Je lepšie nosiť v zime dieťatko vo vaničke?

terinka2013
25. okt 2012

Chcela by som sa spýtať skúsených mamičiek na využitie vajíčka v zimných mesiacoch okrem presunu dieťatka v aute, nemám k vajíčku nánožník, ale je pripojiteľné na kolieska od kočíka., je preto lepšie v zimných mesiacoch dieťatko len prevážať vo vajíčku v aute, alebo ste vpoode fungovali na vajíčku na kolieskach? koľko mesiacov sa zhruba využíva vajíčko? dá sa novorodenecká vložka na oporu hlavičky nejako odopnúť keď je dieťatko väčšie, alebo jednoducho bábo z neho vyrastie tak to nie je potrebné. ďakujem

nadula01
25. okt 2012

Pokial nie je nejaka extra zima ,tak mozes dietatko vozit vo vajicku aj na prechadzku ,ja som nasu malu (nar.25.11) davala do overalu a prikrili sme ju dekou a normalne sme sli aj do mesta.Vajicko sme vyuzivali do 9 mesiacov na vozenie a potom od pol roka hlavne na kocikovanie,chcela sa uz kukat von a v hlbokej casti sa jej nepacilo.

sissy27
25. okt 2012

vajíčko nie je určené na nič iné, ako na prepravu v aute, aj to len na nevyhnutný čas, tá skrčená poloha nie je dobrá ani na chrbticu a hlavne nie na dýchanie a pľúca... čo by sa tebe páčilo viac - ležať pohodlne natiahnutá s dostatočným priestorom alebo byť "zmotaná" bez možnosti sa poriadne natiahnuť? či to dieťa podľa teba nepotrebuje pohodlie?

anjelicek26
25. okt 2012

Dieta si pri sedeni vo vajicku pritlaca branicu (stazuje dychanie)a preto dlhsie vozenie a uz vobec nie spanok dlhsi ako jednu hodinu nie je pre dieta vhodny. Vajicko nie je kocik! V cechach plati dokonca predpis pre vodicov, ze musia robit s dietatom po hodine aspon pol hodinovu pauzu a dieta vybrat.

Novorodenecku vlozku vyberies, ked bude dietatu tesno. Vajicko pouzivaj co najdlhsie - nesmie pretrcat hlavicka. Ked pretrca hlavicka, treba vymenit za väcsiu sedacku.

A nanoznik netreba, je to zbytocnost... vyhrejete auto, prikryjete babo dekou a prenesiete do auta, tam odkryjete.

kuriatko84
25. okt 2012

presne ako hovorí sissy27
a aj na samotnom vajíčku je upozornenie, že je vhodné len na nevyhnutý čas na prevoz v aute...
ja mam malú narodenú v auguste a to sme boli v hlbokej vaničke až do marca. Určite je potrebná a hlavne v zime.

lucina7
26. okt 2012

určite je vajíčko iba na prepravu v aute. my sme nánožník nemali nebolo treba do auta, prikrila som malú dekou. vložka čo je vnútri pre novoredenca je dovtedy kým nezačne držať hlavičku samé. potom sa vyberie. nepoužívala by som vajíčko na kočíkovanie. jednoznačne je pre bábatko pohodlnejšia vanička. a vajíčko je tak do 13 kg, ale naša bola dlhá tak sme ho použili iba do 8 mesiacov, ked mala 9 kg. 🙂

alex31
26. okt 2012

tiez suhlasim so siss27 .... vajicko nie je na vychadzky ... ja by som ho v zime urcite nepouzivala hlavne ked som videla ako bol moj maly v tej vanicke rozvaleny 😀 moja kamoska pouzivala vajicko vsade a uz podla mna v dost skorom veku babetka ... na vychadzky, na presun do auta dokonca aj doma bolo dieta stale vo vajicku, ak zaspalo nechali ho jednoducho tak no a nakoniec dospeli k tomu ze sa malemu zastavil dych a prebrali ho ako sa hovori na poslednu chvilu ... samozrejme detska im za to hned riadne vynadala ... potom musela povinne chodit na neurologiu kvoli tej zastave, maly jej zacal byt fyzicky slaby a zaostalejsi ... ved co uz len za priestor a pohyb v tom vajicku mal .... musela cvicit vojtovku, vajicko vyhodila a na odporucanie maleho zacala nosit v satke ... teraz je maly uz v poriadku, cez cvicenie ho "dostala" naspet na fyzicku uroven jeho rovesnikov ale odvtedy ak by si sa jej opytala na vajicko urcite by ti mala o nom co povedat ...
minule to kdesi davali aj v telke ... vajicko je prisposobene na cestu v aute kde sa dieta "natriasa" a tak zadusenie nehrozi, svaly stale pracuju... ale v ziadnom pripade by uz potom dieta vo vajicku nemalo byt nakolko nie je to prirodzena poloha, spadne mu hlavicka, brada zatlaci na hrdielko, svaly sa uvolnia a vyvinie sa tlak na hrtan ktory sa zatlaci a neumoznuje "prechod" vzduchu a tym hrozi udusenie .....
trosku mimo temy ale len som chcela pripomenut co vsetko tento uzasny vynalez vajicka moze sposobit .... nakoniec v kazdom pribalovom letaku je napisane na co je urcene a neviem ale ja si nepametam ze by som v niektorom citala ze aj na dlhsie vychadzky ....