Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zázrak Aloe Vera - viac ako 200 účinkov

ajkam
30. apr 2013

Čaute všetci, tento článok sa mi veľmi páči a je dosť užitočný, takže odporúčam všetkým si aspoň čosi z neho prečítať. Ak vás trápia problémy, možno bvám s nimi pomôže práve aloe vera! 🙂 myslím, že je to super!

Šťava z listov nenápadnej rastliny aloe vera má viac ako 200 účinných látok. Mnohí ju považujú za zázrak.
Táto rastlina, ktorú mnohí považujú za zázrak, je trochu pichľavá a nie príliš nápadná, no jej šťava má niečo do seba. Obsahuje totiž viac ako 200 účinných látok.

Priaznivé účinky Aloe vera na ľudský organizmus sú nespočetné – aktivuje látkovú premenu, podporuje očistné procesy v organizme, vyrovnáva kyslosť tela a tým vlastne posilňuje jeho samoliečiace schopnosti. Antibakteriálne účinky robia z tejto rastliny ideálny prostriedok proti všetkým druhom zápalových chorôb. Odborníci Aloe vera nazývajú fantastickým koktailom s množstvom farmaceuticky účinných látok, pomocou ktorých sa dá liečiť viac ako sto chorôb či urýchľovať iné terapie.

Tekuté tajomstvo
Šťava z Aloe vera obsahuje okrem iného vitamíny (A, B1, B2, B6, B12, C, E), minerály (vápnik, fosfor, draslík, sodík, chlór, ale aj mangán, meď, zinok či chróm), aminokyseliny (osem pre život nevyhnutných aminokyselín) a tiež dôležité enzýmy. Okrem vonkajšieho použitia sa podáva vnútorne, pôsobí posilňujúco, oživujúco a výborne dopĺňa dennú stravu. V niektorých prípadoch sa aloa používa aj ako liečivý prostriedok pri hepatitíde, astme a kožných chorobách ako akné, neurodermatitída a psoriáza. Výborné výsledky vykazuje aj ako prvá pomoc pri sennej nádche. Lekári toto tajomstvo vysvetľujú tak, že šťava z Aloe vera blokuje, podobne ako antihistaminikum, prenosné látky, ktoré spúšťajú alergiu. Celkový pozitívny účinok sa dosahuje vďaka súhre množstva rôznorodých látok, ktorých sila sa ich súčinnosťou umocňuje. Výsledkom je tlmenie bolesti a posilňovanie imunitného systému.

Ako pomáha
Znižuje krvný tlak a hladinu cholesterolu:
každý deň si dajte 1 až 2 ČL šťavy z aloy.

Podporuje črevnú mikroflóru, viaže škodlivé látky:
denne rozmiešajte 2 PL šťavy z aloy v 3 dl vody. Pite po tretinách – ráno na obed a večer vždy pred jedlom.

Urýchľuje hojenie rezných rán:
na ranu dajte trošku šťavy z aloy, alebo si z nej urobte bandáž.

Tlmí bolesti pri popáleninách:
na postihnuté miesto naneste šťavu z aloy.

Potláča herpes na perách:
na miesto vzniku si viackrát denne zľahka naneste čistú šťavu z aloy.

Pomáha pri uštipnutí hmyzom:
štípanec natrite čerstvou šťavou alebo naň priložte šťavou nasiaknutý vatový tampón.

Zmierňuje tvorbu lupín: 2 PL čerstvej šťavy z aloy dajte do lavóra s vodou a po poslednom opláchnutí umytých vlasov si do roztoku namočte pokožku hlavy na 3 minúty.

Upokojuje a osviežuje
Starostlivosť a regenerácia
Šťava z aloy alebo výrobky z tejto šťavy sú doslova balzamom pre namáhanú pokožku.

Svieže nakopnutie
Sprchový gél s extraktmi z Aloe vera podporuje obnovu buniek.

Balzam na nohy
Šťava z rastliny je osviežením pre unavené nohy, sú po nej krásne jemné.

Anti-aging
Produkty pre starostlivosť o telo a pleť, ktoré obsahujú Aloe vera, napínajú a omladzujú pokožku.

Sledujte kvalitu
Okrem čerstvej šťavy sa dá Aloe vera užívať aj vo forme hotových produktov. V bioobchodoch, predajniach so zdravou výživou, drogériách, lekárňach, na internete atď. nájdete širokú ponuku. Napríklad šťavu či džús na malé pitné kúry, gél alebo tabletky na vnútorné užitie, k dispozícii je aj sprejová podoba a tiež sú aj rôzne telové mlieka, krémy a šampóny. Aby ste mali z liečivého účinku Aloe vera naozaj úžitok, mali by ste si pri nákupe dávať pozor a informovať sa na výrobcu, pôvod, preštudovať si údaje na etikete.

Náš tip
Nevšednú rastlinu môžete pestovať a využívať aj doma. Tu sú rady, ako na to:
■ Vlastnú rastlinu si kúpte zásadne od dobrého záhradníka, ktorý sa v pestovaní rastlín vyzná. Takto si zaistíte kvalitu. Rastlina by mala mať minimálne 2 až 4 roky.
■ Zvoľte pre ňu teplé slnečné miesto.
■ Keď chcete použiť jej liečivú šťavu, ostrým nožíkom jednoducho odrežte niektorý zo spodných listov, narežte a šťavu vytlačte.
■ Nespotrebovali ste všetku šťavu? Žiaden problém! V chladničke vydrží aj niekoľko týždňov.

Dúfam, že vám pomohla pri niektorých vaších problémoch, ak áno, tak napíšte a podeľte sa o skúsenosti 😀

adeli79
28. máj 2013

a komu sa nechce pestovat, moze najst tu http://www.vitaminex.eu/vitaminex/eshop/31-1-AL...