3 deti v aute - autosedačky

lencika1
16. apr 2021

Ahojte dievčatá. V lete sa nám narodí babatko. Mam uz dvoch synov 9,5r a 6r. Auto vymenit nemôžeme, kupovali sme minuly rok na firmu. Jedine riešenie je teda take ?
Starši na podsedak, stredny autosedačka a babatko vajíčko ?
Existuje aspoň nejaký “bezpečnejší” podsedak ?
Dakujem

nika82
16. apr 2021

ist s autom k predajni kocikov a poskusat ako sa tam vojdu tri

tosomja
16. apr 2021

@lencika1 najstarší nemusí mať sedačku, ak sa nezmestí tretia sedačka... , stačí podsedak, ak má menej ako 150cm, čo asi ma menej. Sú podsedaky aj s izofixom, len neviem či ti vojde na šírku. Treba odmerať.

jolana2804
16. apr 2021

Jaký máte auto?

lencika1
autor
16. apr 2021

@nika82 môžem to skúsiť ale myslim že bez sance 🙈

lencika1
autor
16. apr 2021

@tosomja áno viem že nemusi,neviem či niečo vymyslíme

lencika1
autor
16. apr 2021

@jolana2804
Škoda rapid spaceback

jolana2804
16. apr 2021

@lencika1 Jedině to zkusit, ale myslím, že 3 sedačky se nevejdou.

lencika1
autor
16. apr 2021

@jolana2804 nie urcite nie, nechodíme síce vela urcite nie denne ale tak snad nás ešte čaká vela dalších km nehody

beybitko
16. apr 2021

@lencika1 ahoj, u nas sme to nakoniec vyriesili tak, ze najstarsi isiel v autosedacke dopredu a ja som sedela vzadu.

reuska1
16. apr 2021

@lencika1 ahoj my mame Kiu ceed a 3 deti a vosli sa mi. Najskor som davala vajicko do predu v protismere a ja som sedela v zadu v strede. Ked boli vacsi, tak podsedak v strede a 2 sedacky.....len 1 bez isofixu, aby sa dala trocha dat nabok.

lusyc
16. apr 2021

Ahojte. Tiež sa teraz zamýšľam ako napchať tri deti v autosedačkach 5r., 3.r a bábo a dvoch dospelých do jedného auta toyota rav4. V strede je veľmi málo miesta, uvažujem, že ja by som sa tam mozno napchala, ked po bokoch budú najužšie autosedacky s isofixami britax discovery (44 cm), alebo aj bez isofixov britax adventure, ale auto je široké 110 cm, tak asi nie a asi ani podsedak. Neviem, ci existujú ešte užšie autosedačky. A výber nového auta? Asi nás neobíde, ale ponuka pre tri autosedačky dozadu je veľmi úzka a cenovo nepriaznivá. Každý nápad sa ráta.

mimaan
16. apr 2021

@lusyc 3 deti - 5,3 a 1 rocne, mam Renault Clio a vojdeme sa aj s manzelom. Nevravim, ze je to na dlhe cesty, ale do Rav4 sa musis dozadu s prehladom vojst.

ivangeline
16. apr 2021

Ako..ja budem mat tretie a najstarsieho chcem dat do sedacky proti smere jazdy na predne sedadlo. Ja nesoferujem,takze manzel za volantom a ja v zadu s dvoma mensimi.

lusyc
16. apr 2021

@mimaan aj ja som si to myslela, ale keď som to premerala, tak to považujem za zázrak, aby som sa zmestila medzi dve autosedačky. Určite, ked to bude aktuálne, chcem ísť vyskúšať do predajne. A aspon raz za polrok by som chcela ísť za rodičmi 500 km. Môžem sa opýtať, aké máte autosedačky? Ďakujem.

lusyc
16. apr 2021

@ivangeline takto by som to chcela riešiť po vajíčku. Ak sa môže dať taka protismerna autosedačka dopredu, ak taká je.

lusyc
16. apr 2021

@tosomja a neplatí to takto len pre cestu v obci?

stanno
16. apr 2021

podsedák jednoznačne do stredu vzadu, kvôli bezpečnosti. Sú sedačky, ktoré sú úzke, treba to poskúšať potom v predajni. Ak nie, tak Touran 1.generácie to istí. Tri samostatné sedačky vzadu, masaker miesta, sú aj 7 miestne verzie. Touran okolo roku 2007 máš za 4 tisíc Eur cca.

vevesh
16. apr 2021

@ivangeline na prednom sedadle nesmie byt sedacka proti smeru jazdy. Jedina vynimka je vajicko a vypnuty airbag.

dominika_sk
16. apr 2021

Ak ti aspon trochu zaleži na ich bezpečnoati, nepytaj sa tuto kde jedna baba povedala ale napiš na fb do skupiny deti v aute, je to ODBORNIČKA a napiš do postu, vek, vahu, vyšku deti, sedačky, ake maš auto a rozpočet a naozaj dostaneš fundovanu radu 🙏🏻

lusyc
16. apr 2021

@stanno na môj vkus je 14 ročné auto príliš staré. Sama som predala 12 ročný nissan xtrail pár rokov dozadu, lebo ma opakovane nechal na mojich dlhych cestách cez Slovensko. A to som cestovala sama a nie s tromi malými deťmi a psom.

margaretka_
16. apr 2021

Nejaka be safe sedacka 15-36 ma odnimatelny kryt na bocnej strane, aby sa zmestilo viac sedaciek. Skus pozriet aky to ma potom rozmer ci by to nepomohlo 🙂

ivangeline
16. apr 2021

@vevesh neviem odkial to mas...ale moze sediet v predu v sedacke..

vevesh
16. apr 2021

@ivangeline ano, v smere jazdy. V protismeru jazdy nie kvoli airbagom. Je to napisane v navode na pouzivanie autosedacky a prirucnej knizke samotneho vozidla...

lusyc
16. apr 2021

@tosomja áno, toto som čítala, ale píšu, že v obci, tak z toho som usúdila, že mimo obce nemôže.

ivangeline
16. apr 2021

@vevesh ..myslela som..ze to je problem. Sediet v predu moze. V smere jazdy. A aj v proti smere,ak je airback vypnuty. Takze... je to mozne a vyhodne,ak ma niekto 3 male deti. :D

mimaan
17. apr 2021

@lusyc ahoj, vsetko britax. Vpredu dcera britax kid II, vzadu britax adventure a britax king II. Ako vravim, nie je to na dlhe cesty, ale na kratsie sa medzi dve sedacky vojdem. A to som taka bezna postava. Urcite poskusaj. A samozrejme netreba cakat nejaky komfort vzadu. Je to o kompromise.

luciannka83
17. apr 2021

@dominika_sk no ked mas doma 2 autosedacky, tak nebudes koli dalsiemu dietatu menit vsetky.

dominika_sk
17. apr 2021

@luciannka83 pre bezpečnosť deti by som vymenila sedačky, auto a dokonca aj manžela keby bolo treba !!!

lusyc
17. apr 2021

@mimaan ďakujem veľmi pekne. Áno, tu adventure mám tiež vykukanú, aj discovery. Teraz má staršia cybex solution x fix, akože úzka, lebo dcérka je celá drobná. Po pôrode budem musieť riadne na sebe popracovať, aby som sa medzi dve zmestila, tiež som taká bežná postava 165 cm, 60 kg. Asi ozaj pojdem skúsiť dve britaxky, ja medzi ne, vajco dopredu. Ale vidím to tak, že kým to takto vydrží, šetríme na ďalšie auto mimo plán.