Vajíčko Cybex Aton

andreaak05
31. aug 2023

Ahojte, neviete mi poradit, ktore vajicko kupit? Rozmyslam nad cybex aton 5 alebo cybex aton S2 i-size. Na nete som nasla viacmenej recenzie len na aton 5 a boli dobre, dokonca aj skoncilo toto vajicko v nejakych testoch na prvych prieckach. Ale to vajicko i-size by malo byt o 0,6kg lahsie a ma o 3 urovne opierky hlavy viac. Iny rozdiel medzi nimi som nenasla. Ak mate skusenost, budem rada.

st_277
31. aug 2023

@andreaak05 skôr by som uz pozerala cloud, ked ti zaspi vo vajicku vies sklopit do uplneho lahu aby sa dobre spinkalo a nenicil sa chrbatik 🥰 my sme mali klasicke aton, ale uz by som radsej brala ten cloud

milanemila
31. aug 2023

@andreaak05 i-size je medzinarodna norma nie typ vajica. My sme mali tiez cloud pri obidvoch detoch a je super, dcera ho mala u babky v aute este ako 1,5 rocna 🙈😂

tani777
31. aug 2023

Isla by som do s2,ma lepsie riesene vlozky pre male babatka..my sme mali aton5 a kym bola mala,tak to bolo cele take,nie celkom dobre

lalala94
31. aug 2023

Ja uz by som Cybex Aton 5 nechcela ani zadarmo a som rada, ze sme ho predali. Snad tej druhej babe posluzi lepsie. Otrasne riesene vlozky, teda vlastne tam ziadna vlozka pre novorodenca nie je a dokupovali sme ju dodatocne, celkovo mi prislo take, co ja viem. O nicom. Presli sme na Kiddy Evoluna a bola som spokojna. Do buducna by som riesila ked tak Nuna Arra next. Sice drahsia, ale pozdava sa mi omnoho viac ako Cybex.

andreaak05
autor
31. aug 2023

@st_277 ja som pozerala tie cloud, ale predavacka vravela, ze tam maju zmysel tie funkcie, ze sa da vajicko otacat k dveram auta alebo dat do polohy lezmo aj tak len v pripade, ze mas tu zakladnu, co my mat nebudeme. Preto som hned povedala, ze tym padom je pre nas to vajicko zbytocne.

andreaak05
autor
31. aug 2023

@lalala94 nebolatam vlozka pre novorodenca? Sak vsade pisu, ze to je. Aj na fotkach je 🤷‍♀️🤷‍♀️

katesocka
31. aug 2023

Aton 5 má hrozné vložky, čiže radšej S2

andreaak05
autor
31. aug 2023

@katesocka dakujem 🙂 a na tej s2 sa da dat aj prec ta vlozka, vsak?

katesocka
31. aug 2023

@andreaak05 áno dá. Ja som to vajíčko mala vo výbere, ale na nás bolo trochu drahšie, tak sme nakoniec zobrali iné, ktoré bolo aj ľahšie (keďže som malú často vyberala z auta aj s vajíčkom)

andreaak05
autor
31. aug 2023

@katesocka a ktore ste vzali nakoniec?

andreaak05
autor
31. aug 2023

Este som akurat nasla aj aton b2 i-size, to je dokonca este lahsie, najlahsie z tychto troch. Ak niekto ma skusenost este s tymto, dajte vediet 🙂

lalala94
31. aug 2023

@andreaak05 to je taká smiešna vložka, chýba tam hlavová zmenšovacia novorodenecká vložka. A áno, ako prvorodička som sa tiež spoliehala na to, že je to ok tak ako to je, veď na internete (mimochodom aj tu v poradni som to čítala), že vložka tam je a netreba ďalšiu. Blbosť. Keď mi manžel doniesol to vajce do pôrodnice a dala som tam dcéru, tak som bola úplne zhrozená ako tam lieta a všade má kopu miesta. Do dvoch týždňov sme kúpili zmenšovaciu vložku. Celkovo nám ale ten Cybex ani nesedel dobre v aute, základňu sme museli vypodložiť uterákom, aby dcére nepadala hlava. Pri Kiddy sme tento problém nemali. Neviem no. Za mňa Cybex už ani náhodou. Oni sú dobrí, spĺňajú tie bezpečnostné normy a aj cenovo je to ok, ale sú aj lepšie sedačky (akurát drahšie).

