Autosedačka po vajíčku

Zodpovedané
26. sep 2022

Dobrý deň,

viete mi prosím Vás poradiť bezpečnú autosedačku pre syna? Momentálne využívame vajíčko z 3-kombinácie Cybex aton 5, zatiaľ mu je dobré, hlávka nepretŕča (syn meria 75cm, 8,5 mesiaca, ešte nesedi), ale už si chcem urobiť prehľad.
Máme hyundai i30 so šikmými sedadlami.

Viete mi odporučiť vhodnú bezpečnú sedačku, keď už bude samostatne sedieť (viem, že aspoň 2 mesiace musí sedieť sám)?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporučím Vám viacero modelov obojsmerných aj protismerných sedačiek v rôznych cenách, ktoré sú vhodné do Vášho auta:

  • BeSafe iZi Turn i-Size - polohovateľná a otočná sedačka s pripojením na Isofix s unikátnou základňou, ktorá v každom automobile vyrovná sklon sedadiel. Viacdielna vložka poskytne variabilitu pri správnom usadení dieťatka. Sedačka je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť 18 kg.

  • Joie i-Spin 360 - otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg.

  • Nuna Todl Next je otočná autosedačka s nosnosťou do 19kg, kvalitným poťahom, s vložkou z merino vlny. V aute sa upevňuje na systém Isofix, je možné ju používať v oboch smeroch. K tejto sedačke je však potrebné kúpiť základňu Nuna Base Next, nie je jej súčasťou.

  • Joie i-Spin Grow - výborná voľba, ak máte v aute Top Tether. Jedná sa o kvalitnú obojsmernú sedačku, otočnú, s pripojením na systém Isofix aj Top tether súčasne. Sedačka je čisto protismerná až do minimálnej výšky dieťaťa 100 cm (alebo maximálnej váhy 18,5kg), následne sa ešte dá využiť v smere jazdy až do 25 kg.

  • Joie Stages Isofix - kvalitná, polohovateľná (má 7 polôh v oboch smeroch) autosedačka s isofixovou základňou. Protismer je možné využiť do 18 kg, tak ako aj 5 bodové zapínanie. V smere jazdy má nosnosť 25 kg. Spolu so zdvíhaním hlavovej opierky do výšky sa aj jemne rozširuje v ramenách.

  • Graco Ascent - protismerná autosedačka s nosnosťou do 19kg, polohovateľná do 6 pozícií sklonu. Do auta sa upevňuje prostredníctvom isofixovej základne Graco IsoFamily. Úspešne prešla Plus testom (extrémne náročný švédsky test autosedačiek).

  • Axkid One - protismerná, isofixová autosedačka, do 23kg. Jej veľkou výhodou oproti obojsmerným sedačkám je použitie 5 bodových integrovaných pásov do 23kg, ako aj regulovateľné miesto na nohy. Na výšku vydrží do 125cm (výškové obmedzenie pri autosedačkách je orientačné, samozrejme závisí od pomeru jednotlivých častí tela u daného dieťaťa). Sedačka je polohovateľná, zárukou bezpečnosti je úspešný Plus test.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek