Kde máte uložené taniere v kuchynskej linke?

miriam_s
16. júl 2020

Ahojte, asi vám to príde mimo, ale montujeme novú linku do kuchyne a môj muž sa so mnou háda, že taniere nemôžu byť uložené v horných skrinkách linky lebo ju vytrhnú zo steny ?! No mne vadí že taniere ktoré potrebujeme vyberať neustále sú uložené dole kde mám zlý prístup a stále sa k nim musím zohýnať. My sme mali doma vždy taniere hore aj moja sestra má taniere v horných skrinkách linky a to nemajú neviem aku drahú linku. Potom si pripadám jak mimozemšťan a nevidím v tom logiku.

Ďakujem za rady 🙂

danieli
16. júl 2020

Ja mam taniere dole, mam ich v zasuvke v pohodlnej vyske a skutocne mi nevadi, ze sa mierne zohnem, aj v stoji s natiahnutou rukou v pohode vyberiem tanier, plus mame umyvacku a tym padom iba prekladam a nic nemusim dvihat hore, co uz takych 8 tanierov ma svoju vahu, a samozrejme ked uz mas deti, mozu veselo vykladat oni a maju o zabavku postarane, pri kvalitnej linke by ti ju nemalo "urvat zo steny" s taniermi hore mam skusenosti v polke rodiny mama teta svokra babka...a su tiez spokojne

jaskolka
16. júl 2020

Mam ich hore aj svokra tak isto vo svojej kuchyni.Doma sme tiež tak mali. Keď je skrinka dobre upevnena, nespadne ani sa nevytrhne. Muž je stavbár,bezne tak upevňuje, montoval aj nám linku, a smial sa, že neviem koľko by som tam musela napchať tanierov, aby sa pohla

asia83
16. júl 2020

@miriam_s Hore, pravdaže. Nikdy som nevidela taniere v dolných skrinkách. To ale neznamená, že ich tam nemôžete dať. Opýtajte sa manžela, že čo teda má byť v horných skrinkách, aby ich neodtrhlo. Mimochodom, my máme v horných skrinkách dve sady tanierov už šesť rokov. 😉

smejko25
16. júl 2020

aj my mame hore aj u svokry mame hore :D takze klidek ked dobre pripevni neni o com :D

queen_mary
16. júl 2020

Urcite dole. My mame vytahivacie sufliky. Presne ako prvy komentar, len potiahnem, vyberiem, hned vedla mycky.

ivetka_kamo
16. júl 2020

Ja ich mam dole, nie v skrinke, ale vo vysuvacom sufliku, príde mi to ligickejsie aj praktickejšie, aj čo sa deti týka, nemusím im ja vyberať, vždy keď si z myslia, že niečo chcú zjesť. Naši majú hore, bola som tak zvyknuta, ale nemenila by som už.

deti95060810
16. júl 2020

hore...a veľa veľa tanierov len hlbokých je 15....linka nič moc čo sa týka kvality...

syslik81
16. júl 2020

odjakziva hore aj mama mava hore ..

rakywanda
16. júl 2020

Dolná časť linky sa mi skladá vždy z 2 hlbokých šuplíkov. Taniere mam v hornom šuplíku, čiže sa nemusím extra zohybať. Dala som ich tam aj preto, aby si ich mohlo dočiahnuť aj dieťa. Tým pádom sa dcéra vedela od malička obslúžiť sama, resp. sama prestrieť stôl.

zuz02
16. júl 2020

Ja mám tiež hore a skrinka aj po 13 rokoch drží 🙂

eliska13
16. júl 2020

@miriam_s mám ich dole vo vysuvnom šuflíku.To čo máte horné skrinky v sadrokartone?😀ja mám hore ťažké dózy s cestovinami, ryžou poháre...

miriam_s
autor
16. júl 2020

@eliska13 nie nie je to sadrokartón 😂 normálna stena. Najvtipnejšie je že hrnčeky keď ich je plná skrinka mu nevadia ale taniere áno. A pritom váha hrnčeka a taniera nie je o veľa rozdielna.

