Prechod z vajíčka do sedačky

16. mar 2022

Ahojte, prosím vás kedy s ako ste s deťmi prechádzali z vajka do autosedačky v aute? Podľa toho ked malo >10kg, alebo podľa toho kedy už vedelo sedieť? Môj synček ma 5 mesiacov, ešte nesedi a ani to nevyzerá žeby začínal skúšať aspoň ten šikmy sed, ale už má cez 8 kilo, tak neviem kedy a ako to urobiť, ďakujem za vaše rady 🙂

marfa333
16. mar 2022

Ahoj, tiez som sa to pytala pred par týždňami, a vraj je najlepšie a najbezpecnejsie ked je babatko co najdlhsie vo vajíčku. Az dovtedy kym mu nepretrca hlavicka z vajicka. Ak by pretrcali nôžky to nevadí. 🙂

trinity_77
16. mar 2022

Presne ako píše marfa333, skus si pozrieť na fb skupinu Deti v aute

ukulela
16. mar 2022

Zatial mu staci vajicko. Sedacku nasledne hladaj taku, co vies dat este do protismeru. Vo vajku moze byt, kym mu nepretrca hlavka

zafir01
16. mar 2022

Moji dvaja chlapci mali takmer rok, keď šli z vajíčka preč. Septembrový bol do septembra (potom sa tam už nezmestil, keď sa obliekol viac) a novembrový tiež cca v októbri. V pol roku si neviem predstaviť ich dávať do sedačky klasickej, hoc akokoľvek vypolszrovanej. Krčná chrbtica na to nie je usposobena

evkao
16. mar 2022

a ake mas vajicko? dobre vajicka su do 13kg, a vydrzia cca do 85cm dietatka, vacsina vajicok napr. z 3 kombinacie mava nosnost ovela nizsiu a dieta ju skor prekroci nez zacne same sediet

enoula
16. mar 2022

Idealne az vtedy ked je na hranici vahoveho alebo vyskoveho limitu vajicka. Co vacsina deti asi kolo roka ma. Dieta bude uz pomalsie priberat, takze určite ešte par mesiacov vydrzi vam a dovtedy aj spevnie viac. Aj tie mensie pokračovacie sedacky (0-18) by boli velke ešte, respektive by tam bol pokruteny a miesta okolo seba ešte vela

babydesire
16. mar 2022

My sme dali,ked uz bolo vajicko male,,uz davno sedel/sedela ...no uz sme museli nozky vzdy pokrcit v kolienkach aby sa tam dal/dala a videli sme ze je to nepohodlne,ze je to dieta natesno ,tak autosedacka

evkao
17. mar 2022

@babydesire aj v sedacke bude mat casom nozicky skrcene

jolana2804
18. mar 2022

Určitě vydržet, dokud dítě nebude alespoň 2 měsíce samo sedět.

babydesire
10. apr 2022

@evkao neee,ved ich maju spustene,,sedia predsa v smere jazdy 🙂

evkao
11. apr 2022

@babydesire tak teraz neviem, ci to bolo napisane ironicky alebo vazne....🤔

babydesire
12. apr 2022

@evkao ale ved ani ty nemas nohy skrcene v aute, sedis predsa, tak som to myslela..vo vajicku ked uz im bolo male mali nozky skrcene (vajicko je otocene v protismere,ked uz sa tam dieta nevojde,narastie,nema kam dat nozky).a autosedacku,ci podsedak su otocene uz v smere jazdy a nohy su prefsa spustene cex okraj dolu k podlahe,,proste normalne sedia

marusia674
12. apr 2022

V 14tich mesiacoch presla do sedacky, urcite neodporucam skor... chrbtica pokial nie je soevnena, je velmi namahana a tie otrasy na ceste nerobia dobre... co najdlhsie vajicko... 5 mesacny minimalne este pol roka musi vo vajci vydrzat

ckatka
12. apr 2022

Mame vajco Cybex Cloud Q PLUS..do.13kg (mimochodom v bazári práve na predaj). Akurát sme ho vyradili a prešli do autosedacky. Syn má 15 mesiacov a veľkosť 92. Bolo.mi superprakticke nacvakavat vajco na podvozok keď mi v aute zaspal. Preto som to mala co najdlhšie kým sa zmestil.
Netreba sa ponáhľať. Vajco je pre také malé bezpečnejšie (dobre vajco).
Ale ak silno chceš už veľkú, pozeraj také polohovacie. My sme kúpili Joie i spin 360, je to od novorodenca a ozaj dobra. Odporučili nám ju na "deti v aute" podľa modelu auta.

