Na ktorej strane máte v aute autosedačku?

28. feb 2024

Ahojte, maly bude mat 11 mesiacov o 2 tyzdne.
Ked chodite prevazne same v aute, na ktorej strane mate sedacku?
Vajicko uz nemam.
Premyslam dat krizom az na neho vidim keby nieco ale co je najbezpecnejsie. 🤷‍♀️

sejbipi
28. feb 2024

Za spolujazdcom

zoja1234
28. feb 2024

Sedí vzadu za spolujazdcom, cize na kríž oproti mňa. Je to bezpečnejšie lebo nieje na strane do cesty ale ku krajnici

tana85
28. feb 2024

tiez som mala krizom vzadu, lahsia dostupnost aj rukou aj ocny kontakt

pe_mi
28. feb 2024

Za spolujazdcom.je to praktickejšie

nafka0483
28. feb 2024

Tiez za spolujazdcom, v protismere. A mam zrkadlo, cize vo svojom spataku ju vidim a viem skontrolovat.

zafir01
28. feb 2024

Mám 2 ročnú za sebou v autosedačke v protismere a má zrkadielko ,tak ju vidím .A za spolujazdcom je 6 ročný v sedačke . 12 ročný sedí v predu

vkatush
29. feb 2024

Je za spolujazdcom, plus tam mám aj malé zrkadielko, nech na seba vidíme a ja sa nemusím otáčať, kým šoférujem, ak niečo...

andreatytler
29. feb 2024

Za spolujazdcom. Tak ho mozem v pohode zapnut z chodnika. Neviem si predstavit pripinat dieta do autosedacky tak ze budem trcat do cesty.

jana_eyre_2
29. feb 2024

Boli všade keď boli mali 😅 keď má človek viac detí tak už nemôže takto taktizovať.. najmladší ale bol krizom odomna aby som mu mohla dať ruku keď plakal.. teraz už mám sedačky len dve, najstarší je o chvíľu vyšší ako ja a keď idem sama s deťmi sedí vpredu..

patka06
29. feb 2024

Štatisticky najbezpečnejšie miesto je za vodičom
Sama v aute som mala dcéru vždy vedľa seba, na mieste spolujazdca, aby bola "blízko" a na dosah.

nikiki29
29. feb 2024

@patka06 nie za spolujazdcom? 🤔

hiro
29. feb 2024

Bezpecnejsie je hlavne sa neotacat a pozerat len cez spatne zrkadielko...

8853
29. feb 2024

@jana_eyre_2 potom sa mozno taktizuje a dava sa oblubene dieta za spolujazdca 😁

anonymnasnazilka
29. feb 2024

@nikiki29 ja som tiez tak pocula, ze za vodicom.. myslim, ze to ma nieco s tym, ze vodic ma reflex vyhnut sa zrazke a tym padom je najbezpecnejsie za nim.

weronika171717
29. feb 2024

@anonymnasnazilka áno, presne pre toto. Ja mám tiež autosedačku za sebou, teda na strane vodiča.

jana_eyre_2
29. feb 2024

@8853 🤣

evkao
1. mar 2024

@anonymnasnazilka
@weronika171717 myslite, ze ked dojde k celnej zrazke, vodic toci auto smerom dolava, do protismeru? mne logicky vychadza, ze vodic automaticky strhne volant doprava (ak vobec stihne strhnut volant)

anonymnasnazilka
1. mar 2024

@evkao ja neviem, pisem len, co som citala... mam dve deti, takze jeden sedi za mnou a druhy za spolujazdcom.. a velmi dufam, ze k ziadnej havarii nedojde..

evkao
1. mar 2024

@patka06 kde najdem tieto statistiky?
statisticky najbezpecnejsie miesto je vzadu na strednom sedadle (pre dospelu osobu) aj pre dieta (ak je na toto sedadlo mozne sedacku umiestnit) z hladiska vzdialenosti deformacnych zon

zuzanka.zuzu
1. mar 2024

@evkao veď to je najnebezpečnejšie miesto lebo tam nie sú žiadne ochranné prvky 😳 tam sa ani autosedačky umiestňovať nesmú resp.neodporucaju 😳 v 90tke ti nijako nepomôže je to je "najďalej" od deformačnych zón ak tá "vzdialenosť" je cca 60cm 🙈

čo ja viem kedysi bolo najnebezpečnejšie sedadlo spolujazdca vpredu, potom tam začali automobilky tlačiť všetky bezpečnostné prvky takže neskôr im toto sedadlo vyšlo ako najbezpečnejšie 😀