Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

brego
28. sep 2011

@nanika Moc díky 🙂

rainee
29. sep 2011

@nanika prosim ta tam je to brane akoze znamky 4,5 su najlepsie?

nanika
29. sep 2011

@rainee ano, 5 je top

rainee
29. sep 2011

tak my sme nakoniec kupili britax evolva plus (da sa roztahovat aj do sirky co mi pride prakticke) v kategorii 9-36kg. ina moznost nebola, do 15-36 je este mala a 9-18 romerka jej bola len-len, najneskor o rok by sme museli kupovat zas novu sedacku. potah nie je sietovany ani semisovy, je taky zvlastny ciarkovany ale vypada byt pevny (tusim olivia cervenocierna). tak dufam ze bude dobre sluzit 🙂

nanika
29. sep 2011

@rainee ja mam rovnaku na first class plus, a cast potahu na evolve, po dvoch rokoch uzivania len jemne zmolky na sedacej casti, inak ako novy, aj farebne staly. Olivia je stale pekne ziarivo cervena, teda po roku 🙂 Az na tu nehodu s oddelenym potahom, no nova pracka :(

rainee
29. sep 2011

@nanika diky. to je super ze ti uznali reklamaciu, fakt seriozna firma.

cicimon
29. sep 2011

@rainee my mame tiez oliviu 🙂

rainee
29. sep 2011

@cicimon a ty mas tiez uz 9-36 evolvu pre malu?

cicimon
29. sep 2011

@rainee ano, 123plus

rainee
29. sep 2011

@cicimon ok tak to mame uplne rovnake. len ma zarazilo ze nema ciernu opierku ale cervenu, tak dufam ze je to tiez rada 2011 lebo som sa na to vyslovene pytala. presne tato to je len 123plus.

nanika
29. sep 2011

@rainee mna len normalne dojalo, ze som nemusela riesit dovoz sedacky do predajne a byt min. mesiac bez nej kvoli potahu a nakoniec by som nic nevyreklamovala, lebo kludne mohli povedat, ze som to zle oprala. Takze ja davam britax-romer velke plus, ako sa staraju o nase deticky 🙂

cicimon
29. sep 2011

@rainee tak nasa ma ciernu opierku

nanika
29. sep 2011

baby, len tak medzi nami, priznajte sa, ktore z vas kvoli sedackam museli vykopnut zahlavniky zo sedadiel, nechce sa mi verit ze som jedina, ktorej muz na to hromzi 🙂

cicimon
29. sep 2011

@nanika my sme nic nevykopovali, vsetko je ako bolo 🙂 teda tu opieku mame akkoby stiahnutu dole (teda da sa vysuvat hore dole a teraz je tak akoby sklopena dozadu)

nanika
30. sep 2011

@cicimon ja som si zvykla, ze pri Evolve tam nemozem mat opierku, lebo inak sedacka nie je dobre opreta a neda sa riadne vysunut zahlavny vankus. A teraz ked som vyziekala aj first class, tak som sa najprv pojedovala, ze preco sa mi tak tazko sklapa a potom som sa spamatala, odmontovala opierku a uz to ide dobre.

rainee
30. sep 2011

@nanika
@cicimon baby, da sa nejako roztiahut ta hlavova opierka do sirky? lebo akosi som si to predtym neuvedomila ale mala tam ma uz teraz ledva narvanu hlavu 😕 okrem toho ju ma stale mimo, nehrozi ze by si ju tam normalne polozila, tym padom ju tie kraje buchaju do hlavy a otravuje ju to. zvykli si vase decka na to v pohode? lebo u inych sedaciek a romeriek tiez je hlavova opierka urcite sirsia...

