3 deti v aute - autosedačky

lencika1
16. apr 2021

Ahojte dievčatá. V lete sa nám narodí babatko. Mam uz dvoch synov 9,5r a 6r. Auto vymenit nemôžeme, kupovali sme minuly rok na firmu. Jedine riešenie je teda take ?
Starši na podsedak, stredny autosedačka a babatko vajíčko ?
Existuje aspoň nejaký “bezpečnejší” podsedak ?
Dakujem

luciannka83
18. apr 2021

@dominika_sk tak spokojne, ked mate možnosti.

luciannka83
18. apr 2021

@lencika1 my mame tiez presne tak vekovo. A rozmyslala som, ze hodim uz oboch na podsedak, alebo minimalne aspon jedneho. Nasmu najstarsiemu chyba uz len 4cm do 150cm, tak keby dorastol do leta, tak aj bez podsedaku. Na dlhe trate chodime minimalne.

dominika_sk
18. apr 2021

@luciannka83 kto chce si ich najde, najlacnejšia sedačka testovo vyborna stoji 120€ čo oproti 80€ sedačke ktora je absolutny prepadak minimalny rozdiel si myslim.

lencika1
autor
18. apr 2021

@luciannka83 nás má okolo 130cm. Konecne otvárajú pôjdeme skúsiť nejaké vajicko či sa zmestí medzi nich ale už teraz to vidím zle 🙈 Nechodíme vela denne nie, ale v lete už viac.. často ale aj s bezdetnou rodinou takze vždy keď bude možnosť presuniem jedno dieta k sestre alebo našim. Autosedačky meniť nebudem, jednak som vyberala podľa svojho najlepšieho úsudku že sú bezpečne

lencika1
autor
18. apr 2021

@luciannka83 no už mi to odoslalo 😁 nevadí vraj do rapidy by mali vojsť tri tesne, uvidime. Zistím u účtovnícky ako to je s predajom auta skôr ako o 4 roky. Ale verím , že nás čaká aj dalších 10 rokov šťastných kilometrov 🙂 nemaľujme hneď čerta na stenu, ten starsi bude v niektorých situáciách na podsedaku ..

evaachesa
18. apr 2021

@lencika1 poraď sa ako ti tu už radili v skupine na FB Deti v aute ... Nie v obchode, tam väčšinou odborníka nenájdeš bohužiaľ...išla som tak do obchodu a pri otázke či majú čisto protismerné sedačky na mňa pozerali ako na debila a teda jedna pani ma už išla presviedčať na veľmi "peknú" Chicco sedačku...okamžite som odtiaľ padala preč 😵 za mňa kúpiť väčšie auto a bezpečné sedačky, ktoré máš vybraté na základe odporúčaní od odborníka a nie podľa svojho najlepšieho úsudku lebo ten je žiaľ väčšinou nesprávny...aké máte autosedačky?

ibanina
18. apr 2021

https://www.multimac.com/home
damy, toto maju nasi susedia, velmi pohodlne a prakticke, tri deti, skoda octavia

lencika1
autor
18. apr 2021

@evaachesa starsi má tuto Britax Römer KIDFIX II XP SICT mladší možno nejaké iné písmenko ale tuto proste. Neviem či to pre každého je take jednoduché prist a vymenit auto keď sa kúpilo minuly rok alebo meniť dve autosedacky kúpene nie tak davno za 500€, ale my budeme musiet na najbližší rok hľadať iné riešenie.

dominika_sk
18. apr 2021

@lencika1 bože, ty maš stale svoj nazor ako to nejde ale keby si si dala poradiť. Veď keď si ich kupila za 500 tak ich za 250 predaj a kup napriklad joie steadi ( to teraz strielam bez parametrov) ktora stoji okolo 120€ A ešte si 10€ v pluse nie niekolko sto v minuse😂. Podla mňa nehladaš radu ako to urobiť bezpečne ale utvrdzuješ sa v tom že si v prave, pravde a urobila si všetko na maximum🤷🏼‍♀️ Veď nehadam sa, ani ti nič nevyčitam, každy nech si robi so svojimi deťmi ako uzna za vhodne. Len chcem povedať že by to išlo aj bez finančnej straty.

