Sú lacné autosedačky menej bezpečné?

11. okt 2022

Žienky, je veľký rozdiel v otázke bezpečnosti medzi lacnými a drahými modelmi prvých autosedačiek - vajíčok? Wk áno, v čom sa ten rozdiel prejavuje? Pýtam sa kvôli tomu, že tie ceny sa pohybujú na obrovskej škále, a to nie v desiatkach, ale v stovkách eur. Kúpiť sa dá za 50 € (v bazáriku z druhej ruky pokojne aj za 20 € a menej) a potom aj za 500 €. Každá chceme pre svoje dieťatko to najlepšie, no nie každý si môže taký dráhy model dovoliť, tak sa zamýšľam, či platí, čím drahšia, tým lepšia, alebo to môže byť ako aj v prípade iných vecí, a teda, že človek platí len za značku, respektíve za nejaké pridružené benefity. Ďakujem za odpoveď a postrehy. 🙂

luliu
11. okt 2022

Určite sú drahšie sedačky bezpečnejšie ako nejaké poľské z trhu. Je to mega rozdiel. Tie sedačky sú testované, kvalitne materiály. V tomto by som nešetrila. Ale ak na to nemáš, nedá sa nič robiť a kup to najlepšie na čo mas

veronika_pb
11. okt 2022

pozri si nejake rebricky najlepsich autosedaciek a uvidis .. urcite by som nekupovala vajicko z druhej ruky za 20€ pretoze to uz moze byt niekolko rocne vajicko, pripadne bolo v buranom aute .. vajicka a vsetky autosedacky maju svoju zivotnost (myslim ze 6r) .. a teda dolezite je z akych materialov je vyrobene lebo nie je plast ako plast .. ake su tam vlozky - napriklad vajicka z polskych 3kombinacii (hlboka vanicka, sportova cast + vajicko co kupis spolu za 400e) su uplne nekvalitne a nemaju poriadne opierky hlavy takze keby zatrasies vajickom v ruke tak dietatu lieta hlava - co by to asi urobilo tomu babetku pri realnom naraze v rychlosti .. my mame Joie i-gemm, nove stoji okolo 130e co je myslim fajn cena na to, ze ho pouzivame niekokokrat do tyzdna uz vyse 1,5r .. ak na to nemas, popros rodinu nech prispeju na kupu namiesto kupovania darov pre babetko

bashawelle
11. okt 2022

nefunguje to tak, ze je tam priama umera - cim drahsie tym lepsie. ale ozaj 20 eurove pouzivane vajicko bez nejakych testov vyhra nebude. na internete sa daju najst vysledky roznych testov /ADAC a pod/, co si spominam, tak niektore napr cybex ci britax romer, joie mali fajn crashtesty a neboli to vzdy tie najdrahsie modely. mne pomer cena kvalita dobre vychadza joie, v kategorii 15-36 je ten vyber celkom znacny, tam je toho ozaj viac za normalne ceny a bezpecnych /aj ine znacky samozrejme/.

ibajaanikiny
11. okt 2022

Drahsia v tomto pripade casto znamena aj bezpecnejsia…treba si pozriet aj crashtesty,tie pekne ukazu rozdiel…a potom aj pohodlie pre dieta,kym mi prisla terajsia autosedacka,mala som jednu od kamosky,bola tvrdia,hlavka nebola dostatocne chranena…a potom je tu aj to,ze kazda autosedacka/vajko ma svoju zivotnost-je to napisane na stitku,casom totiz vplyvom roznych podmienok uz ten material straca svoje vlastnosti. Takze nekupovat od rukyak nevies,aka je stara.

hefo
11. okt 2022

Ja sa držím hesla: koho majú obesiť, ten sa neutopí.

zorkahorka
11. okt 2022

Tak si kup bezpecnejsiu z druhej ruky. Samozrejme, neburanu. My sme kupili popularnu romerku o 100 eur lacnejsie. V top stave. Veaj najbezpecnejsia sedacka. Parkrat sme ju prehadzovali z auta do auta a velmi lahko a rychlo sa zlomili opierky na hlavu. Su z polystyrenu. Velmi casto tieto sedacky predavaju uz so zlepenymi opierkami... takze takto vydrzia drahe ospevovane sedacky

basska_b
11. okt 2022

@zorkahorka Ano, mna henten zlomeny polystyren, ktory teda nebrani funkcnosti, totalne odradil od ospevovanej Römer.