katesocka
31. aug 2023

@andreaak05 Avionaut Cosmo. Keby sme mali väčší rozpočet, brali by sme Avionaut Pixel Pro

andreaak05
autor
31. aug 2023

@lalala94 aktoru prosim mate? Ja som teraz nasla kiddy evoluna i-size 2 aj spolu s isofix zakladnou. Nepoznam vobec tuto znacku. Ale vyzera byt fajn. Len mi pride strasne lacna. 150 eur aj so zakladnou 🤔

andreaak05
autor
31. aug 2023

@lalala94 tedaaspon vo feedo tolko stoji, je tam, ze vypredaj, inde pozeram, ze stoji ovela viac 🤷‍♀️

lalala94
31. aug 2023

@andreaak05 presne tú, ktorú si napísala. Ona išla dole zo sumy 360€ na 149€ aj so základňou, lebo dodávateľ vyprázdňuje zrejme sklady. Je to dočasná akcia, ktorá trvá len pár dní. Využila som tú akciu a kúpila ju pre druhé dieťa. Je kvalitná, polohovateľná do ľahu aj za jazdy (čo napr. iné vajíčka nemajú) a spĺňa bezpečnostné normy. Ja som ju tiež nepoznala, registrujem ju zo skupiny Deti v aute na FB. Pôvodne som pre prvú dcéru mala Kiddy Evoluna i-Size 1, čo bol starší typ.

andreaak05
autor
31. aug 2023

@lalala94 noo akoze, kukala som, ze fakt uzasna cena. Len som zrovna zistila, ze jedno z nasich troch aut nema isofix 🙄🙄 a na tom sa asi bude chodit najcastejsie. Tak teraz neviem, co 🤷‍♀️🤷‍♀️ da sa upevnit aj cez pasy, ci len so zakladnou?

lalala94
31. aug 2023

@andreaak05 konkrétne táto Kiddy sa nedá upevniť na pásy a potrebuje základňu (teda aj isofix), práve preto, že je plne polohovateľná. Ja som to vajíčko objednala len min. týždeň presne kvôli tej akcii, lebo to má trvať len pár dní a mala som už skúsenosť s jej predchodcom. 🙂

andreaak05
autor
31. aug 2023

@lalala94 no teraz ma to sere, lebo mi prisla fakt super a super cena. No tymto padom je to asi pasee 😢😢

andreaak05
autor
31. aug 2023

@lalala94 teraz uz vobec neviem, co spravim a co mame kupit 😫😫😫

lalala94
31. aug 2023

@andreaak05 daj si poradiť v skupine Deti v aute na FB, odporúčam. 🙂

andreaak05
autor
31. aug 2023

@lalala94 pisalasom tam vcera spravu, lebo mi presne kamoska tuto stranku odporucila, ale neodpisali. Po vikende sa im pripomeniem, kedze zajtra je sviatok. Ale dakujem ti aj tak za nazory 🙂

katesocka
31. aug 2023

@andreaak05 oni odpisujú až po pár dňoch keďže toho majú veľa, niekedy trvá aj 3-4 dni kým schvália príspevok. Mne na správu na messangeri odpísali asi až po 2 týždňoch tuším, nestíhajú

andreaak05
autor
31. aug 2023

@katesocka dakujem 🙂 lebo prave som zistila, ze este ma vplyv na vyber vajicka aj sklon sedaciek v aute 😫😫 takze teraz som uz totalne zmatena 😂😂

katesocka
31. aug 2023

@andreaak05 to je väčšinou keď dávaš vajíčko na isofix základňu, pri pásoch by nemal byť problém so sklonom

andreaak05
autor
31. aug 2023

@katesocka aha, super, dakujem ☺️