Je prízemný krajný byt chladný?

loren
25. jan 2010

ahojte byvate niektora v prizemnom a krajnom byte ? mame moznost dobre kupit no neviem ci nieje takyto byt velmi chladny

petrahy
25. jan 2010

ahoj ja byvam na prizemi a napisem ti vyhody a nevyhody
nemam suseda priamo zo ziadnou stenou iba nad sebou
z izbami mi susedia sklepy takze to nie je az tak uplne studene ako obvodove mury
byt ma tvar L takze okna mam na tri strany juh, zapad, sever, najviac okien je od zapadu moj byt je svetly, velke okna v kazdej izbe dve
co sa tyka tepla je to chladnejsi byt oproti ostatnym to ano ale v lete mi vybehla vnutorna teplota max. do 25 stupnov v podkrovnych okolo 35 stupnov, kedze ja nekurim viac ako 22stupnov mne tento byt vyhovuje, ale moji susedia kuria na 25 stupnov a to by museli kurit stale, ak sa nebojis byvat na prizemi co sa tyka chodenia deti pod oknami pripade v noci ozralcov tak je to v pohode ja byvam na dedine takze ozralcov tu moc nie je. takze pytaj sa rada odpoviem

sue
25. jan 2010

Ja som si povedala,že v žiadnom prípade prízemie ani 1.poschodie ani posledné poschodie pod "strechou" - určite súhlasím,že záleží od lokality v ktorej je byt - či sa tam kradne, chodí veľa áut, opilci, puberťáci a podobne...taktiež od orientácie bytu... ale aj tak... od podlahy určite viac ťahá, musíš určite viac kúriť ako v iných bytoch. Výhodou zas je,že sa nemusíš vláčiť po schodoch 🙂

Overené mám,že naozaj sú prízemné byty lacnejšie ako na poschodiach.

Spíš si plusy a mínusy a uvidíš 🙂

cairka
25. jan 2010

ahoj, my tiež bývame na prízemí, ale nie na kraji. Jediný problém, ktorého som sa bála, boli studené podlahy, ale ešte starí majitelia bytu urobili zateplenie od pivnice, takže je to v pohode. ale tiež neprekurujeme, skôr sa snažíme udržať tých 21-22 stupňov. Ináč sme v tehlovom zateplenom dome, takže to teplo tak rýchlo neuteká a zas ani v lete nejde dnu.

jalao
25. jan 2010

Ahoj, no ja zase pre zmenu byvam v krajnom byte, na 1. poschodi 🙂 Krajne steny sme si hned po nastahovani odizolovali svojpomocne, okna mame plastove, takze s teplotou problemy vobec namame. To iste spravili nasi susedia pod nami, maju drevene obklady a aj dlazky a maju tam teplucko, maju 2 male deticky. Ja si byvanie takto nizko chvalim, presne, ako pise Sue, vytah vobec nepouzivame a decka chodia same von aj spat, vzdy sme ich mali pekne pod kontrolou, ked boli vonku, mala som ich pod dohladom, ci boli v piesku, alebo kreslili kriedami na chodnik.. 😉 😉 Ak to mas slusny vchod a lokalita, urcite sa netreba bat, dnes uz je kopec moznosti, ako teplo regulovat. 😎

loren
autor
25. jan 2010

a to zateplenie s pivnice si mozem dat sama urobit alebo mi to musia odsuhlasit vsetci?

veronkaj
25. jan 2010

ahoj napíšem aj ja svoje postrehy zo života,

- ja osobne mám byt na poslednom poschodí pod strechou a zatiaľ nebol problém, v lete je tam teplejšie ale v zime tiež norma oproti iným bytom je väčší únik cez strechu tepla ale zase tým, že sme vysoko, tak nám slnko vždy super prehrialo byt a naozaj nemuseli sme až tak kúriť, len zo začiatku sme museli odvzdušnovať častejšie radiátor tým, že sme boli navrchu a tak niekde sa vypustiť musel.

a prízmený v živote nikdy.
- v našej rodine aj kolega majú a výhody?? akurát to že ťa neštve pokazený výťah a schody
ale inak. - často sa stáva že ked bol problém s kanalizáciou u prízemných bytoch to potom vystrelilo a čistili 10 cm výkalov na wc, tak isto ak bol problém s odtkom v kuchyni alebo v kúpelni, od spodu išiel z pivníc chlad a cez jadro sa im sťahovali pri ozimnení hmyz z pivníc a často vybehla aj myš.

nehovoriac o tom, že vždy museli zastierať lebo im bolo vidieť do okien večer a tak.
takže prízmený nikdy.