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
83lenka83
12. okt 2022

Ja som sa to tiež pokušala zistiť, tie crash testy -čo ja ti viem, papier znesie veľa a firma si vie zaplatiť aj toto. Išla som na to inak. Vyhľadala som si havarie, pri ktorých dieťaťu autosedačka zachránila živon (len na Slovensku) našla som dva články kde boli fotky havarovaného auta aj so sedačkou a podľa toho som zisťovala o aku sedačku išlo. Možno mnohých prekvapím ale jedna sedačka bola kupovana v Tescu za smiešne peniaze (okolo 100€) a druhú som našla na internete a ešte lacnejšie. Tu som mala jasný dôkaz o tom, že autosedačka je velmi dôležitá ale keď sa predáva v obchode tak spĺňa bezpečnostné predpoklady. Takže aj lacné sedačky zachraňujú životy.

salome123
12. okt 2022

Ja byť som sa rozhodovala aj podľa toho, či veľa cestujete....ak bývate v meste a tocite sa len po okolí tak podľa mňa stačí lacnejší model, aj tak to využiješ krátko....

basska_b
12. okt 2022

Toto je citliva tema. Akoze jasne, kto zazije autonehodu, tak je rad za sedacku a ze mu dieta ochranila - bocny naraz spravi nieco ine ako celny, nedajboh prevratenie na strechu. Ale ja tiez 450 eur za sedacku nedam... co sa ma stat, sa asi stane... Bazarove uz mozu mat unavu materialu, mozu prasknut, lebo v aute su vykyvy teplot.... ale my mame bazarove vajce a co ja viem... nemam chut ho menit dako. Ja som toto tiez skumala, crash testy maju fakt iba niektore sedacky... pozerala som nemecke crashtesty a tabulky, tak vacsina tych v Nemecku predavanych veci tuto v Ostblocku ani na trhu nebola. Tak som kupila Cybex za 150 eur z Lidla a som spokojna...

vevesh
12. okt 2022

Tak, su havarie, ktore dieta prezije iba bez sedacky a su havarie, ktore prezije iba zo sedackou. A nie, najdrahsie nie su najkvalitnejsie. Ja som napriklad v kategorii od 15-36 hladala taku, ktora ma najlepsie crashtesty bocneho narazu a cuduj sa svete, bola jednou z tych lacnejsich ( ked nie najlacnejsich) na trhu. Ale v crashtestoch ju dali na posledne miesto kvoli presiahnutiu toxikovosti pouziteho materialu o 0,001%, pricom najdrahsia bola tiez len na hranici. A ta najdrahsia samozrejme testy vyhrala, i ked v bocnom teste na totalku prepadla vtedy...🙄
K veci, vsetky sedacky oficialne na trhu v obchodoch splnaju minimalne urcene normy a teda su na normalne pouzitie a aj zachranuju zivoty. Z nemeckej produkcie by mi bolo jedno aka znacka, z polskej strany by som 2x pozerala na sedacky (ide skor o naturu poliakov na vsetkom zarobit tak, ze usetrit - aj na kvalite ...).

liloastitch
12. okt 2022

Nepotrebuješ vyslovene najdrahšiu sedačku,ale tie bazárové za 20€ nie sú najšťastnejšia voľba. Zlatý sted. My všetky veci pre deti kupujeme z druhej ruky,ale autosedačky kupujeme kvalitnejšie nové. Na synovu sedačku,na ktorú prechádzal po vajci som šetrila peniažky bokom aby sme si ju mohli dovoliť, teraz taký problém s peniazmi nemáme, takže neodkladám, ale keby som musela zas odkladám. Sedačky nebudú deti ani po sebe detiť, každé svoju novú . Tam sa tie materiály opotrebúvajú rokmi, takže druhé dieťa by sa síce v kvalitnej sedačke vyvozilo, ale už by nebola tak bezpečná ako bola pri prvom .

