Najbezpečnejšia autosedačka 9 - 36 kg

michela2
21. mar 2022

ktora je najbezpecnejsia sedacka 9-36kg.Respektive ktoru odporucate pre 11?5kilovu a 3 roky staru?

Ktore sedacky su najbezpecnejsie ale aj pohodlne pre dieta

kiki68
22. mar 2022

@michela2 ja som citala ze Romer-britax by mali but velmi bezpecne a tiez potom tie svedske, mrkni sa co pasuju na stokke. Tak ono aj ta cena je zodpovedajuca. My mame Romer a stal nejako 480eur myslim reboarder.

lucia147852
22. mar 2022

Romerka. Ale odporúča sa 9-18 a potom až 15-36kg. Ak keď 3rocna už môže byt vysoká,aj keď je chuducka.

klip0
22. mar 2022

Odporúčam skupinu na FB Deti v aute, tam fakt veľmi dobre a veľmi ochotne poradia

evaachesa
22. mar 2022

Tiež odporúčam FB skupinu Deti v aute. Určite ti poradí aj vzhľadom na vaše auto (sklon sedačiek, Isofix, toptether). Pre také malé dieťa určite nebude najbezpečnejšia sedačka v kategórii 9-36 ani 9-18. Aspoň do 4 rokov by som nechala dieťa ešte v protismere buď v kategórii 0-18 alebo 0-25.

michela2
autor
22. mar 2022

@evaachesa mame britax trifix 2 a je dobra ale potrebujeme pre druhu nove, mensia zdedi tuto a starsia 3rocna dostane novu,ale taku istu nechcem,lebo sa mi zda ze jej ako keby uz mala uzka tato sedacka 9-18kg..preto pozeram 9-36

evaachesa
22. mar 2022

@michela2 fakt odporúčam FB Deti v aute. Pani je odborníčka, poradí najlepšie. Robila predtým v poradni ohľadom autosedačiek tu na MK.

evkao
22. mar 2022

@michela2 a mladsia ma kolko rokov? trifix je sedacka v smere jazdy, ja by som ju nedala ziadnemu dietatu mladsiemu 3 roky.... pre mladsiu treba kupit dobru protismerku (alebo obojsmerku), starsej este sedacka nemoze byt mala (ma 11,5kg, ak som dobre pochopila, a vyska?)

evkao
22. mar 2022

@michela2 a sedacky 9-36 nie su ziadna vyhra, bezpecnostne slabe, vlozkovo nie moc dobre riesene, a aj tak je po nich este potrebne kupit sedacku z kat. 15-36kg

evaachesa
22. mar 2022

Úplne súhlasím s @evkao
Túto sedačku by som už v žiadnom prípade nedávala ešte mladšiemu dieťaťu 😳

michela2
autor
22. mar 2022

@evaachesa ja si neviem predstavit ako dieta sedi protismere jazdy a nohy ma nalepene na sedadle,teraz vo vajicku uz mala nohy na sedadle cele zle.Napr trifix je sedacka od 9-18kg tak nevidim v tom ja problem tam dieta davat ak ma cez 9kilo a je ta sedacka hadam testovana a nie je zo srandy vymyslene ze je urcena nad 9kilo..

evaachesa
22. mar 2022

@michela2 môj 12 kilovy sedí úplne normálne v protismere v sedačke 0-25kg. Deťom je pohodlnejšie si vyložiť a uložiť nohy ako im je pohodlné. V posmerných sedačkach majú nohy zvesené dole a je im to skôr nepríjemné keďže sa im nohy odkrvujú a nemôžu si ich nikde vyložiť. My si tiež vykladáme nohy keď sedíme na stoličke. Vyskúšaj si tak sadnúť na barovú stoličku napríklad a mať aspoň 10 minút zvesené nohy 🙄. Prečítaj si o tom viac tu: https://www.centrumautosedacek.cz/goldim-blog/p...
A nejde o to či je sedačka kvalitná, ide o to, že deti do 6 rokov ešte nemajú úplne spevnenú krčnú chrbticu a stavce. V prípade aj slabého nárazu to môže byť pre dieťa život ohrozujúce, prípadne to skončí s následkami. Pozri si toto video pre vysvetlenie čo sa deje s detským telíčkom pri náraze v smere a v protismere:

https://www.youtube.com/watch?v=sssIsceKd6U
jankalukasova
22. mar 2022

@michela2 moja dcéra mala 9kg, keď mala 4 mesiace. Naozaj si myslíš, že sedačka v kategórii 9-18kg by pre také dieťa bola ok, len preto, že už tých 9kg má? Ani omylom. O kg v tomto prípade vôbec nejde....

michela2
autor
23. mar 2022

@evaachesa
@jankalukasova otocnych sedaciek nie je vela,pozerala som len dualfix za 500 a joie spin a peg perego..

yanni
23. mar 2022

@michela2 Nevies si predstavit? Tak sa pozri. A daju uplne v pohode aj 800 km cestu na Slovensko. Satrsia uz ma v druhom aute teraz necely mesiac posmernu a po hodine jazdy sa uz stazuje, ze ju bolia nohy. No jednoducho sa jej tam "hompalaju" a nema si ich kde pohodlne vylozit. Nastastie muz vozi deti zriedka a ked, tak len 10 min do skoly.
Foto vlastne, ca 2 tyzdne stare. Mladsia 3 roky a takmer 3 mesiace, 100 cm a 14 kg, starsia 125 cm, 20 kg, 6 rokov a 8 mesiacov.

evkao
23. mar 2022

@michela2 besafe, nuna, joie, dualfix, graco, cybex, to je zopar otocnych..... a preco otocnu? pozri cisto protismerne, ako axkid minikid, avionaut sky, britax max way alebo isofixove jane concord reverso, axkid one, prip. besafe twist, britax swingfix alebo nuna norr...

janulik2008
23. mar 2022

@evkao Avionaut je bezpečná? Pýtam sa lebo keď sme malej kupovali "pokračovaciu" tak vraj Avionaut nebola testovaná či čo len teda to bolo 5 rokov dozadu 🙂