Výber autosedačky pre 8 kilové štvormesačné bábo

aadriannaa
13. dec 2016

Ahojte. Vie mi prosim niektora poradit? Mozno mate podobnu skusenost. Moj syn ma necele 4mesiace, 8kg a cca 70cm. Cize velky a dlhy. Vacsina autosedaciek, kt.su od 9kg su ale urcene detom od 1roka. Vekovo teda moj syn nezapada...navyse konstitucne nie je este vyvinuty natolko, aby mohol sediet v takejto sedacke. Ale potrebujem mu coskoro kupit novu autosedacku, v ktorej ho budem moct bezpecne prevazat. Jedinu, ktoru som nasla od 0-18kg bola od Cybexu, stala nejakych 420€, co sa mi zda dost. Nejake tipy na bezpecnu autosedacku pre taketo dieta? Dakujem.

evitka83
13. dec 2016

@aadriannaa maxi cosi 2 way pearl. Je drahsia, ale da sa ju mat aj v protismere, dceru v nej vozim od pol roka, teraz ma 2,5 a stale v nej sedi. Tusim je do 15 kg, je to tak prechod medzi vajcom a vacsou sedackou, ked mate atypicke dieta

liduska12
14. dec 2016

@aadriannaa my mame sice vyse 8kg ale uz 6 mesiacov, a pomaly zvazujeme kupu autosedacky namiesto vajicka. Mnohe mamicky odporucaju Caretero Scope Deluxe tak rozmyslame aj my nad touto. Je aj cenovo dostupnejsia 🙂 a da sa dat aj proti smeru jazdy, co sa mi paci 🙂

maminkaat
14. dec 2016

@aadriannaa dieta ma byt vo vajci kym mu hlavicka nepresahuje hore mate riadneho macka nas mal v 5 mes 10,5 kg a 76cm vo vajci bol do 8 mes vtedymu uz hlavka trcala tak sme kupili sedacku.

maminkaat
14. dec 2016

@aadriannaa Sedačka vajíčko (škrupinka) pre bábätká (do 13 kg, od narodenia približne do 18 mesiacov)
Malé dieťa by ste v nej mali prepravovať čo najdlhšie. Sedačku treba vymeniť až vtedy, ak si dieťa vo vajíčku nemôže oprieť pri spánku hlavu. Nohy, ktoré sa dotýkajú operadla zadného sedadla, nemajú na bezpečnosť žiadny vplyv. Detské škrupinové sedačky používajte v aute iba na prepravu detí.

11mata
14. dec 2016

@maminkaat aj mne táto vaša informácia pomohla 🙂

maminkaat
14. dec 2016

@11mata to som rada sama som chcela kupit sedacku uz ked mal 6mes ale v predajni mi povedali ze co a ako najprv som neverila tak som citala po internete a potvrdilo sami to ☺

11mata
14. dec 2016

@maminkaat no lebo mne mal maly 7,85 v 3mesiaci a teraz už bude mat 4mesiace a tiež už som rozmýšľala čo by som väčšie kúpila

maminkaat
14. dec 2016

@11mata ono kym babetku netrci hlavka nerteba nic ine ako vajicko nas je macko bolo mo tesno ale kym hlava netrcala nekupili sme nic ide o bezpecie ale zas je kazdeho osobna vec ze ako sa rozhodne ☺

aadriannaa
autor
14. dec 2016

@maminkaat dakujem. Aj ostatnym. Maly ma ale dlhy trup. Uz teraz ma povolene pasy na maximum. Mozno sa jeho rast uz konecne spomali, co ale moc nepredpokladam, nakolko muz ma 190cm a ja 176... este som v noci hladala a nasla som autosedacky od 0-18kg.
Ak to pomoze:
http://www.aladdin.sk/od-narodenia-do-18kg/

My sme to riešili okolo 5 mesiaca pri oboch deťoch ani jedno samé nesedelo. Vybrali sme cca za 150 € coto baby polohovatelnu čiže úplne nesedí ani neleží, je od 9 - 36 kg no pri tomto raste sme ju využili asi do 3 - 3,5r.potom podsedak lebo sa tam malá nezmestili už. Radila som sa s dr. Že na krátke prevozy to nevadí.

aadriannaa
autor
15. dec 2016

@coccinellaseptapunktata dakujem, len ja prave budem potrebovat aj na dlhe trasy, lebo rodicov mam 300km od nas Ale urcite sa pozriem aj na Vami spomenutu autosedacku;)

lucka0611
15. dec 2016

Ak môžem poradiť, kedže sme riešili taký istý problém pri synovi.... kupovali sme túto minulý rok https://www.cybex4u.sk/cybex4u/eshop/9-1-Aton/3... .... a boli sme max spokojní

acikra
20. dec 2016
Používateľ acikra je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od acikra.

Ak sme už pri tých autosedačiek, na bambino.sk nájdeš širokú ponuku (máš tam presne do koľko kilov je sedačka určená, takže myslím, že to dosť pomôže), plus, http://www.kuponyzdarma.sk/bambino-sk/ páči sa 🙂 viem že ceny tam nie sú najlepšie, ale za kvalitu sa žiaľ platiť musí, tak dúfam, že aspoň nejaká zľava pomôže ;)