Bývanie - mesto verzus dedina

ttamia30
13. feb 2023

Ahojte baby 🙂
keby sa vám vyskytla možnosť, že si môžte so svojou rodinou vybrať bývať v peknom byte v meste alebo bývať v dome na dedine pre ktorú možnosť by ste boli viac otvorená a prečo? Veľa ľudí hovorí, že pre dieťa je najlepšie keď býva na dedine, ale myslím si že je to už teraz aj tak jedno.

deti95060810
13. feb 2023

za mňa jednoznačne dom a dedina... už by som pristala aj na zapadákov, kde sa otáčajú vtáky - čo pred x rokmi som nechcela....
Ak máš auto, nie je problém aj dedina...

gabu_lienka
13. feb 2023

@ttamia30 za mna byt a mesto.
Polovicu komentarov tu budes mat byt v meste, druhu zase dom na dedine 🤷‍♀️ kazdemu jednoducho vyhovuje nieco ine

barbie1981
13. feb 2023

Za mňa byt a mesto, mám po ruke všetko, škola, škôlka, obchod, lekár, ihriska, lesopark a hlavne veľa kamarátov pre deti.

vulka
13. feb 2023

Za mňa byt a dedina. Aj my tu máme všetko poruke, ale menej ľudí, menej hluku, viac prírody.

elizita
13. feb 2023

@ttamia30 a v čom je pre dieťa lepšia dedina? Nerozumiem. Tí čo to hovoria by mohli povedať aj prečo sú toho názoru.

minutka
13. feb 2023

Kazdemu vyhovuje ine. Precitaj si aj stare diskusie

margaretka_
13. feb 2023

Vsade moze byt dobre aj zle a zalezi to od vela veci 😀

mishka81
13. feb 2023

Bývala som aj aj, ale ja som teda bytový človek. Závisi aké máš preferencie. Či je pre teba dôležitá ľahká dostupnosť doslova aj na pešo v rámci mesta, či už obchody, školy , kino, divadlo a pod a nevadí ti ruch mesta, alebo si radšej v klude na dedine, vlastný dvor, rypanie sa v záhrade. A teda za mna by bol kompromis menší dom ale v meste 😊

jaond19
13. feb 2023

Mne uz byvanie v byte nema co ponuknut. Nemam chut pocuvat susedov, ich hluk, vediet a citit kto co varí, vidiet ich na balkone, stretat na schodisku, proste od ludí chcem mat pokoj. Byvame v dome na dedine uz 6.rok. Ja som rada.

muchotrafka298
13. feb 2023

Podla mna velmi zalezi na tom, ci mas deti a ake su velke. Lebo pokial ich mas vozit denne zo skoly, do skoly, na rozne kruzky, ku kamaratom a este chodit do prace na opacny smer, tak to je celkom zaberak. Ak su deti vacsie, ze vedia ist sami autobusom alebo vlakom, tak sa to da zvladat. Tiez je dolezite podla mna, aka je obcianska vybavenost danej dediny, ci tam vies ako tak fungovat (skola, skolka, lekar, lekaren a pod.) alebo musis vsetko riesit v meste.

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
momoftwo
13. feb 2023

Dom a mesto, kazdemu vyhovuje ine takze ti tu 100 ludi napise 100 ich nazorov ale zariadit by si sa mala hlavne podla svojho citenia a uvazenia😊

54tinka54
13. feb 2023

@ttamia30 pre mňa ideál bývania je dom v meste (kľudne aj radova zástavba) aspoň s nejakým menším dvorom, kde si môžeš vybehnúť na terasu, niečo ugrilovať, postaviť pieskovisko pre deti, prípadne bazén.. a pritom si v meste a máš všetko poruke.. a predsa máš väčšie súkromie ako v nejakom paneláku, kde stačí, že susedia o štyri posch vyššie prerábajú byt a u teba to počuť ako keby vŕtali priamo nad bytom…

zobaka
13. feb 2023

chcela by som byvat v dome, ale v meste, bytovka je odveci, lezu mi na nervy susedia, vsetko pocut

dskjhfdlkdjhl
13. feb 2023

@ttamia30 Byvala som v dome na dedine, aj v peknom byte v meste. Teraz byvame v dome v meste a toto je ta moznost, ktora mne osobne vyhovuje najviac. Ale je uplne jedno, co Ti kto napise, lebo kazdemu vyhovuje nieco ine, lebo kazdy clovek je trochu iny.

