2,5 ročná v autosedačke

cache
10. nov 2018

Mame autosedacku Cybex kategorie 1/2/3, cize 9-36.
S pultikom je 9-18kg, bez pultiku uz len s pasom je 15-36.
Na internete sa bezne uvadza, ze do 18kg je do cca 4 rokov.
V manuale je uvedene, ze sa pultik nesmie pouzivat nad 18kg, ale zaroven ze sa bez pultiku nesmie pouzivat skor ako v 3 rokoch..

Lenze nasa dcerka ma len 2 a pol roka a uz ma 20kg a cca meter vysku. V zimnom obleceni uz do toho pultiku ledva ledva vlezie, pas na zapnutie cez pultik ma rezervu asi 1cm a ona vyslovene bojuje a nechce tam byt..

Je v poriadku prestavit tu autosedacku uz do 15-36 kategorie, t.j. len na pas?

Upevnena je na isofix.

simca06022011
11. nov 2018

@mirien22 konšpiračné?? Veď tie ženy vopcham celú ruku ešte pred bundu a pred pás... A rovnako aj v teste s figurinou 🙂 zaujímavé že mi dieťa z toho neletelo, asi zázrak podľa mňa...

meluela
11. nov 2018

@simca06022011 ja teda neviem ci davate hole deti do zimnej bundy .. ale normale tam ma dieta v zime tielko alebo dokonca termo bielizen, tricko, sveter - tenka fliska sa da este supnut pod to ... klucom je vrstvenie .. to sa nic nestane ked je aj tych 10 sekund v minusovej teplote vonku.
A auto .. no treba prestat kupovat tie blbe (jazdene) dieseliky, aj tak nam to nici vsetkym zdravie a zivotne prostredie ...

mirien22
11. nov 2018

@simca06022011dámsky klub poznáme asi každá, je to tam pekne ukázané, pani doťahovala správne popruhy, ma autosedacku Britax Romer, čiže kvalitná autosedačka. Kto chce, nech si pozrie a utvorí si sám názor. Pekný večer

simca06022011
11. nov 2018

@meluela blbé jazdené dieselový máš asi ty 😂

katrin21
11. nov 2018

@luliu ale ten pas sa uchytava tak, ze nepojde pod krk, na boku byva u Cybexu taka zarazka vedla hlavovej opierky, napr.my to mame na Cybex pallas..
@cache mame podobnu a moze byt bez pultika, mala ma 2.8r, sice nam pultik nevadi, ma 15kg presne teraz, ale keby ano, uz moze byt bez neho kludne... takze mozes..

Co sa tyka bund... auto sa da nastartovat 10min vopred, dokonca pri diesloch a minusoch je to idealne..
Dieymtatu staci dat potom hrubsiu mikinu, pripadne zakryt aj deckou..na dlhsie trasy urcite nechodime v bundach, kratsie do 10min ano....

meluela
11. nov 2018

@simca06022011 v benzinovom je dost rychlo teplucko 🙂

katrin21
11. nov 2018

Inak co sa tyka vyletenia z pasov.... hrozi to iba ak ke dieta priputane slabo...
Spravne ma byt tak, ze je fakt silno, ze tam nevopchas viac, ako ledva 2 prsty.. a to maloktore dieta znesie take priputanie,takze ozaj lepsoe radsej vyhriat auto a dat bez...

katrin21
11. nov 2018

@simca06022011 ak dokazas dieta zapnut rovnako v bunde ako bez nej, tak bez nej ho mas na 100% priputane slabo !!!! Ja ju teda nezapnem rovnako.. dokonca ani pultik nedam rovnako, musim povolit ho..

katrin21
11. nov 2018

@mirien22 bunda sposobi ze je smyklava a ked je slabo utiahnuty pas, zosmykne sa pri naraze z pliecok...ak utiahnes, drzi... aj v crash tastoch..

simca06022011
11. nov 2018

@mirien22 nie je to správne, lebo bunda ktorá je hrubá a ešte tam nechá miesto na prsty, " lebo tak je to správne " 🙂 miesto tam nemá čo robit a teda dieťa sa z toho nevyvlecie. To je to čo ja píšem, ja mám sedačku nastavenú na dcéru, bez bundy, bežné oblečenú. Samozrejme každý podľa svojho názoru sa zariadi 🙂 pekný večer.

simca06022011
11. nov 2018

@katrin21 iste nemám, máme to odskúšané, našim extra bojazlivym otcom kontrolované pred jazdou. Netvrdila by som to tu celý deň, keby sme to nemali na 100%... V lyžiarskej bunde teraz samozrejme by som ju tam nenatlacila ale v tých bundách zimných čo nosila ako 2-4 r som ju tam v pohode zapla. Aj v kombinéze.

katrin21
11. nov 2018

@simca06022011 no mne sa to nechce fakt verit, kedze ja nezapnem, fakt nie...ani do vajca, ani do Cybex sirony ani do cybex pallas co mame..musim uvolnit na bundu.

katrin21
11. nov 2018

@simca06022011 vies kedy zistis, ze priputavas malo? Kamoska ma romer king a tam taha, kym to necukne, zvukovo...a ked som to skusala,zasla som, ja teda priputavam primerame a bwzpecne silno, ale hento bolo fakt ze fest...vyskusaj u niekoho a moznp budes prekvapena a zistis,ze davas malo.

simca06022011
11. nov 2018

@katrin21 my sme mali besafe sedačky. Už nemáme, sme na podsedaku. Ja som nemala zvuky. Ani žiadne dva prsty sa vtedy neriešili. Proste sme pozreli na pleciach, medzi nozkami tiež či je ok a bolo. Všetko tesno. Neprestavuje sa to na nej každú jazdu. Raz sme to nastelovali a bolo to tak na jesenný outfit, tj mikina, sveter, hrubé gate na tesno a bolo to tak aj keď mala bundu. Niekedy som sa s tým neviem koľko bodovým pásom potrápila. Ale zaklaplo to a bolo. Cybex pallas má problém aj s bundičkou. Vo štvrtok sme s tým bojovali dve a 8mes dieťa proti nám! To je príšera :D to si neviem predstaviť tam dieťa natlačiť v bunde🤣

cache
autor
11. nov 2018

Vdaka za prispevky vsetkym, nuz skusime teda zatial, kym fakt nieje minus, ju vyzliekat a potom sa uvidi teda.. A ked bude cas tak donesiem autosedacku domov, prestavim na 15-36 a skusime ju, ako v nej bude vyzerat.

