Krajný byt na 1. poschodí

20. okt 2023

Ahojte, je tu niekto kto býva/býval v krajnom byte na 1. poschodí? Ako vnímate nejaké výhody, nevýhody? Naskytla sa nám možnosť kúpy, niektorí v okolí nás odhovárajú, že tam môže byť chlad a dokonca plesne pri krajných bytoch na prvých poschodiach, bytovka je ale zateplená.... platíte viac na energiách?

autor
24. okt 2023

Ďakujem vám baby, ukľudnili ste ma týmto 😇

20erika07
24. okt 2023

Byvali sme na 1.vyvýšenom poschodí, rohový byt, malá bytovka, obyvacka s kuchynou boli rohove miestnosti, kuchyňa uz ale bola orientovana na juhozápad ale v obyvacke juhovychod, stromy . Slnka sme mali máličko. Chlad bol citeľný v zime dosť. Nezateplená tehlová bytovka. Na celej tej vonkajsej stene v obyvacke nemohol byt nabytok lebo stena zaplesnela, ked tam nic nebolo tak to bolo ok. V lokalite s vela spoluobcanmi, ktori lozili po balkonoch, dokonca po hromozvode vysli aj na 2.poschodie. Hluk samozrejme.
Dalsi byt, len trojbytovka, nezateplena tehlova. Uplne prizemie ako v dome, rohovu spálnu mame na sever a tam je najchladnejsie , tiez nemozeme tam mat nic pri ziadnej stene dokola lebo nielen plesen ale az voda bola. Vraj to tu cele dovrzali na dvore, stale vyraza niekde vodu nad zaklady, museli sme odvodnovat, ale pri stene nemoze byt aj tak nic. Natiahli sme aspon nove kurenie ,vsetky rury idu popri stenach a to dost pomohlo . No v tej rohovej spalni nikdy nebude horuco, kym ine izby su uz vykurene dostatocne, tam to este stale nie je na tricko s kratkym rukavom napr. normalne z podlahy akoby fukalo zimu . Ja som zmrzlina takze ja som stale tricko mikina dlhe nohavice, ostatnym je doma akurat, oni si asi zvykli, deti celkovo nemaju radi teplo, ani teplu vodu. Inak kurime drevom. No ale nikdy by som nesla byvat inde ako na prizemie, milujem byt bez schodov a o par rokov to ocenim este viac, lebo mam biedne kolená.

malav
24. okt 2023

No podla mna si zisti aj kto byva nad tym bytom, to je dobre vediet dopredu 🤣