jalao
25. jan 2010

co si ty doma zateplis, je tvoja vec...pravdaze aj tvoje vlastne naklady...My to mame v sprave druzstva a funguje to tak...Ale niekedy sme si ziadali prispevok z fondu bytu (ale to su nase vlastne nasporene peniaze zase..), nebol s tym ziadny problem. 🙂

loren
autor
25. jan 2010

veronkaj no ze hmyz a mysi no tak ak to ma byt takto tak sa na ten byt asi vykasleme ☹

petrahy
25. jan 2010

ak je byt rieseny na prizemi ako u nas a aj skelpy mas jeden jediny pristup do bytovky a tym su vchodove dvere takze ak sa nezatvaraju mys Ti vbehne do bytovky a moze vyliest aj na poschodie 🙂 😝 v živote sa to nestalo mame dvojo dveri pokym sa dostanes do vestibulke k bytom a tak isto sklepy sa uzamykaju takze nemaju kade chodit mysi, zateplenie bytu si mozes spravit sama v byte ale aj od sklepa takze bud spravis zateplenie stropu od sklepu naco by si mala mat povolenie alebo zateplenie podlahy naco podla mna nepotrebujes povolenie a nie je vzdy pravda ze prizemny byt je najlacnejsí väčšina prízemnych bytov by mala byt riešená ako bezbarierova a tak by to malo vyzerat aj z vnutra vsetky miestnosti mam velke a mam vsade väčšie dvere a mala som aj o jeden radiator v byte naviac takze zalezi ako je byt rieseny

rajcina
25. jan 2010

ja by som nekupovala prizemny byt a ani na prvom poschodi
uz len preto ze v lete mame non stop otvoreny balkon a neviem si predstavit spat na prizemi s pootvaranymi oknami je to ozaj prilis nizko mne to nedovolil strach

petrahy
25. jan 2010

ja mam otvorene ventilacky, ale napisem este vyhodu nad ktorym sa malokdo zamysli ak horí, vyskočíš z okna bez problemov, ale nechcem tu niekomu vnucovat nazor a ak mas rodinny dom byvas tiez na prizemi a su bytovky ktore mas aj oplotene takze naozaj zalezi na mnohych okolnostiach

libka1
25. jan 2010

my byvame na 1 poschodi, mame teplejsie cez zimu ako ludia na samom vrchu, odkedy sme zasklili balkon mame niekedy aj 26 stupnov ak zabudneme zregulovat kurenie 😅 , cez leto prijemny chladok, cize co sa tyka teploty neviem si vynachvalit...
tiez vyhoda pokazeneho vytahu, chytim kocik pod pazuchu a vynesiem 😉 mame len 1 vytah a ked obcas vidim ako ludia klusu na 7 alebo 8 poschodie pesi tak som prestastna ze byvam tam kde byvam 😉
co sa tyka hmyzu a mysi, tak mame obcas muchy a pavuky, predpokladam ze to nesuvisi s tym na ktorom sme poschodi 😅 zato mam znamych na 7 poschodi (nie v nasom cinzaku) co maju plny byt mravcov 😅
nevyhody: to ze je vacsi hluk z ulice ako na vyssich poschodiach a ze ti vidia do okien...
takze veronkaj ja zas hovorim ze byt na samom vrchu nikdy, kedze mame este 1 byt a ten je na samom vrchu 😉 cez leto je tam horko na nevydrzanie, cez zimu je to sice velmi prijemne 😉 ale aj tak radsej nie 😅 nedalo sa tam vydrzat, ale je to aj o tom ako je orientovany, kedze to bol jednoizbach a cely den svietilo do izby aj kuchyne slnko, nebolo kam utiect....

majula
25. jan 2010

loren, aj my sme mali super možnosť kúpiť podobný byt, za veľmi výhodnú cenu, ale nešli sme do toho 😒 Rozhodli sme sa pre stavbu domu 😉

libka1
25. jan 2010

a este k tomu nebezpecenstvu, ti co byvaju v domoch neotvaraju na noc okna???? neverim ze by bol plot prekazkou pre nejakeho zlodeja a okrem toho plastove sa da otvorit na vetracku 😅

rajcina
25. jan 2010

a prave preto ja netuziim ani po rodinnom dome tam by som bola hotova od druheho posch. vyssie
vzdy som sa pozastavovala nad tym ako sa vobec mohli taketo byty stavat ved to je katastrofa pomaly je vidiet do hrncov takyto byt urcite nie

petrahy
25. jan 2010

rajcina ak byvas na dedine a je postavena jedna taka bytovka to je OK ale ak byvas na sidlisku v 12poschodaku tak je jedno ci si hore alebo dole bytovky su tak blizko seba ze si vidia do hrnaca vsetci navzajom ak ma niekto roznute a ma len zaclony vidis pekne na takych 15 20 metrov a vsetko v byte takze zaluzie su nevyhnutnost

