Nezvládam pobyt mojich miciek vonku

15. apr 2024

Mam 3 krasne chlpate gulicky. Vymojkane, vymazlene. Spavali somnou v posteli. Byvala som v malom byte no tuzili sme po dome co sa nam splnilo. Jedina podmienka bola, ze nepojdu do domu. Muz to toleroval len kvoli mne a tomu, ze u mna byval. Mame dom. Micky su vo voliere no ja od dnesneho vecera placem, ze som vobec na to pristupila. Chybaju mi....vecer zaspavam s pocitom, ze som ich len tak vysmarila z tepleho bytu do studeneho koterca a do zimy. Nezvladam to. Muz ma stale presviedca ze vonku je im lepsie. Maju budy kde su zalezeny. Ked je slnko su pusteny na dvore inak su v koterci pretoze by ich zabilo auto. Neutekaju. Trpezlivo cakaju az ich pustim von no mazlim sa s nimi no stale ma to boli, ze som ich takto zradila. Mm ich do domu nechce. Mam moje srdiecko a chyba mi jej mazlenie a tlapkovanie. Muz vidi, ze sa trapim ale nepresvedcim ho. Ako to mam prekonat. Nemraucia, sleduju ma v okne a davam im pozornost, lasku lenze ked prsi von ich pustit nemozem. Neviem co budem robit az bude vonku mrznut

ss1908
15. apr 2024

No neviem ja by som moju nikdy nevedela nechat vonku spat ked je zvyknuta spat pri mne. Uz len ked som niekde odcestovana je mi jej luto ze musi zaspavat sice na posteli ale sama :D :D ale to nepochopia ludia co nemaju macky.. hlavne take mojkacky. A muz je trosku bez srdca ked nepovoli, pritom tak zili doteraz...

dzescebuly
15. apr 2024

Príliš to prezivas,tu je ten problém že v dnešnej dobe sú zvieratá na vyššej "priečke" ako ľudia. Vzdy to bude LEN ZVIERA. Zbožňujem psíkov,sú moja slabosť ale teda neviem si predstaviť mať ich dnu.Zviera má byť vonku podľa mňa 🤷kľudne sa do mňa pustite 😁😃

lonely66
15. apr 2024

ty si sa mala v prvom rade rozhodnúť, či chceš žiť s mužom alebo mačkami....

ajusa12
15. apr 2024

V tak zásadnej veci ako zvieratka v dome a posteli, musia byť manzelia kompatibilní. Tam kompromisy neexistujú, lebo bud bude trpieť jeden alebo druhý. Nehovoriac o tom ako trpia micky ktoré boli doteraz v byte v posteli s tebou a teraz su vonku. Na toto si nemala nikdy pristúpiť. Budeš trpieť stále viac a viac. Je možné že časom sa vám rozpadne aj vzťah.

akvi
15. apr 2024

A muz ma nejaky vazny dovod,preco ich nechce vnutri? Pokial nie je astmatik,alergik, tak fakt nerozumiem. Ved normalne sa dohodnut, ak ich nechce v spalni,ok, chapem, to sa predsa da zabezpecit. My tiez to mame tak, ze zvery len v kuchynoobyvacke, do spalne ich nepustame.

butterflyeffect
15. apr 2024

Neviem si to predstavit asi by mi srdce zlomilo a co oni musia prezivat. Neda sa nijako s muzom o tom diskutivat, nejaky kompromis, co ja vien, prosto ze iba v jednej mieatnosti alebo ja fakt neviem 😢 uplne ta chapem, mne by srdce puklo 😳 nemam macicky len psikov ale myslim ze lsska je rovnaka

jaskolka
15. apr 2024

Budem asi za zlú.. Ale preboha, sú to zvieratá, tiež si neviem predstaviť, že by môj muž chcel mať v posteli 3 mačky a zároveň tam mam spať aj ja. Akože odtiaľ potiaľ.
Nemám nič proti zvieratám, ale jednoducho majú mať svoje určené miesto, nie su na jednej úrovni s človekom,nikdy neboli, ani nemajú ani byť.

lonely66
15. apr 2024

@dzescebuly mám rovnaký názor. mačky kedysi chytali myši. tým sa aj živili. teraz sa im ľudia idú vopchať do zadku. očividne manžel autorky je normálny.
na druhú stranu mi je ľúto tých mačiek, ak boli doteraz hýčkané, jasné, že budú von trpieť. autorka si mala jednoznačne zodpovedať na otázku či manžel+bývanie bez mačiek alebo mačky+bývanie bez manžela

anjelicek26
15. apr 2024

Takéto vydierania od muža hmm.. jasne v spálni žiadne zvery, to by neprešlo ani u nás.. ale voliera vonku je už iný level... dalo sa nájsť iný kompromis...

syslik81
15. apr 2024

moja je na noc vonku len ked nedojde na cas domov .. a rano dolezie s krikom a sup do postele - neviem si ju predstavit stale vonku a to je lovec divoch .. nemate aspon sopu,garaz hocico z coho by mali aj vlastnu izbu ?

huxy
15. apr 2024

Podľa mňa zvieratá nepatria do bytu/domu do vnútra. Ak teda nepočítam rybky či škrečky a takéto miniatúry.
Na tomto ste sa mali dohodnúť vopred, čo ste teda aj spravili, a ty si súhlasila.

syslik81
15. apr 2024

@lonely66 kedysi aj ludia zili v jaskyni ... hold niekto ma rad zvierata ainy nie- je to kazdeho osobna vec ..