roja01
13. feb 2023

V kazdom pripade je pre zdravie dietata lepsie byvanie na dedine. Len ten cisty vzduch, nezamoreny vyfukovymi plynmi a prachom z pohybu velkeho mnozstva aut je podstatny nie len pre dobry vyvoj pluc dietata. Denny pobyt vo volnej prirode a tak potrebny pohyb je dalsim plusom pri vyvoji deti.
Mesto je vyhodne pre dostupnost vzdelania a prace, casto vsak vo vacsich mestach treba autom deti prevazat z miesta na miesto.
Pre mna je idealne mensie mestecko s dobrou dostupnostou zakladneho a stredneho vzdelania, so zabezpecenym sportovym a kulturnym vyzitim a dostupnou lekarskou starostlivostou.

tana85
13. feb 2023

byt v centre BA sme vymenili za mestsku cast, ktora je vlastne dedina. dovod bol jasny - mat klud. deti sa hraju na nasej ulici, v lete si rozlozime bazen a mame pohodu, prechadzky, pozorujeme vtaciky a srnky rovno cez okno. zaroven to mam do mesta 15 minut, nie sme na samote niekde na konci sveta, taky dobry kompromis. v meste ludia, vela ludi, spina, hovna po kazdej volnej travnatej ploche, kazde “ideme von” bolo vychystat sa a ist s nimi. proste ten osobny priestor, citila som klaustrofobiu lebo kde som pozrelamtam ludia ludia ludia…konecne mame klud, do mesta kde sme zili by som uz nesla v tejto zivotnej situacii ani za nic. deti vozike rano 20 minut vyslovene od dveri k dveram skoly, ale stoji mi to za to

koticka
13. feb 2023

Polovica ľudí ti povie tak, druhá inak … za mňa jednoznačne dedina. Väčšia sloboda, väčší kľud, bezpečie. Avšak najideálnejšie 2 autá v rodine, dobré spojenie hromadnou dopravou, malý obchod v dedine … my budeme staviať domček, obchod v dedine nie je, je hneď vedľa ak by niečo súrne chýbalo, autobusové spojenie tiež nič moc. Priateľ však robí do od rana do 15, ja od obeda do večera. Takže v prípade detí to budeme vedieť vykryť.

namornicka
13. feb 2023

Pre dieta na zakladnej skole je dobre, aby mal blizko skolu a spoluziakov z ulice. To vie ponuknut aj mesto aj dedina. Kruzkov a zaujmovych cinnosti mas viac v meste, hoci vo vacsich dedinach sa uz vselico najde. Cize dieta kym nejde na strednu nejako nestrada pokial zije na dedine, je mu tam fajn. Len pre rodica, pokial nerobi na dedine alebo nema home office je casovo narocne cestovat a vsetko stihat. To musi byt taka praca ze o pol stvrtej koncis a tahas z mesta domov.

simonettasimonova
13. feb 2023

@ttamia30 dedina blízko mesta ale som sama s deťmi tak o dome môžem snívať

simonettasimonova
13. feb 2023

@zobaka tu počuť aj keď si prdnes 😆

tana85
13. feb 2023

je vela, co treba zvazit. ja s muzom ak chceme pracovat z domu, tak mozeme, v praci im to nevadi. mhd spoj mame, potraviny mame, kulturne akcie tu mame tiez, 2 auta cize vieme si vsetko zoeganizovat a zatial som nebola v situacii, zeby som lutovala odchod z mesta. kruzky maju priamo v zs (aj tie externe). ak chcem divadlo, idem, nemusim kvoli tomu trpiet mesto. ako mladsia som tam bola rads, teraz mam ine priority