marusia674
12. apr 2022

@zafir01 deti sa nemaju do sedacky "obliekat viac"... mikina a hotovo... ziadne bundy, overaly ani nic podobne... za jedno pod bundou je este vôľa, nikdy nedotiahnes na doraz a za druhe pri prvej autonehode sa v bunde vysmykne zo sedacky a vyleti ako šarkan

marusia674
12. apr 2022

@ckatka joie ispin nie je od novorodenca, aj ked vyrobca uvadza ze je od 0kg... rovnako ako ostatne, je vhodna az pre sediace dieta

ckatka
12. apr 2022

@marusia674 je tam novorodenecka vložka. S tou vraj je 🤷‍♀️
Ale neviem my ju používame až teraz od 13kg

zafir01
12. apr 2022

@marusia674 áno máš pravdu, uvedomujem si to, no toto som pri dnes takmer 11 ročnom synovi vôbec vtedy nevedela, a popravde keď sme parkovali často auto v mínus 20 mrazoch 200 m od bytu, neviem si to ani spätne predstaviť, ako tak teplo vnútri bolo po 20 km. Keď sme mali našu starú " šunku". Teraz name pri dcére auto v done v garáži, iné auto, iné bydlisko, takze to obliekanie vôbec neriešim ako kedysi.

evkao
13. apr 2022

@babydesire tak po vajicku dat dieta do smeru jazdy je hazard s jeho zivotom, radsej nech ma nohy skrcene ako v pripade narazu zlomene vazy

marusia674
13. apr 2022

@ckatka novorodenecku vlozku v i spin okrem hlavovej casti stale pouziva moja 19mesacna dcera 🤣 nic ine som odtial nevybrala a neviem si predstavit tam strcit novorodenca

evkao
13. apr 2022

@ckatka aj v "Deti v aute" by ti napisali, ze Joie i Spin 360 nie je vhodna od narodenia, tzv.novorodenecka vlozka je zmensovacia, aby sedacka dobre dietatku sedela, a nejaku cast vlozky maju deti este aj v 2-3 rokoch, nema syn v sedacke vela miesta, ak uz nema vlozku? pre nesdiace deticky su vhodne len dve sedacky, ale ich cena je vysoko nad Joie i Spin 360

ckatka
14. apr 2022

@evkao mne tam tuto odporučili ako pokračovaciu. Na novorodenca som sa nepýtala, keďže už mal asi 9 mesiacov keď sme ju vyberali. Vlozku sme vybrali a je tam dobre. Mam dosť veľké dieťa...🤷‍♀️
Len vravím co sa píše na sedačke. Tiež som za vajco aspoň kým nesedí...
Starší bol od 8 mesiacov v bazarovej posmernej Romerke (holt šli sme narýchlo po adoptovaneho syna a inú sme nezohnali a nebol čas študovať) a vozil sa v nej do 3,5 roka. 🤷‍♀️😂 Takže reálne som veci o autosedackach študovala až teraz pri druhom....

evkao
14. apr 2022

@ckatka a nemas foto synceka v sedacke? nemyslim to v zlom, naozaj by ma realne zaujimalo, ako tam dietatko sedi bez vloziek (samozrejme zavisi od rozmerov a propocii tela dietatka) 🙂

ckatka
14. apr 2022

@evkao nemám....ale keď najbližšie pôjdeme, cvaknem

babydesire
14. apr 2022

@evkao jezis ty si trdlo..nehnevaj sa ale vobec necitas co pisem..toto ma nebavi

evkao
14. apr 2022

@babydesire tak mi to vysvetli 😀 takze ked uz vyrastli z vajicka a mali tam skrcene nozky, tak isli do sedacky v protismere, kde mali opat skrcene nozky, alebo do sedacky v smere jazdy, kde mali nozky spustene? mozno som stale len nepochopila, ako si to myslela

babydesire
14. apr 2022

@evkao vajicko sa predsa upevnuje v protismere jazdy na sedadlo kde niesu aktivne airbagy, z bezpecnostnych dovodov. Ked je uz vajicko pre dieta male, pouzijes pren autosedacku, ktora sa upevnuje bud pasami, alebo isofixom v smere jazdy az pokym aj ztej nevyrastie a potom podsedak... co je natom nezrozumitelne ?! Sedi dieta v autosedacke tak ako ja na sedadle priputane a nohy ma tak ako ja,len stym ze ked to dieta ma 90cm tak este nema nohy na podlahe auta tak ako ja 172cm..to ti tu mam dat obrazok cloveka v sede na sedadle ?!

luliu
14. apr 2022

V 5 mesiacoch má byť dieťa vo vajci, vydrží tam ešte pár mesiacov 😉

evkao
14. apr 2022

@babydesire tak potom som to pochopila spravne.... ked je dietatu vajicko male, z hladiska bezpecnosti pren pouzijes sedacku, ktoru upevnis v protismere jazdy (tak ako vajicko), ked z nej vyrastie, moze ist do sedacky poslednej kategorie, podsedak nema ziadnu ochrannu funkciu - takze stale plati aj to, co som pisala vyssie, na tom je co nepochopitelne?

evaachesa
14. apr 2022

@babydesire pre dobro a bezpečie dieťaťa by malo byť minimálne do 4 rokov v protismere. Skús si o tom niečo naštudovať, je o tom plný internet, prípadne trochu pohľadaj v starších diskusiách.