Autosedačka. Novú z Tesca alebo použitú z bazáru?

cistko
12. aug 2007

Urcite tu uz bolo na tuto temu vela prispevkov, ale ja by som vas poprosila aspon v kratkosti o "vynadrenie"🙂 Rozmyslame kupit autosedacku - vajicko ale nevieme sa rozhodnut, ci mame skor vyuzit bazare a kupit lacnejsiu kvalitnejsiu alebo ci mame kupit novu napriklad Tescu, Hypernove alebo v Polsku. Co by ste nam poradili?

pipi1211
12. aug 2007

ja by som radsej kupila v bazare kvalitnejsiu ako niaku z tesca 😒

dannynka
12. aug 2007

no ja som si kupila cez inzerat kvalitnu,zachovalu a za rozumny peniaz.....
podla mna sa nova moc neoplati lebo babo tam bude aj tak max do cca.9-10-mesiacov.....My uz ju nemame vyse 2-mesiacov bo nam uz bola mala....a predala som ju za tolko za kloko som ju aj kupila......bo jej nic nebolo....kupila som ju po jednom babetku....za 1000.-a v tescu stala origos 2500.-a fakt tej mojej nic nebolo......boli ako dvojicky..... 🙂 🙂 🙂 🙂

ajuskamimi
12. aug 2007

My mame pozicanu od svagrinky, ale tiez keby ze mam kupovat, kupujem z bazaru nejaku kvalitnejsiu a lacnejsiu. Hlavne nezabudni, nech uz kupis kdekolvek, autosedacka musi mat podla zakona certifikat europskej unie. Certifikovanu nekupuj 😉

bihan
12. aug 2007

Podľa mňa to závisí od toho, ako často budete mimi v sedačke voziť - ak len málo, kúpila by som radšej z bazáru (napr.Maxi-Cosi sa dajú kúpiť od 2tis), ak často jazdíte, možno saoplatí investovať do novej, u ktorej máš istotu, že žiadnu havárku ešte nezažila, ale rozhodne sa spoľahni na značku - nikdy by som nekupovala autosedačku (ani novú) z Tesca... bezpečnosť môjho miminka je pre mňa dôležitá 😉

cistko
autor
12. aug 2007

Budeme cestovat maximalne 10 minut na nakup do mesta alebo 15 minut ku svokrovcom aj to len raz za cas. Ide nam o to, ze ak pojdeme napriklad na nakup tak staci ze si vytiahnem maleho vo vajicku, strcim do vozika a mozem si nakupit...v tescu a hypernove co som pozerala su autosedacky z Polska, kazda a jedna bola zatial Polska a ceny sa hybali teraz ked su akcie max. do 2500,-. Tie sedacky sa mi vsak zdaju neskutocne nepohodlne a tvrde. Na bazari som hladala a nasla som Chicco alebo maxi cosi tak do 2000,- velmi vela len neviem ktora je teraz z tych kvalitnejsich lepsia. Na co sa zamerat.

pipi1211
12. aug 2007

podla mna je maxi cosi lepsia nez chicco 🙂

ladynika
12. aug 2007

raz robili spotrebitelsky vyskum a najbezpecnejsia
sedacka-vajicko bola Peg Perego-primo viaggo-s autofixom.

lante
12. aug 2007

Ja by som určite nekupovala z Poľska. STačí sa pozrieť na stránku SOI-ky a pozrieť si koľko tam je kočíkov z Poľska, ktoré testovali a označili ako životu nebezpečné a nariadili ich stiahnuť u nás z obchodov.
Ak nebudete chodiť na dlhé cesty tak si myslím, že stačí nejaká z druhej ruky no kvalitná. Radšej použitá a kvalitná ako nejaký "aušus".

ladynka: Kde robili ten test? My sme ju kúpili spolu s kočíkom 😉

annika
12. aug 2007

Holky! odkedy sa dá bábo vo vajíčku voziť? Ja som niekde počula, že už z nemocnice ho odniesli vo vajíčku. Je to možné?

