravo a fit. teraz mam 31

misel0806
4. máj 2016

Ja som v tehotenstve pribrala 20 kg vaha ukazovala trojiferne cislo... Za cely rok drzania diety sa mi podarilo zhodit 30 kg.... Mam 180 cm vysku.... Mastne jedla som vylucila aj fastfoody bagety kebaby a pod... Dala som sa ba kuracie morcacie.... Salaty,viac ovocia zeleniny... Pila som nesladene caje mineralky a vodu.. Po siestej vecer som uz nejedla.. Jedla som 5xdenne v malich porciach,,cvicila som doma vonku behavala.... Potila som sa vo vlastnej stave no vysledok stal za to..... Ziadne tabletky na chudnutie ktore zbyto ne zdrazdia pecen zaludok a ktore vratia kila spet v podobe jojo efektu.... Normalne zdravo bez vratenych kil co sa mi podarilo a som rada..... Budu to uz styri roky a vahu si drzim dodnes😀😀

bibinka78
4. máj 2016

Cas sama pre seba nemam nakolko muz pracuje v zahranici tak vsetkych clenov v domacnosti zapajam do pohybu 😀 .
Prechadzky deti a maxi pes,turistica maly v nosici takze zo zatazou,korcule/trampolina so starsou 😉

lucik194
4. máj 2016

no k tomu aby mamicka sportovala a udrziavala si "figuru" staci dieta co nechce spavat doma v postielke ale len v pohybujucom sa kociku... a take sme mali doma... v postielke krik, na rukach krik, na podlozke krik, nosic este vacsi krik.... jedine kde bola ochotna spat bol pohybujuci sa kociar... tak som kocikovala a kocikovala, nachodila denne kilometrov a kilometrov, slnko, dazd, sneh, stale len pohybujuci sa kocik, ako som len zavidela psickarom kt. len vysli pod branu psa dali vycurat hned pri dvere ked prsalo a ja som musela v dazdi snehu sa pohybovat.... uf ale ta figura stala za to 😉 😉 😉 vysportovana, ziaden tuk... takze tak vyzerala moja materska a moj pohyb....

marisa90
4. máj 2016

Ja niesom vobec sportovy typ, ale pohyb som vzdy mala, ked bola dcerka babatko, som denne chodila s kocarom na 2 hodinove prechadzky za kazdeho pocasia. A teraz ked je uz vacsia na prechadzky chodime stale, ci uz dcerka peso, na odrazadle alebo s kocarikom. A samozrejme dolezita u nas je aj strava 🙂

soncita
4. máj 2016

Mňa úplne pohltil a zamilovala som si pole dance. K tomu prechádzky s kočíkom a behanie okolo malej. V lete plávanie a konečne po pôrode na korčule.

janana1612
4. máj 2016

U nás šport jednoznačne turistika ☺Teda dúfam že sa to počíta za šport.Bývame bo vyhľadávanej turistickej oblasti v Malých Karpatách,"kúsok od nás máme zrúcaninu hradu Dobrá Voda,kaštieľ sv.Kataríny,nespočet prameňov a vyvieračiek,raj pre turistov a cyklistov...Milujeme zbaliť deti a vydať sa na potulky našim Dobrovodským krasom 👍👌

s1m.one
4. máj 2016

Doma som uz sest rokov, cas si najst pre seba je asi iba o odhodlani a pevnej vola, ani neviem ci sa to da nazvat ako cas pre seba, lebo aj tuto spravu pisem s 3prestavkami... Ale ak sa cas pre seba rata aj to, ze som chodila na francuzstinu a pribalila okrem knih aj malej hracky a teda isla so mnou(dalsia prestavka) a ked doma cvicim, tak sa tu na mna mala vola, ale tak o tom to je, na co by sme spominali 🙂))) teraz planujem anglictinu a hadam mi tam mala vydrzi🙂 a zacali sme chodit na bicykle, tak mozno rano, ked budu (dalsia prestavka) este vsetci spat sa mi podari na 20min ist si na bicykli prevetrat hlavu 🙂

minulin
4. máj 2016

@matus_bazant tak ja sa pri drobcovi nalietam doma dost, no stitna zlaza nepusti. Kila sa len balia a balia, clovek ma az pocit, ze zo vzduchu aj pribera 😀
Zacala som cvicit vo fitku, drzalo ma to 3 mesiace a teraz, kedze je drobec alergik, tak sme uz mesiac a pol doma, cize kazdy den dame dlhu prechadzku iba.
No planujem cvicit aj nadalej. Kedze syn je ZTP, tak ho odveziem do skolky, a kym ho cakam , idem do fitka...
Snad mi to vydrzi 😀