loren
autor
25. jan 2010

no som na vazkach v stredu ho mame ist pozriet tak som zvedava je za 1400 000 sk a ostatne ceny sa pohybuju tak 1800 000 sk typ bauring v banskej bystrici

lindda
25. jan 2010

cafko ja byvam v krajnom a prizemnom byte aj sme taky chceli teda prizemie je tu asi troska zimsie ale ak mas plastove okna a zaskleny balkon je to ok mne sice troska vadi ze sme krajny ale dufam, ze casom nas zateplia a bud eto oki ja som spokojna s prizemim nemam rada vytahy a vysky tak preto a a je to ovela bezpecnejsie pre deti ja som spokojna ziadne schody teda az na par je to oki odporucam 🙂

petruska77
25. jan 2010

aj my byvame na prizemi a som velmi spokojna... jedina nevyhoda je, ze od podlahy je v zime trosku chladnejsie... naopak v lete mame prijemny chladok, ziadne horucavy... hmyz nemame ziadny, semtam nejaky pavuk, ale to je asi vsade... s mysami som sa fakt este nestretla 🙂 problemy s kanalizaciou tiez ziadne... byvame na zvysenom prizemi, takze nad zemou sme asi 3 metre a do okien nam nik ani nahodou nedovidi... vyhod to ma plno, ziadne schody, vytahy, nakupy mame raz dva doma netreba to tahat vytahom... a aj co sa tyka deti je prizemie ovela bezpecnejsie... a este co som velmi ocenila, tak ked idem s malym na vychadzku a nieco zabudnem doma, nemusim sa trepat vytahom na neviem kolke poschodie len vbehnem naspat do bytu a vybavene...

rajcina
25. jan 2010

nastastie nam do okien nevidi nikto sme na 10 posch. a pred nami je 8 posch. a v druhom ktory prerabame sme na 6 a tam uz vobec nie je vidno pretoze dom stoji tak ze tiez nikto nevidi a to je v petrzke takze asi stastie ?

petrahy
25. jan 2010

loren takze na obhliadke bytu si vsimni ako a ci sa vchodove dvere do bytovky zatvaraju, gula bezpecnostny zamok, ake su okna plastove, stare drevene ci od okien netahá, podlaha teplejsie su parkety ako gumolit, mozno maju plavacku v klude by som sa vyzula a vyskusala chodit bosa po podlahe, odpady ci odtekaju dobre splachnut zachod pustit prudom vodu vo vani, umyvadle. Opytat sa ako je to s cistenim kanalizacie ci to niekto kontroluje niekde sa tiato sluzby robia raz do roka za poplatok, a ake je vykurovanie, voda ci platis len za studenu a teplu ti zhrieva kotol pripadne elektricky bojler. je toho vela a musis vediet co chces tak si to spis a riad sa podla toho. 🙂

danu
25. jan 2010

loren my byvame na prizemi krajny byt, po zatepleni je to lepsie ale izby su aj tak dost chladne, pokial dom nie je zatepleny urcite by som ho z vlastnej skusenosti nekupila. Mame 3-izbovy a susedia nam vykuruju akurat obyvacku ale akoby to ani nebolo. Pod nami su pivnice tiez zateplene ale chladno je. My sme si uz sice zvykli ale rataj s tym ze vykurovat resp. setrit na kureni moc neusetris.

kanalizacia - ziadny problem, mysi tiez nie

😉

maruschka
25. jan 2010

my bývame na zvýšenom prízemí, v tehlovej bytovke, kde je 7 bytov. My máme 3-izbový. Miestnosti sú krásne veľké a okná obrovské, takže ten byt je slnečný.V okolí bytovky máme hrad, hory a sme v tichej štvrti našej krásnej dediny. Keďže sme malá bytovka, tak sme automaticky aj na kraji-teda susedovcov máme iba zhora, pod nami sú pivnice. Okná máme na východ a na západ, dva balkóny,veľkú pivnicu a veľkú garáž.

-nemáme problém s hmyzom (myš som u nás v pivnici v živote nevidela, ani v garáži)
-nemáme chlad, pretože pod nami sú pivnice a nad nami byt (okrem toho sme si kúpili krb a kúrime drevom)
-nikto nám do hrncov nepozerá, lebo máme pred bytovkou pozemok
-mám veľkú radosť z toho, že bývame v tomto byte, pretože mám moju hriadku rovno pod oknami a tak sa mi ťahavé ruže tento rok konečne vytiahnu na spálňový balkón a bude to romantika
-okrem toho, vidím si na deti, ktoré sa hrajú okolo bytovky (máme pozemok okolo celej bytovky-taký väčší a všetko je zatrávnené a udržiavané)