misik14
12. okt 2022

Kategóriu 15-36 sme brali novú Joie okolo 150€ stála,v crash testoch dopadla medzi najlepšími. Keby máme na drahšiu, tak kúpime drahšiu....Ale nechceli sme zas tie najlacnejšie(známy majú frozen za 45€ a to je len ako stolička oblečená), ved predsa každý deň chodí autom a bude ju mať(dúfajme) až dokým bude potrebovať sedačku, resp. dá sa rozobrať a ostane z nej len podsedak

zafir01
12. okt 2022

Ako písali vyššie dievčatá. 10 ročne vajíčko z poľskej trojkombinácie, nie je žiadne terno...
Na druhej strane, zažili sme autonehodu, auto na totalku našťastie 3 r. syn nebol vtedy v aute. Sedačku som mala tie roky dozadu nejakú menej známu značku.
Môžeš mať aj joie za 500 eur, ale keď sa budeš voziť v 20 ročnej fabii.... 🤔
Ďalšia vec, že zvažujem, kam. A ako ďaleko chodím s autom. Ak niekto ide autom raz týždenne občas 20 km k starým rodičom cez dedinské cesty, riziko je menšie, ako keď niekto jazdí denne 100 km.
Vo všeobecnosti by som hľadela aj na tieto veci. A nie nekupujem sedačky za 500 eur. Vozím sa v 13 ročnej toyote avensis, predtým v hyundayke opäť staršej. Tam dávať 500 eurove sedačky (mam 3 deti) vyznám nemá. Ale zas nepoužívam ani poľské vajíčka z trojkombinácii.

zorkahorka
12. okt 2022

@83lenka83 tak to muselo byt riadne pracne... zistivala si na poliicii ci kde?

zorkahorka
12. okt 2022

@basska_b len ked do nej vkladam maleho,tak ju vzdy vyvrati, idem ma z nej slaktrafit. Abe zlepit sa uz riadne neda... Nebrani to vo funkcnosti,ale ak sa lahko zlomi takato malickost,ako mam verit v bezpecnost tejto znacky?

marylinmary
12. okt 2022

Ono sa da najst aj dobra rovnovaha medzi cenou a kvalitou. Pri niektorych drahych autosedackach si z ceny dost platis len za samotnu znacku. Treba si prezriet nejake tie testy kvality a isto sa najde v prijatelnej cene nieco kvalitne

83lenka83
12. okt 2022

@zorkahorka vyhladala som si na google autosedačka zachránila život a tam už boli nejake fotky a hladala som prípady zo Slovenska a fotky kde boli odfotene aj autosedačky v havarovanom aute. Netrvalo to dlho

lunademonica
12. okt 2022

My mame Joie, stala nnova okolo 200 e ale ma napr ocelovu ochranu na bocnici kt chrani hlavu. 200 neni malo ale oproti inym este lacna ale kvalitna, bezpecna. A rastie s dietatom, od narodenia do tusim 6 -8 rokov?

sundew
12. okt 2022

Podla mna je asi vzdy najlepšia zlata stredná cesta a naštudovať recenzie a testy online.urcite by som nekupila použitú,nevies ci nemali haváriu (aj ked len malu,ale vtedy by sa uz nemala pouzivat)tak isto maju záručnú dobu sedačky, nevies ako ju používali atd.

adya
12. okt 2022

Pri prvych autosedackach=vajickach ten rozdiel podla mna je a naozaj vyrazny. Obzvlast preto,ze vajickove dieta ma naozaj nespevnenu krcnu chrbticu a aj male tuknutie mu ju vie dost naburat. My sme takto menili vajce z 3 kombi za kvalitne vajicko v 6 mesiacoch a nelutujem - hlavne ta bocna ochrana hlavicky bola naozaj na nezaplatenie. Dcera bola v tom vajci este aj po 1.5 roku,takze za nas to bola super investicia - a to sme fakt nemali vajce za 500,len sme sa teda radili s odbornikmi a nekupovali v potravinach 😅