bihan
12. aug 2007

Annik, nie možné ale od prvého júla zákonom prikázané! 😨 Kurnik, baby, kde to žijete, mimink patrí do sedačky od narodenia! Tie sedačky sú na to robené.

bihan
12. aug 2007

Ladynka, ja som sa zase dostala k testom z Nemecka, z ktorých jednoznačne vyšli výťažne Maxi-Cosi Cabrio Fix so základňou Iso Fix 😉
Lante, myslím, že všeobecne sú sedačky so základňou spoľahlivejšie, než tie bez 😀

annika
12. aug 2007

No,hej, ale ja mám termín v novembri. Nehovorím, že bude snežiť, ale čo keď hej? A keď je to malé v perinke, tak čo?

bihan
12. aug 2007

Annik, sorry, ale čo je pre teba dôležitejšie? Aby bola malá v perinke, alebo jej bezpečnosť? A potom čo? Celú zimu budeš malú držať na rukách, ak niekam pôjdete autom, len aby mohla byť v perinke? Koniec koncov existujú špeci zavinovačky do sedačky, overaly, milión vecí... to snáď ani nemá cenu sa baviť na túto tému 😔

annika
12. aug 2007

Tak prepáč, že som sa pýtala. Veď ja už som mám dve deti, čo ja môžem vedieť o výchove a "móde" terajších mamičiek.... Ja mám taký názor, že novorodeniatka patria zo zavinovačky minimálne do tých 4-5 týždňov. Cítia sa tam v bezpečí a v teple. Sorry, už viac nebudem ťa trápiť... 😖 😠

cistko
autor
12. aug 2007

To je aj moja dilema, pretoze si neviem predstavit ako nasho drobca strcim do vajicka v perinke ked pojdeme z porodnice.....

nikeske
12. aug 2007

normalne dostat specialne fusaky do autosedacky, spytajte sa v obchodoch....
cez to deka a moze byt aj 20 pod nulou...na tu chvilku z porodnice to mimco vydrzi bez perinky....ked je raz zakon, tak sa musi respektovat...
a hlavne, moze sa stat hocico...teda, nechcem certa na stenu malovat... 🤐
my mame porodnicu 5 minut pesi, bol december a sli sme autom, s "vajickom"

pa,pa

lalupa
12. aug 2007

v niektorych krajinach ta pridu skontrolovat do auta neonatologovia, ci je babatko spravne uchytene v autosedacke, bez toho ti ho ani nedaju a nepustia ta domov
perinka neperinka, bezpecnost je priorita c.1, statistiky ukazuju, ze najviac dopravnych nehod sa stava, ked niekto ide autom len do obchodu za roh, tak baby neriskujte
uz len naraz pri 60 km/hod rychlost vam vytrhne babo z ruky o sile 300 kg, tak premyslajte... 😉

molnitko
13. aug 2007

Bihan, ak tak trváš na perinke, môžeš si kúpiť kočík s vaničkou, ktorá je certifikovaná ako autosedačka kategórie O a môžeš niesť dieťa v perinke.

cistko
autor
13. aug 2007

molnitko ja som sa pytala kolegynky, jej priatel je policajt ako je to s vanickami tak vraj nie! Jednoznacne uz z porodnice vajicko!!!!Ja si neviem predstavit ze takeho drobca supnem do vajicka bez perinky,ved prave preto chcem tu perinku aby bol v niecom pevnom...vela ludi nam poradilo prvu cestu z porodnice absolvovat s vanickou a dalsiu kym pojdeme autickom uz budeme vacsi tak vajicko v pohode....Neviem sa rozhodnut...

cistko
autor
13. aug 2007

Ale vratme sa k teme🙂))ak vajicko tak ktore odporucate? Uz sme si vyjasnili to, ze radsej z bazaru lacnejsie ale kvalitnejsie a nie Polske ale ktore ved ich je veeeeeeeelmi vela a myslim ze pri niektorych platime len za znacku a kvalitou od Polskych daleko nie su!

sstefi
13. aug 2007

Ja sa cítim blbo, keď malú dávam do sedačky, pripadá mi tam skrčená ako paragraf. Sedačku sme začali používať pred týždňom, dovtedy sme ju vozili vo vaničke z kočíka a autosedačku prázdnu na prednom sedadle.
A myslím si, že je to trošku aj moja vec, viem, že som riskovala, ale jednoducho mi to nepripadá zdravé pre deti.(na prípadnú pokutu som sa mohla z vysoka vy...ť 😠 )

bihan
13. aug 2007

Molnitko- sorry, ale ja perinky fakt nemusím..toto asi patrí niekomu inému, nie mne 😉
Tak isto sú hlúposťou síce homologizované, ale u nás zakázané vaničky, ja by som do toho svoje miminko nedala, ani keby mi platili.. videla som video z crash-testu, preto sme investovali do jednej z najbezpečnejších sedačiek a máme do nej špeci zavinovačku 😉
Cistko, ak chceš, mrkni sa na toto http://www.mojshop.sk/index.php?page=6&itm=5386, vyrábajú flícové alebo bavlnené zavinovačky (podľa mńa naj 😉), ale tak isto myslím aj elmex a neviem kto ešte.. stačí sa pozrieť na nete 😉
http://www.mojshop.sk/index.php?page=6&itm=16079
Čo sa týka značky, medzi najlepšie patria Recaro, Maxi-Cosi Carbrio Fix, Peg Perego Primo viaggo...
No a ešte k tomu niečomu "pevnému" - všetky tieto sedačky majú novorodeneckú vložku, aby bolo mimi tak naležato, ako sa len dá, resp. v čo najprirodzenejšej polohe, takže žiadny strach 😉

nikeske
13. aug 2007

ahoj cistko! ja som tiez zastanca periniek, nas sa v nej citil super, spal v nej perfektne, mala som ho tam do 4M, uz mu len nohy trcali 😀
ale tie fusaky do vajicka su uplne ako zavinovacka, mimco tam das v hrubsich dupackach a zavinies ho do toho fusaku, vyzera jak kuklicka..., napr.:
http://deti-ostatni.sbazar.cz/fusak-do-autoseda...

a ta poloha im predsa nemusi skodit, ak je v tom semtam, hodinku...ved kopec mamin dava deti do polohovacich lehatom na pol dna...

nikeske
13. aug 2007

to sstefi:ono o pokutu velmi nejde...ale ked do teba narazi nejaky opity magor, tak to mimco proste musi byt prikurtovane...
teraz, ked je vo vanicke, mozno O.K., ale za chvilku uz bude chciet vidiet svet oknom 😀 😀 😀

ale aby si si nemyslela, ze si sama 🙂 my ked cestujeme dlhsie /6-8 hodin/ , tak to dopadne tak, ze maly je z tej sedacky uz fakt pokruteny, zmeravety a nervozny, ze ho volky- nevolky musim trochu mat na kolenach,alebo nakojit...jasne, ze sa da zastavit, ale to by sme cestovali 20 hodiny.. 🤐

marcela22
14. aug 2007

Bihan, úplne s Tebou súhlasím, tiež už ma - s prepáčením baby - štve, keď niekto tvrdí, že autosedačka môže dieťatku uškodiť, že je tam skrútené atď. my sme malú brali v sedačke už z pôrodnice a na moje veľké prekvapenie sme boli jediný z desiatich 😠 Všetci svoje detičky prevážali vo vaničkách a na rukách 😨 Bola som z nich úplne "vyčumená" pretože to bolo ani nie 5 týždňov dozadu-takže zákon už prikazoval sedačky a niektorí cestovali dosť ďaleko.
Poloha v autosedačke je podobná tej v brušku, veď ani tam bábätko nebolo s vystretými nožičkami na rovnej podložke 😀 A naša Sonja sedačku miluje, mám ju v nej niekedy aj doma, lebo tam okamžite zaspí, čo niekedy veľmi potrebujem 😀 😀
A ohľadom zavinovačiek - malú som v nej mala iba v pôrodnici, doma dokopy asi 5 krát zo začiatku, ale potom ju vždy bolelo bruško! Myslím, že jej je oveľa lepšie, keď si môže voľne kopkať nožičkami. Aspoň ona skutočne zavinku nemusí, je v nej nervózna...