lencika1
autor
18. apr 2021

@dominika_sk dakujem za radu. Nepýtala som sa na vyber autosedaciek pre staršie deti. Hľadám radu ako to urobiť najbezpecnejsie v rámci našich možnosti - auto a autosedacky sú už zakúpené. Nie ako vymenit auto a autosedacky. Okrem toho je tá joie širšia, nevidim dôvod teraz predávať nové autosedacky pod cenu a kupovat nejaké joie za 100€. Cybex rovnaká šírka ako romer.

evaachesa
18. apr 2021

@lencika1 ako sme už písali, poraď sa vo FB skupine Deti v aute ..prípadne ešte CZ stránka Děti proti směru ... Tam nájdeš po kope viac odborníkov ako tu...bez urážky

lusyc
18. apr 2021

@lencika1 veď poskúšate v obchode a uvidíte, čo sa zmestí. My máme tiež prakticky nové auto, to sa vôbec neoplatí predať, na nové nemáme, ani po predaji auta. Tiež zatiaľ najbezpečnejšie a najrealnejsie riešenie je pre nás vymeniť autosedačky, veľké drahé recaro, ktoré sa určite nedajú predať dobre, za dve úzke britax discovery, vajco dopredu. Potom jednu britax alebo ešte cybex, čo máme uzku dopredu. Čo som vypozerala Joie fortifi alebo britax king vyzerajú úzko, že by sa mohli zmestiť. Britaxky aj Joienky vychádzajú testami, cenami a veľkosťami najlepšie. A časom vymeniť auto, aby sa dalo ísť pohodlnejšie na rodinný výlet, či vôbec navštíviť starých rodičov u nás.

biggi014
18. apr 2021

@lencika1 ja mám Suzuki SX4 a zmestilo sa mi dozadu 2 autosedačky a vajíčko. Prvý rok sme fungovali tak, teraz zatiaľ nikam nechodíme ale už sme kúpili ďalšiu sedačku a samozrejme sa nezmestia.

lencika1
autor
18. apr 2021

@evaachesa dakujem väčšinou vidím rady len na autosedacky, ktoré sú aj v ponuke na danej www.stranke a tým pádom to pre mna trosku stráca na objektívnosti.

lencika1
autor
18. apr 2021

@lusyc uvidime či sa nejakým spôsobom vojde vajicko dozadu ak nie obetujem sa ja 😁 aj keď mne byva vzadu zle viac jak detom 😂😂 rozmero by to malo vyjst veľmi na tesno. V každom prípade kúpime vajicko a do kufru hodím aj podsedak. Tak my sme radi že sme radi s novým autom ku ktorému nám pomohli aj rodicia aby bolo bez lizingu. Takze najbližší rok dva neriešim ani nahodou výmenu auta ..

lencika1
autor
18. apr 2021

@biggi014 a deti vekovo ?

dominika_sk
18. apr 2021

@lencika1 preto ti hovorim nech sa spytaš v tej skupine, tam dostaneš odbornu radu.

evaachesa
18. apr 2021

@lencika1 keď si pozrieš tú stránku tak tam nenájdeš ziadne šmejdy lebo ona proste predáva len bezpečné sedačky ...okrem toho v čase keď už mala eshop a len ho rozbiehala a keď som ešte uvažovala nad otočnou sedačkou, poradila mi 3 sedačky a z toho mala len 1 v ponuke... čiže môžeš si na ňu urobiť názor že jej nejde len o predaj ale poradí najlepšie ako vie....ona tu viedla aj poradňu Vyberáme bezpečnú autosedačku a tiež autosedačkovu poradňu (ako je napr kocikovat poradňa) ...ale vidím že si si po radu vlastne neprišla, tak urob teda podľa svojho najlepšieho uváženia ;)

biggi014
18. apr 2021

@lencika1 no vtedy keď sa nám zmestili tak bábo do 1 roka vo vajíčku, 3 ročný v Britax sedačke a 6 ročný v nejakej neznackovej, kde sa dá spodok použiť teraz ako podsedak