Problémy so psom

1. jan 2024

Určite ste tu viaceré psíčkari, potrebujem poradiť.
Ide o to že nás pes v poslednom čase často uteká z domu.
Dosla do takého obdobia že sa hára a vyhľadáva iných psov.
Keďže pracujeme a deti sú v škole cez deň nevieme čo robí pes doma. Teraz čo sme doma cez Vianoce sme videli že vykopáva diery do zeme a rozhryzie plot zo zubami a zakaždým utečie. Mala voľný pohyb na dvore, no teraz manžel jej spravil volieru nech je tam a neuteká. No včera v noci aj odtial utiekla.
Snažili sme sa ju vycvičiť no neposlúcha. Nevieme čo s ňou.
Či len vydržať pokiaľ jej prejde toto obdobie alebo poraďte?
Manžel našiel na internete niečo že elektricky náramok že to vydáva impulzy keby utiekla aby sa vrátila domov. Neviem prvý krát to počujem máte s tým skúsenosť?
Alebo čo by bolo dobré vykastrovat ju? A ak by už bola tehotná tak čo s tým, svokra hovorí že veterinár môže jej dať injekciu aby nemala malé.
Ja neviem prvýkrát máme psa a riešime takéto problémy.
Poprosím o slušnú konverzáciu, blbé reči si nechajte pre seba.
Ďakujem

marca12
1. jan 2024

@wolf_ Psik,ktory je zvyknuty na utek alebo ma v sebe tieto pudy,tomu je jedno,keby bol aj cele dni mimo domu,vybehany. On si potrebuje vybehnut,obehne si svoj rajon a ide naspat. Mali sme takeho tulaka. Chodili sme s nim denne na dlhe aktivne vychadzky. Ked sme aj prisli domov po celodennej ture,kde sa cely den vybehal aj tak usiel. Obehol si svoje a vratil sa. U nas ciastocne pomohla kastracia,ale museli sme uplne zabezpecit zahradu. Vsade dookola dat podhrabove dosky,zvysit branu,lebo vedel preskocit.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maranta_leuconeura
1. jan 2024

Naco vam je ten pes? Mate ju na strazenie domu? Asi nie, to by ste museli investovat do vycviku a nie mat ju zavretu aby neutekala. Mate ju pre potesenie ako domaceho milacika? To ste si vybrali velmi zle plemeno, mali ste si zadovazit nejakeho ,,gaucaka", sorry. Tento pes trpi, nudi sa, nevenujete sa mu (2-3 hodiny je dobre tak pre yorkshira), nemate nanho cas, takyto pes je vhodny pre ludi co maju pracu, kam si ho beru so sebou a kde sa na tom ten pes podiela, alebo pre ludi, ktori maju homeoffice a kazdy den vedia s nim niekolko hodin stravit a cez vikendy dlhe vylety. Kastraciu riesite neskoro (hoci radsej neskoro ako nikdy), nemate ani spravnu volieru co tak citam a na vycvik som zatial citala vyhovorky, ako ste nic na okoli nevideli (nuz, ale to bolo potrebne riesit vopred, nie az po roku). Zvazila by som, ci psikovi nenajst lepsi domov

autor
1. jan 2024

@maranta_leuconeura Psa sme si kúpili lebo deti uz dlhšiu dobu túžili mať psa, tak sme im to splnili. Venujeme sa jej v rámci možností tie 2-3 hodiny. S manželom chodíme do práce potom domácnosť, deti do školy krúžky.

ekira1
1. jan 2024

Riadne zabezpečiť, keď raz prišla na to, že môže utiecť, bude utekať stále. Voliera pevná podlaha, strecha, steny, mreže čo nevylomí. Keď sa hára, ovládajú ju pudy, teraz si s ňou nedáte rady, neposlúchne. Ak neplánujete šteňatá, dobre je ju dať vykastrovať. Sterilizácia rieši len aby nemala šteňatá, harat sa bude stále, hormóny jej budú blbnúť stále. Kastrácia je ťažší a drahší zákrok, ale ochráni ju pred zápalom maternice, čo je smrteľné a časté ochorenie.

j_m
1. jan 2024

“Of topic” zaujímavé je, že elektrický obojok si ľudia vedia vyhľadať, ale prečo nekupovať: od množiteľov, keď “chcú” deti, neni čas a akého to už nie… hmm

lujza123
1. jan 2024

Autorka psík je ešte šteňa ktorému začala “psia puberta” a vtedy je to narocne s každým plemenom. S krížencom huskyho obzvlášť, je to síce super pes k deťom, ale s niektorými vecami pri takomto psovi musíš rátať, to ti potvrdí každý kto takéto plemeno chová. Jednoznačne to nieje moc vhodný pes pre ľudí bez skúsenosti. Fakt skúste nejakého profi trénera,

Na klasické prechádzky zabudnite, takýto pes je ideálny spoločník na beh, bicykel, kolobežky, dogtreking, skratka potrebuje aktívny pohyb.

autor
1. jan 2024

@j_m Ja som to nevyhľadala, manžel zisťoval na nete ako zabrániť aby pes utekal od nás a vyhodilo mu aj o elektrickom obojku článok. Tak sa pýtam či má niekto s tým skúsenosť.

lujza123
1. jan 2024

@j_m no ved toto. Takýchto nešťastných husky krizencov sú plne útulky. Ľudia si zaobstarajú rozkošné šteniatko z ktorého za 2 -3 roky (ne)vychovajú totálneho blázna ktoreho sa potom zbavia a psa už nedá dokopy nikdy nikto.

j_m
1. jan 2024

@autorka
Písal som “Of topic” čiže v preklade mimo tému a môj postreh (čítaj i s pochopením) a práve ohľadom týchto vecí sú následne veľké problémy, plné útulky, nešťastné psy i majitelia a kooopec ďaľších vecí a i tém na MK 😉

sinusoida
6. jan 2024

Vykastrovať...budete mať po problémoch.

mk1111111111
6. jan 2024

Bozeee, ved jej nenakladajte. Kazdy raz zacinal. Slusne sa spytala.

Teraz, ked sa hara, vencit len na vodzke, aj, ked sa deti s nou chcu hrat, tak len na vodzke. Volieru zabezpecit, aby sa nepodhrabala. Na veterinu vykastrovat, ale kedy, to musi poradit niekto iny, neviem, ci sa to da aj cez haranie. Ale veterinarovi by som isla, nech aspon stenata nie su.

ropucha6
6. jan 2024

Obojok preboha nie…daj ju co naskor vykastrovat a spojte sa s nejakymi trenermi. Nalozili ste si narocne plemeno, ten pes potrebuje pracovat a vybit energiu.

autor
6. jan 2024

@mk1111111111 Ďakujem za slušný odpoveď, to sa už dnes nenosí na koniku ako vidím.