Je lepšie dať si vymedziť styk s dcérou prostredníctvom súdu?

Zodpovedané
12. sep 2022

Dobrý deň,

môj priateľ je rozvedený, má 3-ročnú dcéru. Začal ju navštevovať iba pred pol rokom, nakoľko bývalá manželka ho nechcela pustiť do bytu a nechcela vôbec komunikovať. Bývame 70 km od nej.

Keď je dcéra väčšia, tak sa už stretávajú vonku. Ide zima a bývalá ho stále nechce pustiť do bytu.

To majú mrznúť vonku?

K nemu domov mu ju nedá tiež. Nechce mu ju dať ani v prípade, že by s ňou išiel niekam na výlet. Iba v jej prítomnosti, v jej meste a vonku.

Čo má robiť?

Má ju dať na súd?

Ako postupovať?

Ona je zaujatá, ich rozvod bol zlý.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ matka bráni styku dieťaťa s otcom, určite by som doporučovala čo najskôr podať návrh na súd ohľadne úpravy výchovy a výživy k maloletému dieťaťu. Súd v takomto prípade určí nielen stretávania otca s dcérou ale aj výživné.

Ideálne je podať návrh na súd v mieste bydliska dieťaťa, uviesť tam podstatné skutočnost, ako a kedy prebieha styk, v čom vidí otec problém...

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz