Autosedačka na dlhé cesty

15. feb 2022

Ahojte.

Hľadám autosedačku na dlhé cestovanie - 5 hodinové. Pre 9 mesačné dieťa. Ideálne, ak by bola teda polohovateľná a pohodlná pre dieťa. Taktiež, by bolo fajn, ak by sa dala otočiť do oboch strán. Neviem, či sa autosedačky dajú otáčať aj počas jazdy, alebo nie. Ideálne za dobrú cenu.
Viete mi prosím poradiť konkrétnu značku aj autosedačku?

Ďakujem veľmi pekne.

vikusjk
15. feb 2022

Ahoj, my sme mali Cybex Sironu. Polohovatelna, 360 st. otacacia. Pocas cesty som ju nikdy neotacala, nebol dovod. Mala cestovala do dvoch rokov v protismere, potom uz v smere jazdy. Vyhoda bolo otocenie do boku pri nakladani/vykladani, bolo to super pohodlne. Ulozila som ju, zapla a otocila do smeru, do akeho som chcela. Kedze moja mala je taky krpcek, bola v nej az do skoro styroch rokov, potom sme jej kupili vacsiu.

yanni
15. feb 2022

Na ko nkretnu snack sa neupni. Sedacka musi pasovat k diktátu a aj k autu. Zalezi od mier dictaat. Vek nie je smerodajny. Kolko cm a kg ma dieta? V tom veku je najlepsie este vajce. POtom nasleduje pola mier reboarder=protismerna. V protismere co najdlhsie, minimalne do 4 rokov. Tiez sa neupinaj na otacaciu. Ma to sice vyhody, ale aj nevyhody. A pocas jazdy sa nesmie otacat. Cize na vystup/nastup a sup zase do protisměru.
Moja 6,5 rocna sedi stale v protismere. A nie, nikdy nebola a ani nie je trpaslik (naposledy berane niekedy na jesen/zaciatkom zimy 122 cm a 20 kg).)

autor
15. feb 2022

@vikusjk tá sedačka vyzerá fajn🙂 No zdá sa mi veľmi drahá, teda našla som ju za 300-400€. Skúsim ešte niečo podobné popozerať, náš rozpočet je cca 200€, teda, ak niečo nájdem 🙂 V prípade, že by sme ju využili do 4 rokov, tak by bolo super🙂 Veľmi pekne ďakujem za tip. 🙂

autor
15. feb 2022

@yanni Naša dcérka má 70 cm a okolo 10kg. Vajce využívame, no máme také menšie vajíčko, tak do neho už ledva vojde, tak preto pozerám už aj na niečo iné🙂 čiže je lepšie podľa teba kúpiť len v protismere, aby sme sa aj vmestili do nášho rozpočtu max. 200€ - ak by sme niečo za tú cenu našli. A vy máte akú autosedačku?

gabu_lienka
15. feb 2022

Ked chces pre dieta hlavne BEZPECNU autosedacku, bud pridas rozpocet alebo znizis naroky. Otocnu pod 300, povedala by som aj 350€ nenajdes. Teda najdes, ale to ju mozes rovno posadit na stolicku a dat na strechu auta. Ak je rozpocet do 200€, co je myslim v pohode na kupu dobrej, testovanej autosedacky, tak staci upustit od otocnosti.

autor
15. feb 2022

@gabu_lienka Aha, rozumiem 🙂 tak to budem skôr hľadať len polohovateľné a v protismere jazdy🙂 To by som sa hádam mohla vojsť do rozpočtu :D

yanni
15. feb 2022

Ake vajce mate? 10 kg je uz aj na reboarder ok ale 70 cm je malo. Mala by byt este vo vajci. V tom veku v kazdom pripade este do protismernej. V posmernej ani na krok. Novu protisměru sice do 200 e kupis, ale to su vsetko netestované od všelijakých pofidernych vyrobcov. Ake auto mate? Napisem ti vecer PN.

autor
15. feb 2022

@yanni posielam fotku vajíčka kt. máme🙂 áno, je taká ťažšia a maličká :D zatiaľ skúsime ešte využívať vajíčko a keď jej bude veľmi tesné, tak si požičiame alebo kúpime trošku väčšie vajíčko prípadne🙂 No kedy už bude 2-3 mesiace sedieť, tak by sme prešli na novú. Tak aj keby vyšlo na viac, len nech je pohodlné hlavne a polohovateľné na dlhšie cesty🙂 Samozrejme 🙂

autor
15. feb 2022
pracujucazienka
15. feb 2022

Prosím ta skús pozerať nejakú overenú značku s testami..Britax,Joie,cybex..je toho veľa na trhu..radšej starší model ale preverený ako novinku ktorá nemá žiadne bezpečnostné prvky..hlavne bábätko do 15 mesiacov(najlepšie čo najdlhšie) sa ma vozit do protismeru

guiseppinka
15. feb 2022

Nas je velky, ma 14 mesiacov a stale je vo vajci, aj ked mu uz zacina byt ltt. Mam maxi cosi cabrio. Inak sedacky do 18kg otocne su najdrahsie a do 200e najdes mozno pouzivanu (pokial nie je moc stara, tak sa da aj to). Inak rataj okolo 300. My sme v 2018 kupovali britax dualfix za nieco okolo 300. Mali sme aj milofix, ale nesedela nam do auta. Sedacku treba v aute skusit ci pasuje a ako v tom dieta sedi... Ci nepada hlava.

