Kde v Košiciach kúpim Aloe vera?

dominicka2812
9. okt 2019

Ahojte, poraďte mi, kde v Košiciach kúpim rastlinku Aloe Vera? Potrebujem presne tú liečivú, chcem si to doma pestovať a používať na pleť. Ďakujem. 😇

limetka69
9. okt 2019

@dominicka2812 myslim, ze rastlinka muso mat 2 a viac rokov aby bola lieciva. musi byt "dospela" opravte ma ak sa mylim.

dominicka2812
autor
10. okt 2019

@limetka69 áno, ja som čítala niekde 2 a niekde 3 roky...ale jedna pani mi pisala, ze na vonkajsie pouzitie, teda na plet pouziva aj rocne 🙂 ale ja by som kupila uz starsiu rovno 2-3 rocnu

mirellka
10. okt 2019

Radsej by som investovala do Aloe Vera šťavy , aloe potrebuje mať podmienky na to aby malo skutočne liečivé účinky a doma v kvetináči ich žial nemá pretože zem v suptopických a tropických krajinách kde rastie je nabitá aktívnymi látkami z rôznych skupín biochemickej ríše...Aloe vieš uživať aj vnútorne čím si zabezpečíš krásnu plet,vlasy , nechty , detoxikuješ si vnútorné organy, budeš mať viac energie a taktiež má schopnosť aj regulovať hmotnosť a kopec iného ...z vonka vieš používať na pleť aj ako pleťovú vodu ..máš to vo flaši v chladničke dlho to vydrží a rastlinku si kup a teš sa z jej krásy bez dorezaných listov ...😉

dominicka2812
autor
10. okt 2019

@mirellka a kde kupim tu stavu? Lebo co som pozerala, tak som nasla len take male flasticky 200ml...no a vnutorne momentalne beriem vceli pel, cize to nechcem velmi kombinovat 🙂 ale na vonkajsie pouzitie by som mozno kupila, len kdee? A tym ze to vydrzi dlho, musi to byt nejako konzervovane...to nemoze nejako skodit?

henriettak
10. okt 2019

@dominicka2812 tak ono tá liečivá odroda sa nedá len tak kúpiť v kvetinárstve, to si treba dať na dovoz a stojí veľa peňazí :/

sebastianmathias
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nitka1157
10. okt 2019

@dominicka2812 ahoj ja som si kupila normalne v kvetinarstve.ma 2roky ale ma vela mladych vyhonkov.dari sa mu u mna na kuchynskom okne.vsetky kvety mi tam vykapali len aloe ostalo.mozem potvrdit ze aj mlade vyhonky su liecive lebo som nemala starsie tak som vyskusala aj mlade.aloe mi pomohlo na nohy.tu na mk mi jedna pani poradila tuto zazracnu vec .moc som jej neverila no pomohlo to

dominicka2812
autor
10. okt 2019

@nitka1157 no ano, ja som tiez tak pocula mi hovorili, ze aj tie z kvetinarstva su liecive, ak predavaju spravny druh 🙂

@sebastianmathias mozem poprosit aj objem balenia a odfotit zlozenie? Dakujem 🙂

No a tak som sa rozhodla, ze si ju doma budem pestovat, raz za cas pouzijem len ako obklad, pripadne zmrazim a pouzijem na opuchy 🙂) a nasla som na nete nakoniec aj tu stavu na mall.sk :D 1l stavy za 10€ a konzervant je len kyselina citronova..ziadny benzoat sodny a podobne veci, co som nakoniec ponachadzala v zlozeniach tych roznych ,,100% prirodnych’’ gelov aloe...

sebastianmathias
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominicka2812
autor
10. okt 2019

@sebastianmathias dakujem pekne, ale nebudem brat, to zlozenie sa mi nepaci vobec 🙂

mirellka
10. okt 2019

ja pijem šťavu od Justu zoženie je 95 % čistej šťavy ,citronova šťava a konzervant je sorban draselný .Ten konzervant tam žial musí byť nakolko ich aloe pochádza z Mexika konkretne sa jedna o ALOE BARBADENSIS....taktiež by som pri kúpe rašej viac investovalaa nekupovala lacný gel ale šťavu nakolko šťava je len z dužiny ktorá je liečivá ale mnohý vyrobcovia používajú na zvýšenie objemu aj zelenú časť listu ktorá má laxatívne účinky a šťavu zbytočne zahusťuje...

