Útulok bez "tak dráheho adopčného poplatku"

10. mar 2024

dobrý deň prajem prosím poraďte existuje ešte nejaký útulok čo nepýta tak drahé adopčné poplatky? rada by som dala domov nejakému segiňátkovy ale keď vydím tie ceny normálne ma to odrádza... poznáte nejaký útulok bez tak drahého poplatku? ano ja to chápem oni vlastne tým pokrývaju svoje poplatky v utulku krmivo atd..ale potom nech sa nečudujú že sú tie utulky také plné..

gejb
10. mar 2024

Bazos

maca1984
10. mar 2024

V tom útulku máš aspoň istotu, že ho očkovali- dostane očkovací preukaz, že ho naozaj začipovali-bude tam číslo čipu.
My sme koncom roku 2019 brali psíka z útulku a zaplatili sme 60 €.
Tak či tak ho treba predsa očkovať, čipovať.
Vezmeš nejakého cez inzerát a zaplatíš potom poplatky veterine.

janai1
10. mar 2024

nemáš par eur na adopcny poplatok ale na krmivo a veterinára mať budeš?

mamamasama
10. mar 2024

Vobec som netusila, ze za adopciu sa plati 😳 Tiez by ma to odradilo. Vôbec sa nedivim, ze stale funguju chovne stanice

pribinak
10. mar 2024

@janai1 Tak je rozdiel keď vypýtajú za adopciu psa 50-60 eur (čip, odčervenie, besnota) a rozdiel keď pýtajú 150 eur a náramne sa čudujú že majú plny útulok

Tých 90-100 eur využijem na výcvik či nákup krmiva. Zas sa netvarme že sme všetci náramne prachati

marsmykkok
10. mar 2024

Koľko ti je veľa? Predpokladám, že viac ako stovka to nebude... Nechcem ťa hejtovať, ale každý rok dať potom 35 eur na ochranu proti kliešťom 25 eur na povinné očkovanie, 50-100 eur dať za veterinu ak pes ochorie ti veľa nebude? Ak nemáš financie nazvyš tak neber psa. Pes nie je vec, kde jediná vstupná investícia je kúpna cena, za svoj život ťa bude stáť tisíce eur.

aalt
10. mar 2024

@gejb zrovna anonymny bazos je asi ten uplne najhorsi napad. Podporujes vacsinou mnozitelov, ktori "kotia" psikov baz ohladu na ich zdravie v zufalych podmienkach. Ak sa nechce stretnut doma ale iba niekde na parkovisku, bezninke ... tak je to jasne ... a samozrejme "cistokrvny" bez papierov ...

majkakvet
10. mar 2024

@mamamasama biete co je chovna stanica a mnoziaren??? Zjavne nie.

maca1984
10. mar 2024

@mamamasama ty asi moc nepoznáš pojem chovná stanica, že ?
Alebo množiareň.

gejb
10. mar 2024

@aalt autorka ale chce psa zadarmo, tam dostane takého ktorého a chcú majitelia zbaviť a teda určite nie mnoziaren keďže ta si pýta peniaze za "čistokrvného psa". Ja mam utulkaca za 50€ a dala by som kludne aj viac. Strava,veterina, pelechy stoja mnohonásobne viac...tých pár € adopcny poplatok je nič.

tini27
10. mar 2024

My máme už druhého psíka z Pes v núdzi, poplatok sme neplatili, no je to už pár rokov. Ale teda, majú môj obrovský obdiv za všetko čo tak láskyplne robia

maca1984
10. mar 2024

A dobre si to ozaj premysli.
Pes už nie je vec.
Ak ťa trápi vysoký adopčný poplatok, tak ti dám jeden ,žiaľ náš príklad.
Predošlého psíka v jeden krásny pondelok vykrútilo.Počúral sa, pokadil sa.
Úplne mimo bol.
Letela som na veterinu, všetky možné vyšetrenia, odbery, lieky.
Nič nezaberalo.
Ani v utorok.Ako akútny stav nás objednali na Neurovet do Tn, na mrko.
Nádor cez pol hlavičky, neoperovateľné.
Prognóza- pár dní, možno týždne.
Dali sme ho tam uspať.
Dali sme ho spopolniť.
Celkový účet za 3 dni ! 1400 €
Neľutujem ani euro.
Robili sme čo sme mohli, ak by sme mu vedeli pomôcť, dám oveľa viac.
Žiaľ, nedalo sa.
A to sú náklady, ktoré ti môžu vzniknúť.Ak budeš toho psíka brať ako člena rodiny, nie ako " doplnok dvora".
Tak si to dobre premysli.

justxme
10. mar 2024

Zoženieš psa za pár eur cez Bazoš, lebo však je pekný, vyskytnú sa nedajbože nejaké zdravotné problémy, a budeš tu potom vypisovať že veterinár chce xyz e za liečbu, či by nebolo lepšie ho posunúť ďalej alebo utratiť. Toto sa tu reálne nedávno riešilo, pes skončil na Bazoši, ktovie čo s ním je teraz.

dadis
10. mar 2024

My mame z utulku zadarmo psika.

