Máte pani na upratovanie?

datelinka31
21. jan 2024

Ahojte, zaujimalo by ma, tie čo máte pani na upratovanie, že čo vám väčšinou uprace a ak vám to nevadí, aj že koľko jej platíte. Lebo mne sa zdá, že platím dosť veľa, na to, že prídem domov a vždy sú riady v umývačke, plus pár na linke, vrecúška nikdy nedá do koša.. proste že prídem domov a musím po nej ešte doupratovávať.. a to bola u nás 5 hodín!

melanta
22. jan 2024

@sonnenshein môžem sa jej opýtať. Ale už pár krát odmietla aj moju najlepšiu kamošku.

tibor79
22. jan 2024

Môžem sa spýtať, kde "hľadáte" tie panie na upratovanie?

stanzi
22. jan 2024

@kulumulu123 Ja som nikde nenapisala, ze som chcela aby upratovala za 5-9 eur na hodinu. Plus dala som jej alternativy, kde moze parkovat zadarmo (7-10 min pesi od nas) 🤷‍♀️

chodec15
22. jan 2024

A teraz by to chcelo diskusiu upratovaciek, co hovoria na svoje zakaznicky. ;) Ta je taka lakoma, za 5 eur a 2 hodiny by chcela upratat to, co sama rok predtym neupratovala, aby to az "ziarilo",... 🙂

majlo1234
22. jan 2024

My sme mali, ale bolo treba nemat nic na podlahe, ked dosla upratovat(kupelne, dlazky, pripadne pozehlit za priplatok) a to je pre mna s deckom nerealne upratovat pred upratovanim😂

chodec15
22. jan 2024

Treba sa na to asi pozriet z druhej strany. Nezavidim nikomu tu pracu. Ta pani pride, stoji ju to cas, cestovne. Malokedy ma kalendar, ze ide z jedneho upratovania do druheho. A asi by to ani nevladala, dve dokladne upratovania za 1 den. Za 5 hodin je zrobena na k.o., z tych penazi by si mala este platit poistenie, dochodok,... Ked sa clovek zamysli, aky je unaveny v sobotu, ked si da vacsie a dokladnejsie upratovanie a vecer sa pozrie, ze toho ani prilis nestihol.
Manualna tazka praca pri dnesnej inflacii nemoze byt lacna. Dokladna a dobra praca chce cas , pravidelnost a aj bude stat dost penazi. Cize je to skor pre hornych desattisic. Takze to nie je nic pre ludi, ktori si chcu "ulahcit" jednorazovo domacnost za 20 eur a cakaju za to zazraky.

zuzulka558
22. jan 2024

Moja vedúca mala, ale zrušila to, zapojila radšej deti nech vedia čo je pomáhať,,, ja by som nezniesla aby mi niekto upratoval, najradšej si všetko doma porobím sama, občas predýcham keď som v práci a porobí manžel

kulumulu123
22. jan 2024

@stanzi v poriadku ja som napisala svoju skusenost. O tej alternative ze mala si tu nepisala ako to mame my vediet? Su miesta v ba kde sa neda parkovat zadarmo a parkovanie tam zrovna lacne nie je a pomaly ale isto toto chyti celu ba nie iba centrum... Pekny den 😊

kulumulu123
22. jan 2024

@stanzi a ja tiez ak niekam pridem robit mam atit za parkovanie si toto naratam do ceny nie je to nic nenormalne len pre tvoje info

simca06022011
22. jan 2024

Doma som nemala(jedenkrat som si zavolala na umyavnie okien, ale to bolo o nicom :DD) , mala som len na firme, a mali sme este v bytovke (taku tu vchodovu upratovacku). A poviem to takto: treba nekompromisne s nimi riesit co ma byt spravene. najde si inu domacnost? ok.. nech si najde, za odflakanu robotu jej nezaplatim plnu cenu. Na firme ked mi pani upratovala, parkrat som tam bola.. prisla na 8, o 9tej uz sedela a papala rozok, a pila cajik. Pol hodina, posprtkala vysvacom co mohla, posuchala dvere, praca urobena za hodinu a ona bola u nas 4 hodiny. ktore som jej platila, tak som to znizila u firmy na dve, ze aj takpani sedi.. aj tak bola dlhsie, lebo posedavala (ale inak mala presne co ma urobit, rozpisane, kde ma k tomu veci, oc ma na to pouzit, ak ma zapnut a vylozit umyvacku a pracku napr. tak toma spravit prve, abykym upratuje sa to dokoncilo a vylozi, kamoska chodi riadit a ta ma taky planing, ze este za tu 8h sichtu aj pozehli pradlo, ktore sa opralo a vysusilo). Raz ju zastupovala uplne ina baba, a to bola uplne ina kava... ta za chvilu odisla domov, priestory ciste a vonave ostali po nej, cize treba hladat, daju sa najst...
nakonieco som upratovanie dohodla inak. Co sa tyka panelaku, menila sa upratoacka hadam aj 10x kym bola spokojnost, lebo vacsinou isli stylom co je mokre to je ciste a bordel vsade. Naozja iba tak povrchne,ze boa som tu, prichod odchod zapisany.. a vybavene. proste ako v praci 🙂)