rainee
30. sep 2011

myslela som tu evolvu 😉 a este jedna vec - urcite nehrozi ze to bude mat do 12 r. veku, teda nasej je tusim teraz akurat, mne to pride proste vsetko male 😕

nanika
30. sep 2011

@rainee odfot sedacku aj s malou, ja si tu uzku hlavovu opierku neviem predstavit, este tak u starsieho kinga bola fakt na figu, ale tu Evolvu nechapem. Mne do nej vliezla 10 rocna neter tento rok, bola jej akurat, milimetrik jej chybal do 150 cm, na vek sa to jasne neda odhadnut, ale do tej vysky 150 cm, ako vravi vyrobca to urcite bude ok 🙂

denduska
30. sep 2011

ahojte, prosim vas hadam mi tu niekto poradi 😅
mladsia dcera - bude mat rok a pol - ale ma uz vyse 90 cm a asi 13 kg - je taka chudunka natiahnuta...ma Romer King plus 9 - 18, ktora uz vozi 4.dieta a doslova sa rozpadava, polystyren je uz polamany, potah tisickrat vypraty..potrebujeme nutne nejaku novu sedacku, len neviem co mam robit - ci kupit zas 9 - 18 kg alebo 9 - 36?? ak ano aku? nemoze byt velmi siroka, v aute ma starsia dcera uz Romer Kidfix a ked tam dam tuto rarohu 9-18 tak starsiu dceru neviem ani zapnut kedze sedia vedla seba... rozmyslala som tu Evolvu ale zda sa mi siroka dost 😕 a potom este Storchenmuhle Starlight ta sa mi videla taka uzsia, len neviem najst ziadne video na crashtest 😒 ...Evolvu nemam kde ist oskusat, tuna to nemaju nikde, ked som ju pytala minuly rok v Prievidzi, ked sme kupovali ten Kidfix tak na mna pozerali ze take este nepoculi 😀 ale nasli ju aspon v katalogu 😅 😅
Poradte prosiiiim lebo mna trafi slak z toho.

@nanika nam tiez vadi zahlavnik nad tym kidfixom, inak sa cela sedacka akoby odklapa dopredu
😅 Mame Ford focus Cmax.

nanika
30. sep 2011

@denduska evolva je siroka, ale videla som aj sirsie sedacky. ked mam vedla seba evolvu a first class plus, zmesti sa vedla nich este dalsi dospely. Zalezi na tebe, ano, starlight je uzsi od evolvy o 12! cm Ale to ti to dieta pociti :(

testy
http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-36/ocena/m...

nanika
30. sep 2011

@denduska jaj a zabudla som, do 9-18 je dost velka, mne to uz pridu vyhodene peniaze.

denduska
30. sep 2011

@nanika o 12 cm?? tak to je uz dost 😕 no keby sme kupili 9-18 tak novu uz urcite nie 😝 Najlepsie by mi bolo tu Evolvu vidiet nazivo, nevies nahodou ci ju niekde v BA maju? teda predpokladam ze hej, mm pojde buduci tyzden, tak keby mu vysiel cas, tak ho poslem aj s autom vymerat 😀 aj ked on trva na svojom, ze kupi radsej ojazdenu 9-18 a potom novu tiez kidfix, tak neviem co je lepsia alternativa. My mame vysoke deti, starsia dcera uz 2 rocna sedela v 15-36 a este som jej aj ohlavnik musela dvihnut 😅

nanika
1. okt 2011

@denduska tazko v tomto radit. Ak by som kupovala 9-36, urcite by som sla do Evolvy, ale preto, lebo tu znacku poznam a mame momentalne uz tretiu sedacku. Tak isto ja tu sirku sedacky beriem ako plus, preco by aj dieta nemalo mat pohodlie, nielen ja v tom aute. Nerozumiem, preco je ta sedacka az 60 cm sirka, ked kidfix pisu 49 cm. Evolva ti v konecnom dosledku posluzi rovnako ako kidfix, s jedinym rozdielom a to v tom, ze nema isofix. Ale plusy kvality, bezpecnosti a dobrej znacky maju obe. Ja osobne som si ten starlight obzerala, snazili sa mi ho natlacit, ked som zhanala Evolvu, pred dvoma rokmi to bola Evolva uplne neznama sedacka tu na SR, kupovala som ju v CR, teraz sa to dufam, aj vdaka tejto teme dost vyrazne zmenilo a je stale viac obchodov a ludi, ktori ju kupuju. Aby som sa vratila k tomu Starlightu, proste mne bola ta sedacka na pohlad nesympaticka, maly mal vtedy asi 16 mesiacov, vzrastovo asi ako vy a ked si do nej sadol, tak sa mi zdala sirkovo akurat, neviem si predstavit do nej posadit dieta o par rokov, ten hrantikovy tvar v sedacej casti mi prisiel dost obmedzujuci. Ani ti hovorit nemusim, ze si do nej sadal s takym revom, ze som ho pol hodiny nevedela utisit. Ked prisla domov Evolva, maly si do nej sam sadol este v obyvacke 🙂