oblecenie99
13. feb 2023

Tak to závisí aj od aktuálneho spôsobu života .. ak by som mala možnosť byt iba na Home Office, tak možno dedina... Ale keďže pracujem v meste a z duše neznášam presuny autom a v zápche (nie, to "len" 13 km od mesta a iné chválospevy ma nepresvedčia, mne ide o ten reálny čas, ktorý strávim s včasným vstávaním, chystanim sa, sedením v aute, rozvodom dieťaťa a seba a poobede späť, nie len tých idilicky znejucich 13 kilometrov... Momentálne je pre mňa čas najvzácnejšie komodita, ktorú si najviac cením, a neviem si predstaviť, aby som prišla denne aj o dve tri hodiny cestovaním a naháňaním sa do práce a späť ), tak mesto a byt, blízko aspoň jednému z rodičov do práce, s dobrou infraštruktúrou po ruke (t.j. jasle, škôlky, škola, MHD, obchody, lekár). Bývala som už aj aj, zatiaľ si vyberám byt a mesto. Možno sa časom priority a okolnosti zmenia. To je ako s dovolenkami... Momentálne mám rada akčnejsie dovolenky na horách, ale možno po pár rokoch budem rada, ak sa môžem vyvalit na celý deň na pláži a nič neriešiť.. mozno

marca12
13. feb 2023

@ttamia30 Dedina blizko mesta. My tak byvame. Nemenila by som za nic.

zobaka
13. feb 2023

@simonettasimonova pocujem ich cely zivot, od zvonenia budika na rannu, po male, velke potreby, hadky, nieco hrozne, fakt by som chcela byvat inde

simonettasimonova
13. feb 2023

@zobaka tak to všetci sa počujeme na vzajom a ties nie som z toho nadsena bytovka je otras

sisaka
13. feb 2023

Ideálne dom v meste, zvlášť keď sú deti, do bytu by som nešla sama, nie to ešte s deťmi, takže ak sa nedá dom v meste, tak potom dom na dedine.
Čím som staršia tým menej sa mi páči život v meste, takže na dôchodok kľudne sa odtrepať do zapadnutej dediny a mať od všetkého svätý pokoj, s deťmi by som vyberala niečo bližšie k mestu.

leeo
13. feb 2023

@ttamia30 dedina. tu nepocut ziadne buchanie, suchanie, stekot, krik a ine zuky od susedov za stenou, zaroven sa nemusis obmedzovat ani ty v nicom. mozes si spievat aj o pol noci ak na to dostanes chut, mozes kedykolvek vysavat, klepat rezne, mliet kavu... posadis si par krickov zeleniny a ten pocit si odtrhnut staru dobru odrodu paradajky alebo jabko, ktore chuti ako jabko... mozes sa bosa prechadzat po trave, detom postavit na dvor bazen, trampolinu, smykacku.... si blizsie v kontakte s prirodou a to je na nezaplatenie.... v noci je ticho, teda pokial sused nema prepnuteho psa. jedine tu mozu ludom vadit nastroje ako kosacka a cirkulara, ale na to sa zvyka rychlo pokial ich pouzivas aj ty. urcite su vyhody byvania aj v meste ale ja by som nemenila.

kik2022
13. feb 2023

@ttamia30 Za mňa určite dom. Tomu sa nič nevyrovná. Máš súkromie, nepočuješ hádky susedov, máš záhradu a nie si zatvorená v paneláku ako v králikárni. Ale čo sa týka mesto alebo dedina, tak skúsila som si oboje a viacej mi vyhovuje mesto kvôli tomu, že mám všetko po ruke.

44janica44
13. feb 2023

Bývalá som aJ aj, zatiaľ vyhráva byť. Všetko blízko väčšie možnosti krúžkov pre deti a oooooovela viac času na výlety, relax....

Ze je väčší kľud na dedine a súkromie? No nemyslím si v byte nikto nikoho nerieši, keď mas ok byt ani nič nepočujes od susedov. Na dedine žije plno klebetnic a stačí jeden magor a máš o zábavu postarané. Na ticho by som sa tiež nespoliehala- ohňostroj hocikedy, party na dvore si tiež robia hocikedy a počuť to, pílenie dreva, brechot veľkých psov, pálenie rôznych veci kľudne aj na dvore, po ulici sa neprejdem bez toho aby ti 10 tetiek strkalo hlavu do kocika ..... to je zopár topiek ktoré mam pravidelne u rodičov keď tam sme na víkend. Pokiaľ nemáš pozemok velky že ledva dovidis na suseda súkromie, ticho a kľud nemáš zaručený nikdy.