Ako často prezliekate periny?

26. júl 2023

Ahojte,

Ako casto prezliekate postelne pradlo?
Ako casto by ste odporucali prezliekat manzelsku postel, pokial v nej spi len 1 dospela osoba?

Dakujem za rady 🙂

kvetinka75
26. júl 2023

@kuko55 tak ja som tiež raz za mesiac ale manžel sa nejako začal dosť potiť tak som nútená prevliekať skôr. A už keď prevlečiem jemu, tak aj mne. Po 3 týždňoch sú dosť prepotené.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ankare
26. júl 2023

Raz za mesiac.

hylary
26. júl 2023

Aj my raz za mesiac..

katulienocka999
26. júl 2023

Raz za týždeň? By ma porazilo a aj zumpy by sme sa nedoplatili 😅🙈 ja tak raz za mesiac,pripadne 1x za 3 týždne,niekedy keď sa niečo stane tak aj častejšie 🤷‍♀️

svetlonos
26. júl 2023

Ahoj,
moj muz je xhodiaci radiátor, takze by som jemu pokojne mohla aj 2x tyzdenne prezlekat.
Takze vacsinou raz tyzdenne. Teraz to rychlo schne, tak vecer zase obleciem a hotovo. Pekne to vyvesim a nezehlim.

svetlonos
26. júl 2023

@kuko55
Raz tyzdenne - ps, nemam ani susicku ani balkon 😂 Na jesen a na jar ma skak triafa - musim extra zakurit.
Ty umyvas okno, ked tam davas paplony ?? Neblazni 😆 podloz deku a poloz na nu alebo na susiak prehod a daj na balkon.
Keby sme tu mali niekde za rohom cistiaren, hodim to tam raz mesacne vsetky 4 sady a vystarane 😜 Hlavne ked netreba este/uz kurit ale nestaci teplota bytu nacrychle ususenie pradla.

kvetinka75
26. júl 2023

ja som práve minulý týždeň otvorila jednu knihu - Rady do domácnosti a tam že zvyknite si prevliekať periny každý deň. No srandistka autorka. Už vidím, ako to ona robí 😂

kacenocka2
26. júl 2023

Cca raz za 3-4 týždne,sama v posteli

kuko55
26. júl 2023

No som zneistena, táto téma je tu občas a vždy je 80% odpovedí že každý týždeň-ale neviem si predstaviť nezehlit ich, to mi zaberie veľa času, ja to beriem tak ze cely proces-od vyzlecenia(prať obliečky, vyschnut, vyzehlit) povysavat popod posteľ- vyprasit a vyvetrať periny/oprat tiež- nastriekat dezinfekciu na matrac, nechať vysušiť- obliecť - ...ze 10 minut😎
Plus mením aj chránič matraca a ten schne🙈🙈🙈🙈🙈

Ak by to bolo len vymeniť ks za ks, tak možno áno.

Neviem to je ako maľovať sa, niektora dá iba špirálu, iná urobí skinrutinu, podklad, make up, tiene, bronzer, líčka,oči, obočko....

mamutka
26. júl 2023

Podľa pocitu, cca každé 2, 3 týždne možno, aní to nerátam.
Najlepšie je leto. Nemáme periny vtedy, spíme len pod navleckami. Tie každé ráno vyvesim von, vankúše položím na susiak a večer si to beriem voňavé dnu.
Hocikedy pridám k praniu a o chvíľu to je suché, večer sa tým zakryjem znova, parada 😁

anonymous87
26. júl 2023

@kuko55 no ja si neviem predstavit spat v perinach 2 mesiace 🤷‍♀️ potom ano, treba vsetko dezinfikovat…

slavomira236
26. júl 2023

V lndyne som chodila zehlit do jednej domacnosti pani indkauz anglican menili kazdy den...a kazdy spal osobitne na king size lozku vo svojej izbe 2 male dievcata a 2ja dospely..vraj ona by si do pouzitych nelahla znova🤦

slavomira236
26. júl 2023

@mamutka u nas v lete tiez len navliecky paplony su odlozene v skrini

hladamematku
26. júl 2023

ako sa mi chce

marcellka32
26. júl 2023

A teraz napíšte pravdu 🙂
Ono záleží či sa denne sprchujes (sú ľudia čo sa denne neumyvaju žiaľ, aj neumyte vlasy sa tam radia), takže aj podľa toho, ak ťa radim do skupiny, že sa denne umyvas aj s vlasmi ako ja tak posteľ prezliekam každú sobotu...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
henka123123
26. júl 2023

Kazde 2 tyzdne a v lete kazdy tyzden ale v lete nenavliekam paplony mame len navlecky

anonymous87
26. júl 2023

@elizabet173 ja tiez tak. Chranice mam 2. Matrac prebehnem vzdy vysavacom (teraz som si kupila taky speci, co zabija aj roztoce)… periny periem 3x rocne (ved je na nich navliecka, cize nie su priamo vystavene spine)… a navliecky periem na 90 a uz nezehlim 🤷‍♀️

oli18
26. júl 2023

@anonymous87 obliecky peries na 90°? Potom mas vysoku spotrebu. Ved farby su po par vypraniach fuc.

anonymous87
26. júl 2023

@oli18 vobec nie 🤷‍♀️

marika39
26. júl 2023

každý týždeň, mám rada keď posteľ krásne vonia🌹

sense
26. júl 2023

Zvyčajne každé 2 týždne ale ak treba aj skôr

banderaska29
26. júl 2023

obliečky sú moja obsesia. 1x týždenne, dokonca mám aj pripomienku v mobile 😀 neznesiem, keď nevoňajú izby a postel od čistého prádla.

ropucha6
26. júl 2023

Raz za tyzden, ale to len kvoli manzelovi a psovi…kebyze v perinach spim ja sama, kludne raz za dva/tri tyzdne.

vreckovka2
26. júl 2023

Tie co periete 1/tyzdenne a mate zumpu, kolko platite za vyvoz? Nehejtujem, fakt ma to zaujima. My mame 10m3 za 90 eur. Aj by som rada menila co tyzden periny, ale fakt by sme sa nedoplatili za zumpu.
Menim cca raz za 3 tyzdne, synovi menim plachtu a ochranu matraca castejsie. V lete menim castejsie ako raz za 3 tyzdne, hlavne plachty. Malo sa prikryvame.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anonymous87
26. júl 2023

@elizabet173 neviem 🤷‍♀️😂 proste mne to neda. Uteraky, utierky a postelnu periem vzdy na 90

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
26. júl 2023

Ako kedy, zvycajne tak 10dni, dva tyzdne urcite nevydrzim, ked treba tak aj kazdy tyzdne, ked treba prezleciem... ja to prezliekam hocikedy, rano zvleciem, periny necham tak, vecer si navleciem... no problem, je to vec 2x5minut. A ano spim tam sama :D Niekedy to stihnem aj tak ze rano to aj dam do pracky hned a potom vysusit a navleciem to iste. Niekedy nie, dam ine :DD urcite to neperiem na 90tku, vacsinu navliecok by osm si tym uplne znicila. Ale mam uchylku, kazde leto periem matrace. normalne stiahnem, rozoberiem natriem flaky ak treba, vyperiem.