Máte doma záclony a závesy?

7. apr 2024

Ahojte, idem sa sťahovať do bytu po rodičoch, zrekonštruovala som ho. Moji rodičia mali doma závesy aj záclony, v izbách normálne dlhé až po zem. V kuchyni takú krátku. Ja by som závesy nedávala, ani záclony, ale mám veľmi škaredé radiátory a musím si našetriť, kým ich vymením. Máte vy doma záclony? Ak áno, tak až také po zem? Používajú sa ešte doma vôbec záclony?

katka533
7. apr 2024

Ano, zavesy v kazdej izbe a zaclony v lete dlhe po zem, v zime nie

victoriab
7. apr 2024

Aj my mame stare radiatory kupila som bielu farbu namalovala, zavesy ani zaclkny nie nic v com sa uklada prach, mam antistaticke den a noc rolety,keby mam miesto ns kluku dam lwn vinkajsue rolwty nwch je co najmenej roboty

ysseba
7. apr 2024

V bývalom byte sme mali iba žalúzie. Teraz máme všade záclony + zatemňovacie závesy. Dlhé až po zem. Inač my bývame v novostavbe a málo kto má žalúzie. Teraz sú podľa mňa záclony so závesmi viac v popredí 🙂

ivangeline
7. apr 2024

Len závesy a rolety.

dusankomoj
7. apr 2024

Ja mám žalúzie a závesy. Hlavne preto,aby som sa mohla farebne pohrať s dekoráciami.

hederamonstera
7. apr 2024

Ano, mame vsade, zaclony pod okno a zavesy po zem a teda dost pitchujem, ked to musim prat a zehlit. Mame velky dom😂😂
Ale bez toho je to take prazdne a to som minimalista

cimage
7. apr 2024

Mam v kazdej izbe, okrem chodby. Bez tej zaclony to ani nevyzera ako domov, take chladne to je. Mam aj zavesy, ale len na efekt, nepouzivam okrem izieb do ulice.

autor
7. apr 2024

Ok a môžete mi napísať aké máte garníže? Drevené alebo kovové? Čo je teraz trend?

dadis
7. apr 2024

@ysseba Vonkajsie zaluzie su in

babydesire
7. apr 2024

Pacia sa mi zaclony a zavesy az po zem..no zial,mame pod oknami radiatore, takze kvoli efektivnemu kureniu mame len po parapet..ja neznasam zas zaluzie a rolety

andreatytler
8. apr 2024

Milujem vsetky mozne zaclony a zavesy. mam ich na kazdom okne. To nikdy nevyjde z mody. Ale garnize uz veru z mody vysli. Dlho som im nevedela prist na chit ale teraz su moje najoblubenejsie zavesy co Maju kruhove otvory a navliekaju SA na tyc. Jednoduche a krasne to ukaze.

tenerifka
8. apr 2024

Nemam nikde ani zaclony, ani zavesy a ani radiatory.
Na oknach v spalñach su vonkajsie rolety, pre mña je velmi dolezite mat v noci uplnu tmu.
V obyvacke su vnutorne biele hladke rolety, trochu priesvitne.
Mam moderny minimalisticky dom, a uz pri planovani stavby som vedela, ze ziadne zaclony nechcem

bylinka25
8. apr 2024

Mali sme, ale kúpili sme si rolety deň a noc, odvtedy ich nemáme.
Rolety len utriem s vlhkou handričkou, nemusím prať ani záclony, ani závesy.

heln
8. apr 2024

nemam zaclony a ani mi nechybaju, okrem chytania prachu neviem aky maju ucel. teda mam, su v kupelni, cakaju na opranie, a su len po radiator, dam sa dlhe nehodia. chcem len zatemnovacie zavesy, ale este som sa k nim nedopracovala.

mantilka
10. apr 2024

Áno, máme aj záclony aj závesy. V detskej a pracovní po parapety, v obývačke a spálni po zem. Keď sa pozrieš na návrhy dizajnérov, stále dolaďujú priestor zaclonami a zavesmi. Pred pol rokom som chcela zmenu a kúpila som v olashop.sk Tam aj skrátia na mieru. Bola som veľmi spokojná.

mantilka
10. apr 2024

My máme kolajnicky a kryciu listu.

kathhii
10. apr 2024

Nie, mám minimalistický interiér a podlahové kúrenie. Ale nechýbajú mi... Keď chcem súkromie, tak zatiahnem žalúzie...

kathhii
10. apr 2024

V obývačke mám okná až po zem, plus navrchu šikmé okna, takže by ich nebolo kde dať ...

oblecenie99
13. apr 2024

V predchádzajúcom byte sme nemali a veru to nebolo ono.. teraz mám okrem kuchyne všade.

30katrusa40
13. apr 2024

Keď sú žalúzie tak sú záclony zbytočný lapač prachu. Keby nemáme žalúzie tak dám záclony ale len po parapety.

nanulik
13. apr 2024

Nemáme nič. Iba žalúzie. A aj tie cez den vyťahujem pretože rada vidím von. Iba v detskej izbe býva cez teplé dni stiahnutá roleta kvôli južnej orientácii

jaond19
13. apr 2024

Mame dlhe zatemnovacie v obyvacke aj spalni a mrzi ma ze sme nedali skor. Obe okna su na vychod kde v lete pecie ostošesť az do 13tej a s nimi je konecne v izbach znesitelne. A hlavne prítmie od skoreho rana. Samotne zaluzie boli naprd.

romanadam1626
13. apr 2024

Mám krátke záclony v kuchyni, spálni aj v detskej izbe.
A do spálne sa chystám kúpiť aj závesy.

blackcat8885
13. apr 2024

V kuchyni mam krátke záclony od polovice okná dole také, v spálni iba dlhé závesy. V detskej izbe a obývačke nemáme nič ani nechcem. Chcem denne svetlo čo najviac keďže rovno pred oknami su vysoké stromy. Mam na oknách aj veľa kvetov záclona by im iba zavadzala

ouwecka
13. apr 2024

Ano mala som obyčajné z ikei,aj v jysku su krasne
Krásne ukážu od zeme as po strop

zena666
13. apr 2024

Ja som radiátory namalovala a je po probléme

juliac
13. apr 2024

V kuchyni a obyvacke mame zaluzie den a noc, v spalni mame dlhu zaclonu a zatemnovacie zavesy po zem, deti maju zaclonu a rolety co odrazaju slnko, lebo im tam svieti od 12tej do vecera. Za mna spokojnost.

isis234
14. apr 2024

Mám záclony aj závesy nad radiatorom. V zime to berie teplo. Preto nie až po zem.

isis234
14. apr 2024

@juliac prosím ťa kde ste to kúpili? Tiež mi svieti silné slnko do izby

dadis
14. apr 2024