Moja sestra býva na treťom pod strechou v inej bytovke(novej) a tam by som teraz už neišla ani za milión, to by som si radšej postavila dom (za tie peniaze sa dá postaviť)..Majú tam chladno, v lete pekelne horko,nemajú výťah (ale to by mi ani tak nevadilo), ale by som sa bála, že by mi decká vybehli na balkón a vypadli..Ale zasa majú krásny výhľad na hory a jazero.. 🙂

loren
autor
25. jan 2010

petrahy dik toto sa urcite popytam a vam ostatnym dakujem dam vediet co v stredu ale kludne piste dalej rady budem rada

lubikaf
25. jan 2010

my byvame na prizemi, pod spalnou mame vchod do bytovky a pod ostatnymi izbami pivnice. v spalni je trochu chladnejsie, ale nie o moc. v byte mame tak 23 stupnov, v tej spalni okolo 21. co je na spanie podla mna v poho. ja som celkom spokojna, jedine co mi vadi je trochu vacsi hluk a ze su stale spinave okna, lebo mame parkovisko pod oknami. takze ich mozem umyvat aj 2x do mesiaca.
mysi sme zatial ziadne nemali 🙂 ale nasi maju byt na 9. poschodi, a pamatam si, ze ked som bola mala, mali sme na balkone mysi, lebo sme tam mali taku debnu so zemiakmi a mysky sa tam nastahovali. takze co sa tyka mysi, je jedno, na ktorom si poschodi.

helena56800
26. jan 2010

loren, myslím si , že po obhliadke musíš sama zvážiť všetky za a proti.... a aký budeš mať z bytu dojem či je tam teplo zistíš, ked vstupiš do bytu , rozmysli si čo ťa buide zaujímať a pri obhliadke si to over a pozisťuj. Prinajhoršom ak byt kúpiš a nebudeš spokojná možeš ho predať....
A myši sa dostanú na všetky poschodia .Ja bývam na 7 posch. a v jeden rok som chytila do pasci na balkone 13 !!! myši Dokonca 2x sa mi do pasce chytili naraz po dve.
Boli to to také male myšky ja myslím, že zliezali zo strechy a chytali sa na opražený orech. / veľmi im chutili orechové a mákové zákusky - tak som to vlastne zistila, ked som na Vianoce išla do krabice po zákusky a tam si pochutnávala myška to bol vreskot aj ked ja sa myši nebojim, ale prvý dojem..../
Ked som to povedala na domovej schodzi tak vysvitlo , že myši mali aj na prízemí aj na 4 a 5 poschodí / niekto sa ani neprizná / . Myš sa dostane cez šachtu všade .

babulka
26. jan 2010

Aj my mame byt na zvysenom prizemi, rohovy v novostavbe, orientacia juho-zapadna. Som spokojna, aj ked nemama balkon, co je jedina nevyhoda. Nie sme v rovine s terenom, ale zvysene, takze ani do okien nam nik nevidi. byvame v tichsej casti na dedine. Obrovska vyhoda je naozaj to vlacenie nakupov, predtym kocika, je to bezpecnejsie aj pre dieta. Dom je ako novstavba zatepleny, aj od pivnic, netaha nam, ani nepozorujem nejaku zvysenu potrebu nadmerneho vykurovania. Keby tam bol balkonik, tak som uplne spokojna. este samozrejme - mame iba jednych susedov - nad sebou, inac nesusedime stenou so ziadnym bytom.
Byvali sme aj na najvyssom poschodi v klasickom panelaku pod strechou, nebolo to zle, ale ked sa pokazil vytah, hrozne. Bala som sa aj tej vysky, nemam z toho dobry pocit, hlavne ked som otrebovala vyvetrat, furt som striehla, aby tam ani nahodou nebol maly a ked bola na navsteve sestra s deckami, bola som v krci non-stop 😀
hrozne bolo to, ze kedze sa zvuk a hluk siri nahor, poculi sme uplne vsetko co sa dialo pod nami, kazde slovo, nehovoriac o nasich "milych" susedoch, ktori sa stale vrazdili a policia tam bola castejsie ako na stanici.
Kazdopadne, snivame o domceku, zahradke, tak dufam, ze sa nam to podari tento rok zrealizovat.

erikasadek
26. jan 2010

mam en jednu otazku nebojite sa ze vam niekto vleizie do okien..????
teda tu je to vatcsinou riziko u prizemnych bytov.. 😠

loren
autor
26. jan 2010

dievcata a ked su plastove okna aj tak pocut velmi hluk? a co hluk s vchodu?

petrahy
26. jan 2010

loren ak su plastove dvere a je tam tesnenie je to v pohode ja som akurat nadavala ze na sklepy si to nedali a to je potom pocut ked buchnu dverami ako keby ti niekto klopal. ale staci tam dat kusok dorazovej listy a problem vyrieseny.
erikasadek ak Ta chce niekdo vykradnut vylezie cez balkon aj na vyssie poschodie