dzulli1980
10. mar 2024

A na stravu, veterinárne ošetrenia mať budeš, keď Ti je ľúto zaplatiť adopčný poplatok?

marsmykkok
10. mar 2024

@maca1984 ja sa trocha obávam, že ti bude hračka pre deti a najlepšie, keby bola zadarmo. Ja som zatiaľ mala len psov z PP. Ale keby dám šancu nejakému z útulku, určite idem na nejakú stránku kde sú v ponuke psíky z viacerých útulkov alebo si pozriem veľa stránok útulkov a tam hľadám podľa toho či chcem šteniatko alebo dospelého, podľa vzrastu, povahy a aj výzorovo či mi sedí. Však ho budem mať aj na 15 rokov možno, išlo by mi hlavne o to, aby sme si sadli a fungovali spolu, nie či je v danom útulku nulový poplatok, poplatok 5 eur, 30 alebo 70 eur. To by mi bolo úplne fuk.

katica06
10. mar 2024

Ja som pred 9mes platila 50e. Neviem či je to pre teba veľa? TAk skús spočítať, očkovania, odčervenie, čipovanie a kastrácia. Toto všetko u zverolekára by nás v konečnom dôsledku vyšlo drahšie ako symbolicky poplatok zaplatení útulku.

mondolina
10. mar 2024

čo je vysoký poplatok

autor
10. mar 2024

@dadis z akého?

gejb
10. mar 2024

Treba rátať aj s tým ze psa z útulku musis dat vykastrovat. (250-300€)

autor
10. mar 2024

@katica06 to je ešte rozumná cena..

betulinka1
10. mar 2024

Autorka vstupné poplatky na psika su drahe aj ked si psika zoberies zadarmo z bazosu. Ockovanie, čip. Ak beries sucku, tak za mna je vzdy nutná sterilizácia. Ale je super, ze chces dat nejakemu psíkovi domov. Pozri aj Fb zvieracie skupiny. Tam tiez vela ludi z rodinnych dovodov darujú psika alebo aj ten bazos.

hankab
10. mar 2024

Utulok tiez plati granule, konzervy, budy pre psov, povinne ockovania aj veterinarne poplatky. Nie je to malo penazi. Ja uplne chapem tie ich poplatky, mozu vdaka nim pokryt ockovania pre dalsich psikov, stravu. Ak nemate 60-100€ na poplatok, z coho dalej chcete psa krmit a hradit ostatne veci? Prave o tom to je, odradit od adopcie ludi, ktori nasledne supnu psa, ktoreho maju ako doplnok na dvor, do voliery a krmit ho najlacnejsimi hranulami z tesca.
Mame doma 2 psov a su to nemale vydavky, ale zalezi nam na nich a preto sa na to nepozeram ako na utracanie zvytocnych penazi. Niekedy sme s nimi aj 4x mesacne na veterine, osetrenie + lieky od 20 do 80€ na pohotovosti. Na jesen sme ich oboch dali kastrovat a len to stalo 250€, vo vacsom meste kludne aj 500. Ak sa chcete zodpovedne starat o psika, tak to naozaj nie je iba o tom, ze vam ho da utulok vypiplaneho “za darmo” a tam sa uz dozivotne starostlivost onho konci.

maca1984
10. mar 2024

@marsmykkok buď hračka pre deti, alebo ako má náš sused " do dvora" a nestarám sa.
Nahlásili sme ho už 2 x na Rvps ( aj boli pozreť).
Ale o tom potom.
Ja som veľký psíčkar, vždy útulkači.
My keď sme dali uspať toho predošlého, mňa muž dotlačil do toho, zaobstarať si nového.
Pozerali sme kadejaké útulky, oz tká..máme to polajkované na fb.
A Arthur (teraz náš)ten si ma získal.
To bola láska na prvý pohľad 😁

maca1984
10. mar 2024

A inak ozaj- kastrovaný nebol, to bola podmienka adopcie.
Adopčný poplatok a dať psíka kastrovať, poslať doklad o tom.
Platili sme cca 140 €

viestta
10. mar 2024

Autrka, my sme kedysi prichylili nalezenca z ulice. Kym mal pol roka, tak len veterinar nas stal viac ako 300 stovky. Takze 100 - 150 € pre utulok je nic. To im nepokryje ani naklady na veterinara, a to vacsina veterinarov pre utulky robi za "specialne ceny" castokrat uctuju len lieky a material.

maca1984
10. mar 2024

A granule, konzervy..to tiež niečo stojí.
Pokiaľ ho nechceš kŕmiť tými lídlovými atď šuviksami za 6 € xy kíl.
🙈

janai1
10. mar 2024

@pribinak kastracia a strava nič? Keby si zohnala šteňa tak len toto by ju stalo viac, spolu s tým co si už vymenovala, ako tých 150€ co si možno pýtajú za poplatok.

pribinak
10. mar 2024

@janai1 sú útulky kde je cena za adopciu výrazne nižšia ako 150 eur a majú úspech pri umiestňovani psov di rodín

A potom sú útulky kde majú šialene sumy a majú plne koterce

maca1984
10. mar 2024

Buď si troll, alebo je tvoje zmýšľanie ehm, chabé.