Máte doma záclony a závesy?

7. apr 2024

Ahojte, idem sa sťahovať do bytu po rodičoch, zrekonštruovala som ho. Moji rodičia mali doma závesy aj záclony, v izbách normálne dlhé až po zem. V kuchyni takú krátku. Ja by som závesy nedávala, ani záclony, ale mám veľmi škaredé radiátory a musím si našetriť, kým ich vymením. Máte vy doma záclony? Ak áno, tak až také po zem? Používajú sa ešte doma vôbec záclony?

senta_sofia
14. apr 2024

Nie, mame latkove rolety, v casti izieb zatemnovacie. Ale zaclony a zavesy sa bezne pouzivaju

simonkinamaminka
14. apr 2024

Ja som tiež nechcela záclony, iba závesy po bokoch kvôli estetike - aj manžel si ich chváli, že zútuľňujú priestor. Potom sme však kúpili krásnu voálovú záclonu so vzorom do spálne a teraz rozmýšľam, že dám do každej izby - niektoré už mám aj vybraté. Iba v kuchyni sme nechali len žalúzie deň - noc.

evkatk
14. apr 2024

Záclony nielen zútulnia byt., dodajú mu určitú úroveň, noblesu. Byt bez záclon vyzerá ako sklad nábytku a iných vecí. Najväčším prínosom záclon je to, že zadržiavajú vyše 70 % prachu z vonku. Ten síce zostane v nich, ale nie je problém pri každom vysávaní prejsť vysávačom aj cez záclony. Byt so záclonami je oveľa čistejší. Bez záclon je treba aspoň 2 x denne celý zmývať. Pranie tiež nie je problematické. Kvalitné záclony práčka vyperie a môžu sa polovlhké vyvesiť, čo nahradí žehlenie a pekne sa napnú. Ano, či nie? Vkusu nerozkážeš.

mima172
14. apr 2024

Áno, máme závesy aj záclony. Podľa mňa tak zútulnia domov, bez nich je to také chladné, akoby kancelária a nie domov. Zrovna v piatok som dcére vešala nové závesy, dajú sa vybrať aj naozaj krásne 🙂 Niektoré mám ušité na mieru, niektoré z Bonprixu. Som dosť maniak na závesy. Záclony mam rada bez vzorov, hladké, jemné.

vanilka83
14. apr 2024

Odjakživa mam doma záclony a v spálni aj záves až po zem všade a radiátory úplne nové krásne to zutulni byt a dodá "teplo domova" ja by som si to už bez nich nevedela predstaviť, kamoška ma len žalúzie a príde mi ten byt taky prázdny akokeby nezariadený stále.

tamichloe
14. apr 2024

Ja som mala závesy, záclony..menili sme okná....potery nové vnútri....nedala som...no pôsobilo to chladné....kancelársky.....postupne som dala....na oknách je vnútorne zaluzie...kuchyňa dlhý záves po bokoch,okno mám mimo kuchynskej linky....jedáleň záves po bokoch....obývačka dlhé záclony a závesy po bokoch...mením farby závesov žlté,zelené, krémové...spálňa záves záclona... detská izba dcéra oboje,syn len žalúzie nechce tam nič,on je už dospelý... všetko mám z Bonprix...akurát zatemnovaci mám z IKEA

isis234
14. apr 2024

@dadis ďakujem🍀

isis234
14. apr 2024

@mantilka aj ja som tak mala- cez celú stenu. Veľmi dávno pri maľovke som sa nechala presvedčiť od malaira, že je moderná drevená tyč. Doteraz banujem.

tenerifka
14. apr 2024

Mne to vyhovuje v obyvke na oknach takto….roleta urobi tieñ oproti slnku, ale nezatemni uplne. Ked chcem, vytiahnem uplne a mam neporuseny vyhlad do zahrady. Okolo domu su mury, takze ani z vonku nikto nevidi, a ani by mi to v podstate nevadilo

sulong
14. apr 2024

Ja nie nemam nikde v byte ani záclony a ani závesy

memma
14. apr 2024

Iba v izbách v ktorých sa spi máme závesy. Záclony nemáme nikde, takto nám to vyhovuje a paci sa nám to

bebetko4
14. apr 2024

Záclony určite zútulnia. Ale závesy za mňa nie.

sella38
14. apr 2024

Zavesy nie, ale zaclony vsade mliecne az po zem. Mne sa byt bez zaclon nepaci, je to pre mna neutulne a take, ze.. "malujeme" 🙂

juliac
14. apr 2024

@isis234 Fuuu, mame ich 6 rokov, bud sme ich kupovali v Polsku alebo v Merkury, neviem uz.

milanemila
14. apr 2024

Zavesy sa pouzivaju aj v modernych interieroch, novostavbach atd. Mame zavesy na celej stene. Su dvojradove (kolajnickova garniza) jemnejsie priehladne a pred nimi hrubsie nepriehladne, po zem. Plus mame vonkajsie elektricke zaluzie.
Mame v obyvacke aj spalni, deti nemaju ani v pracovni nie su.

konulka20
14. apr 2024

@pukina prosím aky typ garniz máte ?

pukina
14. apr 2024

@konulka20 mame stropne kolajnicky, su rozni vyrobcovia, lacnejsi aj drahsi, najskor sme mali take lacnejsie plastove z polska, ale to sa nam vobec neosvedcilo, stale sa to zadrhavalo.. tak sme si dali urobit na mieru

zuzka0605
14. apr 2024

ja nemam ani jedno a maximalne mi to vyhovuje🙂

gurags
14. apr 2024

Bývam v dome a mám dlhé záclony a aj závesy, vyzerá to útulné, aj keď áno, dnes to už veľmi nefrci ale mne sa to páči

drakvak
14. apr 2024

Nemáme záclony ani závesy v byte na 8.poschodí, bytovka nie je v blízkosti inej, takže nám nikto nevidí do okien. Máme vnútorné žalúzie a v spálni zatemňovaciu roletu. Radiátory nové, takže netreba zakrývať a pod Tatrami aj to kúrenie nechať pracovať bez zakrývania, pre mňa to je útulný priestor aj bez týchto textílií.

andrea_y
17. apr 2024

Kazdy podla svojho vkusu..... aj kvoli praci sledujem interierovy dizajn a nedavno ma uputal clanok, ktory zacinal v duchu "bez zaclon nevytvoris utulny interier". Nemala som rada zaclony a zavesy, lebo sme ich mali doma na kazdom okne a museli byt vzdy pekne nazberane zabka po zabke. Dnes je to už jednoduche, stahovacie pasky ich pravidelne nariasia a netreba to riesit. Dlho sme ich doma nemali ale uvedomili sme si, ze nasmu minimalistickemu interieru nieco chyba. Zacali sme postupne zaclony a zavesy nam dom zutulnili a zjemnili. Samozrejme, ak je byt cely orientovany na sever a svetlo je vzacne treba byt s vyberom zaclon opatrny alebo urobit kompromis a vybrat len zavesy pripadne velmi riedke zaclony. Do obyvacky som vybrala stredne tmave zavesy ale nastastie, skor ako som ich objednala, mi poradila znama, ktora sa venuje interierovym textiliam. Vybrala mi o dva odtiene bledsie a som rada, ze som si nechala poradit. Zavesy je dobre vyberat bledsie, lebo opticky zmensia interier, spravne zvolena farba zavesov dokaze interier dokonale zjednotit.