Inak, evolva ma este oproti 9-18 kingovi troska volu do pasov na vysku, takze s pasmi v nej budete jazdit dlhsie, ako v kingovi, to by som videla ako plus. Evolvu mozes pozriet vo vacsich obchodoch, ako predeti, brendon, mava oznacenie ako britax, ale romer-britax, to je jedna firma.

evina313
1. okt 2011

my mame tiez evolvu, kupovali sme ju asi pred 1,5 rokom v Anglicku, v Mothercare/ skus pozriet u nich na nete, ci nahodou nemaju vypredaj / . vysla nas asi o 100 lacnejsie, takze super kupa.
v druhom aute mame romer 15-36 ale to len na kratsie jazdy tu po Blave. Evolva je uplne pohodlna a ked ideme niekde dalej, ideme s evolvou 😉 lepsie sa mu v nej sedi aj spi. Aj tie pasy su dobre urobene, hoci moj muz stale nadava ked ich zapina 😀 ale to je zvyk. Misko ma teraz 3 roky a 4 mesiace, asi 16 kg a je v nej uplne v pohode.
inak, ja som sa rozhodla pre evolvu na zaklade fora na MK, potom som ju bola nazivo vyskusat v predajni aj s malym a nasledne sme ju objednavali.takze ja odporucam 😉

nanika
3. okt 2011

Baby, takze potah dorazil, som stastna ako blcha, sice predtym som mala krasnu sytu cervenu, toto je skor ruzovocervena, ale nic to, aj tak som rada. Prisiel dnes, dokonca kurierom, rovno k nam domov. 😀 😀 😀

nikam
6. okt 2011

Ahojte, rodicia chcu nasmu synovi kupit autosedacku Nania New Line SP. Vyuzivat ju bude len kym budeme u nich, cize sporadicky, len na kratke jazdy. Stoji 44€ teraz niekde. Co si myslite? Nemam vobec prehlad, stale sme vo vajicku a sedacky sme zatial vobec neriesili.

berenika39
6. okt 2011

@nikam ahoj, máme ji v jednom autě, asi od synových dvou a půl roku, používáme ji cca půl roku a nemůžu říct křivé slovo. opěrky na ruce mají odnímatelný ten potah, házím do pračky, opěrky se dají odklopit, takže petr nastupuje s vystupuje úplně sám, jen mu rozcvaknu pásy. pohodlná, mám celou černou, vypadá fajn.

nanika
7. okt 2011

@nikam no, zalezi, od akeho veku ju tam chces vyuzivat... Bola testovana adacom ako uspokojiva, ale ja by som to povedala tak, ze ak dieta nema aspon rok a pol, tak by som ho do tej sedacky neposadila.

lili777
7. okt 2011

@nanika prosím ťa kde hľadáš tie testy na autosedačky? My sme nakoniec kúpili tú kiddy comfort pro pre malú. Na pultík zatiaľ vôbe neprotestovala, tak dúfam, že bude spokojná. Ale nejaké adekvátne testy som nenašla. Teda možno niečo je na vignetách od sedačky, ale sú v aute☹

nanika
7. okt 2011

@lili777 http://fotelik.info/pl/testy/ tam to mas podelene podla kategorii 🙂 Sedacky testovane adacom su na adac.de ked si tam hodis do vyhladavaca - mas tam podrobnejsi popis, nielen ciselny vysledok testu.