gabu_lienka
15. feb 2022

Ja by som sla napr Joie Steadi, alebo joie Stages - ta je do 25kg
Inak, rovnako ako vsetko ostatne, tak aj sedacky dost zdrazeli 🤦‍♀️ My sme kupovali nuna prym min rok a je o 100€ drahsia, to iste aj joie i spin (tu sme tiez zvazovali) pomaly o stovku hore.

autor
15. feb 2022

@pracujucazienka jasné, tak pozriem skôr tieto značky. 🙂

autor
15. feb 2022

@guiseppinka nemyslela som si, že vybrať sedačku bude také ťažké :D V prípade, že by som nič nenašla, ta budem uvažovať aj o kúpe od ruky. 🙂

autor
15. feb 2022

@gabu_lienka Pozerala som ich a vyzerajú super. Aj cenovo sedia. Ak som tomu dobre pochopila, tak sú od narodenia, čiže by v nej vedela ešte sedieť ako vo vajíčku, že? Musím ešte prezistiť, či by pasovala do nášho auta máme ŠKODU RAPID🙂

pracujucazienka
16. feb 2022

Najlepšie je ísť do predajne vyskúšať dať do auta a usadiť doň dieťa..lebo vieš ako to je mama mieni dieťa mení..ja som tiež chcela kopu iných veci ale hold šéfovia inak vymysleli 😉..akože ja od vela veci upustim ale čo sa týka autosedacky tak to musí byt poriadna,a hlavne dobre pripútaná

tina5271
16. feb 2022

Joie steadi máme maximálna spokojnosť pre obi dve dcérky ,staršia bude mať päť rokov a stále je jej dobrá mladšia bude mať tri. Je vhodna už od narodenia má zmensovaciu vložku,ktorá sa skladá z dvoch častí kým je úplne malé bábo tak je vo vnútri ešte vankúšik,ktorý sa potom vyberie a používa sa len s podložkou. Starsiu dcérku som v nej mala od pol roka do dvoch rokov v prostismere jazdy a mladšiu od troch mesiacov do dvoch rokov v prostismere jazdy,teraz je už v smere jazdy. My máme škodu Fabiu combi a dá sa mi sedačka pripútať všade okrem miesta vodiča, samozrejme keď mám dcéru vpredu musí byť vypnutý airbag. Sedačku som kupovala v roku 2017 ,tak je bez Isofixu, ale sedačka po pripútaní pásom drží super .

guiseppinka
16. feb 2022

@tina5271 ak mas v smere, tak airbag mudi byt zapnuty

autor
16. feb 2022

@pracujucazienka samozrejme, už som sa asi rozhodla najskôr vezmeme tu Joie steadi 🙂 pojdeme ju pozrieť radšej, či nám bude sedieť do auta🙂

autor
16. feb 2022

@tina5271 Super, tak som sa napokon na 85% rozhodla pre nu, aj cenovo nám sedí a vyzerá celkovo fajn🙂

evkao
17. feb 2022

@tina5271 nie, tato sedacka nie je vhodna od narodenia, to ze tam je vlozka neznamena, ze tam dietatko ma polohu ako vo vajicku

autor
17. feb 2022

@evkao a joie Stages je vhodná od narodenia? Prečo potom píšu, že sú vhodné? Nevdela som ich, tak neviem si predstaviť tu polohu v ktorej sú deti🙂

evkao
17. feb 2022

oznacenie od 0 neznamená od narodenia, je to problém schvalovacej normy podla vysky, lenze výrobci začali toto označenie (od 0 cm) interpretovat ako "od narodenia"... vsetky sedacky su rozdelene do kategorii od 0kg, od 9kg, od 15kg, sedacky od 0kg maju vacsinou navyse vlozky, vdaka ktorym sa lepsie prisposobia aj utlym detickam, ktore este nemaju 9kg ale uz sedia a su uz fyziologicky pripravene na pokracovaciu sedacku - ale uplne malym detickam tieto sedacky napriek vlozkam nezabezpecia ani dostatocnu ochranu (dieta tam bude prilis "navolno", vo vajicku je dietatko ako v "skrupine", chranene zo vsetkych stran, sedacka je viac otvorena), nepojdu mu spravne pasy, co v pripade nehody moze sposobit vysmyknutie zo sedacky, pricinu vnutornych poraneni,... a v neposlednom rade sa v sedacke vyvija tlak na chrbticu, ktora este nie je pripravena na to, aby z prirodzenej polohy v tvare pismena C (tuto polohu prave zabezpecuje tvar vajicka) uz presla na prirodzene zakrivenie v tvare pismena S

autor
17. feb 2022

@evkao Tak to som fakt netušila. Velmi pekne dakujem za vysvetlenie, tak to si zaobstarame este vacsie vajíčko radšej a tuto budeme mať ako pokračovaciu, lebo nevyzerá to, že bude tak skoro naša malá samostatne sedieť :D