dominicka2812
autor
10. okt 2019

@mirellka to áno, chápem, že musí byť, ale napríklad v niektorých je ako konzervant benzoát sodný a ten je naozaj škodlivý...ja som našla od allnature, kde je tam len kyselina citrónová...toto si neskúšala? pošlem link: https://www.mall.sk/pripravky-na-imunitu-a-lymf... .... a idem pozrieť tú značku, čo si písala ty 🙂

dominicka2812
autor
10. okt 2019

@mirellka no na ich stránke som našla len nejakú nahrin...a to vážne 54€ stojí liter? :O

mirellka
10. okt 2019

@dominicka2812 ano je drahá ked vieš o aloe viac a o jeho spracovaní tak potom vieš si trošku vyhodnotiť aj jeho kvalitu...dnes je na trhu kopec produktov ktoré sa tvaria kvalitne za málo peňazí ale aj vela smejdov za vela peňazí ...link ktorý si poslala vypadá fajn no mna by napríklad cena odradila nakolko aloe ručne zberané , za studena lisované ,nasledne šťava sa musí zamraziť aby sa nepokazila a rozmrazuje sa podla dopytu ..potom sa flaskuje žial musí sa pridať aj konzervačná látka aby malo nejakú trvanlivosť...ked si kupis rastlinu aloe vy
tlačís z nej stavu , nasypeš kys citronovú a dáš do chadničky tak ako dlho ti vydrží ??? vyskúšaj a potom zhodnoť či je to realne...či sa jedná o poriadnu čistú šťavu alebo riedený koncentrát alebo kto vie čo tvariace že je to to čo chceš....

mirellka
10. okt 2019

a benzoan sodný ano ..poznam a vyhybam sa mu ..
sledujem Patricka Linharta..

dominicka2812
autor
10. okt 2019

@mirellka a ako dlho ti to vydrží? Ja by som to ani nechcela piť, lebo teraz užívam včelí peľ a nechcem to kombinovať, aby som toho nepchala do seba veľa, keďže ten peľ obsahuje veľa vitamínov a iných vecí....občas by som si dala, ale hlavne si z toho chcem robiť masky na tvár...lenže čo som pozerala kozmetiku, tak tam všade sú už popridávané rôzne ďalšie látky, ktoré ja nechcem....

Videla som na youtube video, kde si čaja kúpila v obchode normálne jeden veľký odrezaný list aloe vera. Predávali to normálne v obchode pri zelenine. Bolo to pravdepodobne v Amerike....nevieš, či aj niekde na Slovensku je niečo také?

dominicka2812
autor
10. okt 2019

@mirellka alebo čo takéto niečo? https://aktin.sk/urtekram-gel-aloe-vera-bio/100... ... je to na pokožku a zloženie mi nepríde nejaké hrozné....najprv mi ani nenapadlo popozerať niečo také, nakoľko som si chcela zmiešať len čistú dužinu z aloe s kurkumou a robiť si masku z toho...tak teraz neviem :D momentále nemám toľko peňazí, aby som kúpila túto, čo si mi poslala :/

dominicka2812
autor
10. okt 2019

jooj, všetko má v sebe niečo, čo je zlé...popozerala som teraz plno značiek, aj gély čisto na pleť a nič som nenašla, kde by nebola aspoň jedna prísada nejaká zlá....tak teda asi to vzdávam a občas si odrežem z rastlinky....a masku si budem robiť možno kurkuma-med alebo čo :D aspoň to skúsim

mirellka
10. okt 2019

@dominicka2812 aj to je možnosť ..pozor na curcumu a jej schopnosť farbiť...

dominicka2812
autor
10. okt 2019

@mirellka hej o tom som čítala, tak začnem najprv len trošku a na krátko a postupne budem pridávať a uvidím, čo sa bude diať 🙂))

neluskas
10. okt 2019

ahoj, ja uzivam produkty na baze aloe a aj kozmetiku na baze aloe a som veľmi spokojna. vela som si s nimi pomohla co sa tyka zdravotnych problémov a nedavno som si poriesila aj endometriozu, takze z vlastných skúseností určite odporúčam

dominicka2812
autor
11. okt 2019

@neluskas a ake konkretne produkty?

lypka
11. okt 2019

Ja mám doma takéto, neviem, či je to to pravé o ktorom píšete, ale na popáleniny zaberá úžasne. Môžem poslať výhonok ak chcete pestovať.

dominicka2812
autor
18. okt 2019

@lypka ahooj, uz som zohnala, ale dakujem 🙂))