zuzanka.zuzu
16. júl 2020

u nás všetci koho poznám majú hore... pričom linky majú okrem tehál a panelov pripevnené aj na sadrokartone a aj umakarte (predpokladám, že za tým to drží nejaká konštrukcia) a veru nikomu linka nepadla 🙂

veronikaszabova
16. júl 2020

@miriam_s taniere, hrnceky, sklenene pohare... vsetko mam v hornych skrinkach. Este nam linka nespadla 🙂

eliska13
16. júl 2020

@miriam_s nech sa do toho nemontuje😜aj tak ich nebude vykladať.

hederamonstera
16. júl 2020

My mame v ostrove, teda dole. Ale keby som nemala ostrov, tak by som ich dala hore ako som bola zvyknuta. Mne to je v podstate jedno, zvykla som si na oba sposoby 🙂

brigitka_12
16. júl 2020

@miriam_s. A akože iné veci v skrinkách ju nevytrhnú zo steny? Prepáč ale takúto blbosť som vživote nepočula. Normálne ich tam môžeš mať predsa je to na to stavané, aby to udržalo.

medeaa
16. júl 2020

@miriam_s jednoznacne hore, je to prakticke. Kuchynske skrinky musia mat predsa na to nosnost a profi montaz.

zuzka38
16. júl 2020

@miriam_s ja mam hore ale xcem dať dole aby to deti mohli samé upratovať rovno na miesto

ikonica
16. júl 2020

V starej kuchyni, v prenajatom byte i u mamy ci svokry, babky boli vzdy hore... Teraz ich mam dole v sufliku...

pehavcek
16. júl 2020

Mame hore. Každý koho poznám ma hore. Dole mame hrnce, mixér a pod. 🙂 inak, je to taky milý problém.

zuzuliennka1
16. júl 2020

@miriam_s to co je za novinku, ze vytrhnu zo steny? 😂 my mame v podnajme najlacnejsiu 11rocnu ikea kuchynu a vsetky! taniere, hrnceky, flase s alkoholom a neviemco este tazke - mam len hore 😂 mame pidi kuchynu a dolne skrinky ani nemame, len dve take velikanske zasuvky ze na hrnce, take hlboke ale nic viac... to by ta kuchyna podla tohto argumentu mala byt uz davno pred nasim nastahovanim v cudu.... a chcete vobec horne skrinky? co ine v nich chcete mat? taniere by som isto mala jedine hore a v domacnosti s detmi uzduplom

maris5
16. júl 2020

Ja mam v sufliku, pod priborom. Z umyvacky aj dieta vylozi. Vykladanie hore je pre mna narocnejsie.

maris5
16. júl 2020

Inak kolegyni spadli vsetly vrchne skrinky. Cez vikend isla do Ikea na nakup. A velmi sa tesila, ze si moze kupit novy riad. 😀

zuzuliennka1
16. júl 2020

@maris5 to musel nejaky “odbornik” montovat

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marygk
16. júl 2020

Ahoj, taniere máme hore. Tak nech muž upevní skrinku tak, aby si v nej mohla mať uložené aj zlaté tehličky a nech sa do toho nestará. Pokým nevarí a kuchyňa nieje jeho pracovisko. Má nárok ju poriadne zmontovat a nebrblať do toho.

nelca84
16. júl 2020

@miriam_s my ich mame dole, lebo ich mam pod pultom oproti jedalenskemu stolu, ale ak ich chces mat hore, tak v tom nevidim problem, linka je na to urcite konstruovana a aj pripevnenie o stenu to musi udrzat, muz sa obava zbytocne

ivka185
16. júl 2020

Ja mam taniere v hornej skrinke a zatial mi ju nevytrhlo a to su tam uz 25 rokov.

hipuska
16. júl 2020

My sme mali najskôr hore, potom dole, aj poháre. Deti sa nemohli vyhovárať, že nedociahnu pri vykladani mycky. Tie skrinky majú nosnosť. Treba sa spýtať tam, odkiaľ máte kuchyňu. A argumentovať tym