lonely66
15. apr 2024

@syslik81 očividne ti ušla druhá časť môjho komentára: špeciálne pre teba:

autorka si mala jednoznačne zodpovedať na otázku či manžel+bývanie bez mačiek alebo mačky+bývanie bez manžela

huxy
15. apr 2024

@syslik81 tu vôbec nejde o to, či má rád zvieratá, či nie. Ja mám tiež veľmi rada psy, no do bytu by som si žiadneho nezaobstarala.
Keby nemá rád zvieratá, tak ich tam nechce vôbec, ani vonku.

vvvvb
15. apr 2024

Pána, ten chlap je ale bezcitný... Žena sa trápi, mačky sa trápia a on je s tým v pohode.

lonely66
15. apr 2024

@vvvvb ten chlap mal podmienku. žena na ňu pristúpila.... mimochodom, doteraz sa nevyjadrila, či nie je možnosť zriadiť iné miesto - šopa, špeciálne miestnosť s čiastočným vykurovaním, kde by prežili studené noci a zimu.... ale to je fuk. ona si to musí vydebatovať doma. ale v úvode píše, že podmienkou domu bolo - mačky pôjdu z domu preč. šli. do voliéry, či ako to nazvala.

syslik81
15. apr 2024

@huxy vidis to lenze je to aj o tom kde a ako vyrastas- ja som vyrastala v dome plnom zvierat a neviem si predstavit ich nemat .. pre mna su bytove psy a psy na dvor etc .. a je mi to uplne normalne .. tak ako tebe je normalne nemat ich .. preto by sme ako par nemohli byt -nemame rovnaky nazor na zasadnu vec- a to si mala autorka rozmysliet na zaciatku,lebo trpia vsetci vratane zvierat

autor
15. apr 2024

Mame maly 2 izbovy domcek stahuheme stale, mame bojove podmienky....muzovi vadilo, ze plznu a lietali po byte inak ich ma rad a oni jeho. Aj on sa im venuje, zboznuju ho. Vo voliere su len docasne kym sa zabyvame. Do zimy im chcem urobit domcek kde by som za nimi chodila aby sme boli spolu. Muz mi vo vela veciach ustupil. Len ked vidim ako na mna hladia citim sa ako zlocinec ze ja som v teplej posteli a oni len v domcekoch s dekou. Kazdy mi ale vravi, ze keby to nedavali snazili by sa z volieri ujst a to praveze nerobia. Dobrovolne sa vracaju...nerobia cirkus ani sa nebrania

syslik81
15. apr 2024

@lonely66 nie neusla mi druha cast - ja som reagovala len na tu prvu-zcestnu cast

huxy
15. apr 2024

@syslik81 presne, ide o to, že autorka na to pristúpila a teraz plače. Ale mala na výber

lonely66
15. apr 2024

autorka - no tak máš v podstate super chlapa. len vydržať. asi si na mačky príliš naviazaná.... to chce čas.
@syslik81 scestná bola tak akurát tvoja reakcia. nič scestné na mojom tvrdení, že mačky chytali myši, nebolo. ak tomu neveríš, skús si vyhľadať na nete, k čomu slúžili mačky. a to nie tak dávno...

lonely66
15. apr 2024

autorka, ide teraz studené obdobie. verím tomu, že keďže stále sťahujete, prehovoríš muža, aby ich nechal tie dva týždne v noci vnútri, aj tak robíte bordel sťahovaním. a behom zvyšku roka poriešite ten domček. určite to bude OK, neboj.

wolf_
15. apr 2024

Nikdy by som svojho psa nedala von, ale našťastie môj manžel má úplne rovnaký názor. S ľuďmi, pre ktorých pes patrí von, si nerozumiem 😊
Ty si však v inej situácii a tu už skôr radím čím skôr sa s tým zmieriť. Zvieratá sú vnímavé na ľudské emócie, keď budeš ty ok, budú aj oni. A sú tam 3, nie je tam mačka sama, robia si spoločnosť. Podľa mňa si hlavne ty musíš zvyknúť na túto novú skutočnosť. Asi čas...

reanda
15. apr 2024

neprezivaj to tak, mackam je dobre aj vonku 🙂
ja som si tiez nikdy nevedela predstavit zviera v byte a nepristupila by som na to, az kym som sama k tomu nedospela.. teraz mame macku uz vo vnutri 😀, ale ona chodi von a dnu, ako sa jej chce.. no casto je dobrovolne aj celu noc vonku, aj ked je zima, aj teraz prsi a skriabala na dvere, ze chce ist von.. takze si zbytocne nenamyslaj, ako macky vonku trpia, vobec nemusia 🙂

bimbina
15. apr 2024

“Rozhodne vykopnut muza z postele dat do búdy , a micky nas5 😀 “

vvvvb
15. apr 2024

@bimbina PRESNE!!! 👏

huxy
15. apr 2024

@bimbina ja by som s človekom s takýmto názorom nikdy nechcela byť. Chudák chlap. Že si niekto váži zvieratá viac ako partnera 🤔

ss1908
15. apr 2024

@wolf_ Presne tak. Ci uz pes alebo macky.. je to sucast rodiny vela krat

autor
15. apr 2024

Vypiplala som ich od malich guliciek tak som na ne citovo naviazana. Len chcem aby im dobre bolo aby netrpeli. Prezili si toho az moc. Nemozem mat deti preto som si zaobstarala macicky. Su velmi pritulne, mojkave. Velmi ich lubim len sa proste o ne bojim

vvvvb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz