Bezpečná autosedačka od 9 do 36 kg

adrika7791
16. feb 2018

Dobrý deň maminy, začala som sa obzerať po autosedačke. Ako mám vybrať autosedačku. prelustrovala som veľa stránok a prečítala veľa článkov. Mám jasno v tom čo chcem:
1. bezpečnosť aby prešla testami
2. kategoria 9-36 kg
3. musí byť v protismere ( predpokladám že 9 mesačné dieťa musí byť v protismere )
4. polohovateľná
Ďakujem za rady. Našla som len jeden typ autosedačky, takéhoto typu, poradte mi, určite ich je viac.

misinka0611
18. feb 2018

@zuzanaete Máme tu Fábiu a máš pravdu. Chcem nechať dieta v tom protismere co najdlhšie ale je to bieda :/

bajka82
18. feb 2018

@adrika7791 Skus pozrieť od firmy Joie, oni robia co ide aj do protismeru,v smere jazdy,britax a besafe,ale Joie je cenovo najprijatelnesia. Mali sme Joie Every Stage.

evicaveverica
19. feb 2018

@meluela ved ja o tom nepochybujen, len si to neviem predstavit v nasich podmienkach.vacsina ludi nema offroady a velkeSUV kde mas.milion miesta. Ja mam Verso a teda ti poviem ak by som mala ma mladu otocenu do protismeru tak vedla mna si teda spolujazdec moc pohodlne neposedi. Respektive si tam nikto nesadne. Uz teraz idem menit sedacku za inu kvoli priestoru na sedenie. A to ma 2 roky aj daco.

evicaveverica
19. feb 2018

@adrika7791 pozri Maxicosi oni robia aj otocne systemy..napriklad autosedacka 2way Pearl. Ma otocny isofix. Ale.je len do 18kg. Ja ju mam v tej povodnej verzii kfe este boka na pevnom izofixe. Je dobra. Akurat tym ze.je extra na izofixe je vysoko. Co ti do isteho veku nevadi, no nasa maka uz narastla, bohy jej trcia dost.von, a tym ze je tak vysoko ma nohy skoro na opierke vodicovho spolujazdca, ak ma chapes. Ideme ju menit za Romerku, co ma zabudovany izofix a uz kupujeme rovno do 36 kg.

monika4991
19. feb 2018

@meluela tak ja si myslím že sme pre nase dieťa vybrali bezpečnú sedačku. Nemyslím si že tam. Kde pultik není je to bezpečnejšie. Pokiaľ vám dieťa nesedava v cybexe v aute tak nemôžete posúdiť v reále tak ako ja inú sedačku...

meluela
19. feb 2018

@evicaveverica 0-18 su v pohode na montaz co sa tyka naroku na priestor, to som mala na skusku v aute a bolo to podobne ako vajicko s isofixom
9-25 potrebuju viac miesta, ale zalezi tiez od modelu. mame priemerne velke auto na slovenske pomery (vo velkosti golfu ci kia ceed) a vojde sa, hoci kebyze nemam priemernu vysku, tak by som vpredu mala problem

meluela
19. feb 2018

@monika4991 pultikovy cybex zhodou okolnosti mam a sedavalo mi v nom starsie dieta. Posudit bezpecnost sedacky sa z pohladu rodica ani neda na zaklade jej pouzivania, je to logicky nemozne, aj keby zrovna mal tu smolu a vyskusal jej bezpecnost v praxi, alekolvek zavery sa daju spravit len na velkom mnozstve pripadov/dat a/alebo v experimentalnych podmienkach kde su kontolovane dalsie premenne. Urcite budte spokojna so svojou sedackou, stala vas vela penazi a vyberali ste ju zodpovedne na zaklade bezne dostupnych informacii. S najvyssou pravdepodobnostou vam dietatko rychlo vyrastie bez akehokolvek incidentu na ceste a tato debata bude uplne zbytocna. Moje rady su mienene skor tym, ktori investiciu este nespravili a maju moznost si vybrat o nieco lepsie.

martinoocka
19. feb 2018

skuste pozriet tento clanok, je tam vysvetlene dokedy je idealny protismer aj nedostatky pultikovych sedaciek
http://smartmamina.blogspot.sk/2017/07/bezpecno...