@montemotherone Len poznamka - povodne sme mali 5-bodovu taku lacnu sedacku nania, teraz je odlozena v druhom aute v kufri ako rezerva. V tych pasoch praveze bojovala odkedy sme ju tam davali, nechcela tam sediet, nepacilo sa jej tam, ze je tak nafest priputana a nemoze sa hybat. Vsetci, este aj v obchodoch, nam silno odporucali pultik. A doteraz ju mala rada.. Mimochodom, osobne si myslim, ze prave pre tento pultik ani nehrozi to vysmyknutie v bunde ako je na tych videach..

andrejka1974
12. nov 2018

Moja dcérka má 6 rokov a zmestí sa krásne do sedačky mame inú ale vždy sú lepšie aj bezpečnejšie trojbodové pásy

katrin21
12. nov 2018

@simca06022011 ved si to povolim..to je prave vyhoda, ze sa to musi doladit, je to bezpecnejsie.. ja to vnimam ako pozitivum. A putik sa da tiez vzdalovat a priblizovat od dietata...

katrin21
12. nov 2018

@cache ano, urcite je to lepsie mat pultik ked mas bundu a aj dieta ma viac volnosti v pohybe pliev, trupu, lepsie znass sedacku

katrin21
12. nov 2018

@andrejka1974 mylis sa, pultik je bezpecnpstny prvol navyse pri prrdnom naraze, chrani brucho a hrudnik dietata..

katrin21
12. nov 2018

@simca06022011 ale do pallasu praveze v tej bunde das lahsie ked je tam pultik a nie pasy...hmm
. Kde robite chybu, ze to vnimas opacne?🤔🤔🤔😅

katmi
12. nov 2018

@cache ja nechápem prečo nepoužívate vlastný rozum ale riadite sa názormi tu prítomných alebo dokonca nejakými tabuľkami 🙈😨 žasnem... aj tak tu zas vznikli len žabomyšie vojny ohľadne oblečenia,pásania sa a nejakých blbých pultíkov.. lol..
každý nech zapne svoj sedliacky rozum a potom tu takýchto o ničom tém bude oveľa menej.. pekný deň

katmi
12. nov 2018

@katrin21 to už väčšiu blbosť som naozaj nepočula.. milá pani, vy ste asi ešte nezažili takú ozajstnú autohaváriu.. 😨

meluela
12. nov 2018

@katrin21 zial, mylis sa ... pultik moze praveze zranit brucho a hrudnik, sily posobiace na hlavu a krk su tiez vyssie nez keby bolo dieta v protismere (to sa tyka hlavne tych co posadia rocne dieta do pultika v smere jazdy), navyse ako bonus moze dieta za urcitych okolnosti vyletiet zo sedacky

andrejka1974
12. nov 2018

@katrin21 ja som myslela oproti klasickým pásom niekto ma takú sedačku že zapína len bočným pásom trojbodové sú istejšie ja nemám sedačku s pultikom len nejako ma to neoslovilo

katmi
12. nov 2018

@meluela presne tak! konečne zdravo uvažujúca mamička.. 👍

meluela
12. nov 2018

@katrin21 a toto dieta ani nemalo bundu a ako letelo ...
ty mas ale myslim tu starsiu sironu, ta ma aspon integrovany pult, ten je ak sa nezapne s bundou oki nez tieto ako su napr. v cybex pallas ci inych 9-36 putlovych sedackach ...

katrin21
12. nov 2018

@meluela ja nemam starsiu sironu, teda neboem co myslis starsou....praveze ja mam pluskovu, otocnu, a tu novsiu...
Ano pult je tam tak, ze sa zapina pasom po bokoch do samotnej sedacky..
Tie fotky..nevedno aka je to sedacka tam, ale pallace v testoch dopadla vyborne..preto sme ju brali.. tak neviem..
@andrejka1974 aha,chapem, to ano, to je lepsoe ako len pas auta, oki

katrin21
12. nov 2018

@meluela moje dieta sedelo v prostismere do 2r a 2mes... a potom v sirone v uz v smere..sironu este mam v mojom aute, nehrozi aby vyletela..
Pallas mame v muzovom aute zatial doplnkovo... ten pultik je vsade uvadzany ako dalsi bezpecnostny prvok akoby predny airback, laicky povedane.. myslim, ze pri spravnom nastaveni pultika a dobre pritiahnutom pase dieta nemoze vyletiet. Ako inam by vyhrali testy? Ved toto sa testuje, bezpecnost..

katrin21
12. nov 2018

@katmi ja nie, moj muz ano... vyviazol zazrakom dvaja mrtvy, kamion a osobne auto...
Ja sa neriadim info z konika, citala som clanky a testy, ked som sedacky vyberala... co je konkretne blbost? Ze pultik je bezp.prvok navyse???

katrin21
12. nov 2018

Citajte.