Môže sa dieťa voziť na prednom sedadle v smere jazdy?

lenka311
30. jan 2011

Ahojte. Som z toho už zúfalá. Môj ex našu dcéru od rozhodnutia súdu vozí na prednom sedadle v smere jazdy od 6mesiaca až doteraz - má 10mesiacov. Nemôžem to nijako dohováraním ovplyvniť a dcéra mi pravidelne po jeho návštevách v noci zo spánku plače a často mi napodobňuje auto. Ak by som sa už konečne odhodlala a zavolala na 158, môžu mu dať dopraváci pokutu, alebo sa to skrátka smie? Má ju v autosedačke ale vedľa seba ako spolujazdca. Veľmi ma to trápi. Mimochodom za 4roky čo ho poznám mal 3autohavárie a pri tej poslednej rozbil auto úplne na šrot. Ďakujem ak mi niekto odpovie.

gzzzl
24. júl 2012

no to ja airgag nemam len airbag vodica... to je jasne, keby sme mali airbag, ze by som nasu bambulku tam neposadila...

kamajka
11. sep 2014

Ahojte,nechcem zakladat novu temu,tak pisem sem. Mam dceru 10r,ma 158cm a 43,5kg, mozem ju viezt v aute na prednom sedadle? Dakujem

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamajka
11. sep 2014

@tanapeta dakujem teraz tomu uz rozumiem,vsade som inak citala🙂 nevedela som sa z toho vysomarit. A na zadnych sedadlach ju uz mozem vozit bez podsedaku normalne teda,ze? Aj mimo obce? Lebo pravdupovediac,ked je v podsedaku,tak uz chuda si takmer hlavu trie o strechu,ale vozim stale s podsedakom😀