martinoocka
19. feb 2018

davam do pozornosti este concord reverso, je podla novej normy i-size. ale pohodlna je az tak od roku a pol, pre male babatka sa neda vo vacsine aut dostatocne sklopit.

fkata
19. feb 2018

Mám 15 mesačného syna a autosedačku sme máme pripevnenú raz v protismere, raz v smere jazdy. Protismer je o.k., len bojujeme s nedostatkom priestoru. Manžel potrebuje viac miesta, ak má za chrbtom autosedačku, je problém posunúť sedadlo do zadu, priestor vzadu tiež nič moc.

evicaveverica
19. feb 2018

@fkata presne o tomto som tu hovorila, ze sedadlo predtym je takmer nevyuzitelne ak je sedacka v prostismere...

martinoocka
19. feb 2018

mam skusenost so sedackou concord reverso v aute ford focus. spolujazdec vpredu sa odvezie pohodlne, pokial nema dva metre. aj dvojmetrovy sa zmesti ak nieje autosedacka v polohe na spanie. a hlavova opierka sa vysuva ako dieta rastie takze najskor zabera menej miesta. aj aj ked je vysunuta nejde v jednej linii s chrbtom, takze aj neskor setri priestor. neviem to popisat lepsie, treba pozriet obrazok. aj ked ako som uz pisala vyssie mensie dieta by som radsej vozila vo vajicku a v tejto sedacke az neskor, pre babatka nie je velmi pohodlna.....

ada2192
20. feb 2018

Ja mám dobrú skúsenosť s autosedačkou jane gravity. Je otočná, čiže môže sa používať v protismere jazdy a neskôr, ked' trochu vyrastieme, aj v smere jazdy.

http://www.jane.sk/jane/autosedacky/gravity-s-0...

nemenila by som ju 🙂

tilu
6. jan 2019

@adrika7791 akurat teraz vyberam autosedacku a mam rovnake kriteria(teda az na 2.bod-moze byt kludne aj do 25kg) chcela by som sa informovat aku ste si vybrali

adrika7791
autor
14. jan 2019

@tilu dobry vecer,nakoniec som si vybrala britax evolca 123 sict ale nie som s noi spokojna. Chodime na dlhe trasy a neni polohovatelna. Vela som patrala a studovala aj tak som zle vybrala.

evicaveverica
14. jan 2019

@adrika7791 advantasafix je polohovatelna

fkata
17. jan 2019

@adrika7791 Ahoj, Evolva sa nedá vôbec polohovať? Ja nad ňou tiež uvažujem. My sme kúpili pultíkovú Cybex a nie sme spokojní, hlavne odkedy je chladno.

adrika7791
autor
17. jan 2019

@evicaveverica advansafix mozno je ale ja som pisala o evolve 123 sict.

adrika7791
autor
17. jan 2019

@fkata nenazvala by som to polohovanie. Ale ma sedacka na spodu take sklapatko a to sposobi ze sedacka sa mierne nakloni. Ale neni to nic moc.

evicaveverica
17. jan 2019

@adrika7791 no ved na to reagujem, pisala ste ze ste si zle vybrala ze ta vasa polohovatelna nieje.. ja len vravim ze Advantasafix 123 sict polohovatelna je.. mozno sa tato informacia dakomu zide

fkata
18. jan 2019

@adrika7791 Ďakujem. Tak si mi ušetrila financie a môžem hľadať ďalej.

@evicaveverica Prosím Ťa, aký sklon má Tebou spomínaná autosedačka? Ja som ju nenašla.

evicaveverica
18. jan 2019

@fkata maly, do lahu ju nedostanes (pochybujem ze keby sla do lahu tak by sa dala v aute vzadu vyuzit vzhladom na obmedzeny priestor zadnych sedadiel) áe ide do naklonu tak aby hlava nepadala. Neviem kolko to je.. 20stupnov, 15mozno

evaachesa
31. mar 2019

Ahojte baby, davajte pozor na tieto autosedacky:
https://www.autoviny.sk/novinky/119460/kompletn...