nikeske
14. aug 2007

no tu v cechach sme z porodnice vsetky sli s "vajickami" asi to uz kazdy berie ako normalne....

bleskovka
14. aug 2007

cistko, urcite kup radsej pouzitu, ale kvalitnu sedacku, ved ak to potrebujete len na nakupy, je to jedno, ci je nova ci nie a hlavne ze tvoje dieta bude bezpecne cestovat. Nikdy nemozes vediet, ci sa akurat pocas tych par minut nieco nestane.
My sme isli z porodnice tiez v sedacke, trpela som s malym, lebo sme mali sedacku (Chicco) pozicanu od muzovej sesternice a maly v nej bol ako paragraf. Nemala totiz vobec tu vlozku pre malinke babatka - tusim nejaky starsi model, tie nove to uz maju, ale nic moc, co som videla...(dovtedy som sa tym nezaoberala, som si myslela, ze ked ju oni pouzivali, tak hadam je ok, nie?). Potom sme kupili novu, testovanu (Römer Baby Safe plus) a sme velmi spokojni. Ale keby som nemala tie peniaze, tak kupim naozaj radsej pouzitu, ale kvalitnu.
A este daco- preco musite chosit nakupovat s takymi malymi babatkami? Ja som bola prvy krat v obchodnom dome, ked mal maly 5 tyzdnov a odvtedy sme boli este 2x a to je vsetko. Napisem muzovi zoznam a on nakupi.

A k tym perinkam. Je to neuveritelne, ako sa vsetci na Slovensku drzia tych periniek. Ja zijem v Nemecku, mala som perinky z domu, ze ich pouzijem, ale v porodnici sa nepouzivali a ked som prisla domov, nevedela som maleho v perinke ani nakojit, tak som to vzdala a nakoniec nam perinky vobec nechybali. Ved dieta ti lezi aj tak stale na rovnom a tych par minut denne ho uz len vies nosit tak, aby nebolo pokrutene.

tomaslavka3
14. aug 2007

ako chces.Ja som nechcela z Polska ani plienky,kocik,choditko,ani postielku a az tak narocna niesom.To si radsej kup tu cez inzeraty i ked pouzitu,ale znackovu.My mame Cam a som velmi spokojna.

marcela22
14. aug 2007

Ešte som zabudla-my máme sedačku Pierra Cardina a som s ňou maximálne spokojná 😉

Bleskovka, presne tak - ani ja nechápem, prečo sú na Slovensku všetci taký presvedčený o tom, že bábo má byť v perinke 😨 Priznávam, že aj ja som si to spočiatku myslela, ale pri malej som rýchlo prišla na to, že je to úplne zbytočné. Možno ešte cez zimu je to iné, ale v teplejších mesiacoch sa mi to zdá skôr nevhodné 😅
A rovnako sú si tu všetci "istý" širokým balením, ktoré je v mnohých štátoch doslova zakázané...

Nikeske, v Čechách to naozaj berú inak, tam takmer nikto nenamieta proti sedačkám. Aspoň čo si píšem s mnohými češkami, ani jednej nenapadlo protestovať proti sedačkám...

avion
15. aug 2007

co si myslite o sedackach v kategorii od 0 do 18 kg (2 v 1)? Daju sa naozaj vyuzit pre uplne malinke babo? Alebo radsej mat sedacky rozdelene do 2 kategorii? dakujem