simca06022011
22. jan 2024

@lucka_ke chodia na komplet upratanie ak su tam takto pravidelne a dlhodobo. Pre mna je napr.zbytocne umyvat podlahy, ak je spina na linke a riad vsade, ved tym sa zacina.. iste si vie kazdy dohodnut aj iba podlahy apod. Ale to zase mne pride zbytocne, najviac casu mi zabiju prave tie male upratovania a utierania, a aj na navstevach vidim, ze bordelu je najviac prave na takychto miesatch, podlahy ok, ale plochy, policky, linka, riady, pradlo vsade, veci vsade.. :D

vulka
22. jan 2024

@kukulienka999 A to si vopred nedohodneš, čťo konkrétne má pani robiť? Sesternica, keď si dohadovala takúto pani, tak si presne prešli, že čo a ako má urobť.

barbora0308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danica2711
22. jan 2024

@datelinka31 mám tú istú už roky rokúce, stále som spokojná, jediná výhrada je, že riad ukladá podľa svojho systému, takže občas hľadám, kde čo je, ale inak super. Platím 50 EUR za celý dom, okná za príplatok

barbora0308
22. jan 2024

@chodec15 Ja som napr. nikdy ziadne zazraky nechcela, bolo mi jasne, ze tak dokladne, ako si ja sama popracem byt nikto neuprace, ale potrebovala som proste raz za dva tyzdne osobu, ktora mi ulahci zivot, kezde som mala ine povinnosti. Ale ked ti pride pani upratovacka a uprace ti cely byt za 1,5 hod. za 30€ a drez v kuchyni nebol ani od vodneho kamena poriadne vycisteny (co je podla mna zaklad...), aj ked som ju dorazne poprosila, ze si na tom potrpim a ked som jej povedala po jej "ukoncenej praci" o mojej nespokojnosti, tak mi povedala, ze si mam drez po kazdom pouziti vytriet suchou handrou a tak nebude ona musiet riesit vodny kamen 🤷. Nehovoriac o odflaknutych inych veciach... Pani mi spravila povrchove upratovanie, ktore ja zvladnem za 15 min. a o take som nestala, ani dohoda tak neznela a hlavne to nestoji 30€. Takze sorry, ale tu pracu si vybrala dana osoba sama, nikto ju nenutil, ak to nezvlada, tak to nema robit a neslubovat ine vysledky, ake su v realite. Pises, ako keby sme im este aj kavu mali spravit a nechat oddychnut, ved chuda, ona je taka unavena z prace 🤷.

cafelatte
22. jan 2024

Ja mam pani na upratovanie, byva na nasej ulici, chodí 3 krát do týždňa, platím 6e na hodinu. Neupratuje rúru, chladničku, okná, krb, riady. Len veľké plochy, linku, obklady, dlažby, vysáva, mopuje plus kúpeľňa, schody, perie.

chodec15
22. jan 2024

@barbora0308 No zaklad podobnych dohod by malo byt detailne na papieri, co sa od toho cloveka ocakava, ze ma v naplni prace. Potom nie su problemy s nesplnenymi ocakavaniami (toto som cakala, ze spravi, ale neurobila to) a dosiahnutie ocakavani sa da hodnotit.
Tu su dve roviny: Tak ako v kazdej praci treba stanovit a vyberat. Co a za kolko sa ocakava od zamestnanca (ohodnotenie malo/dostatocne/privela) a ci ten dotycny je dokladny, spolahlivy pracant, alebo flakac.

barbora0308
22. jan 2024

@chodec15 Ok teoriu si nam teraz vysvetlil, co ani nebolo nikdy otazne...ale co ma spolocne toto s tvojimi predchadzajucimi argumentami tipu: ta pani pride stoji ju to cas a peniaze, je zrobena na k.o. a z tych penazi si ma platit este odvody? Prepac, ale co ja s tymto mam? To znamena, ze ak ponuka clovek sluzbu v nejakej kvalite, tak ju ani nemam ocakavat lebo chuda je zrobena na k.o. a chuda ma taku tazku pracu?

luccija
22. jan 2024

@chodec15 čo to píšeš?a čo potom tie upratovačky čo upratujú operačné sály, nemocnice, veľké priestory?veď takéto upratovanie v domácnosti pustím hudbu som v teple sú zlatá baňa.A áno často idú z domácností do domácnosti veď aj bežne upratujú upratovačky 6-8 hodín a tiež si musia priniesť minerálku, pricestovať takto majú za 2 domácnosti zarobené denne 60 eur a viac je to málo, veľa?nehovoriac, že to je všetko na čierna máloktorá má živnosť.U nás v satelitnej stránke na FB len dá niekto inzerát a za chvíľu sa prihlási x žien nemusia cestovať...

chodec15
22. jan 2024

@luccija Chcela by si to robit co i len chvilu, ked je to take super povolanie? 🙂 Myslim, ze nikto nerobi upratovacku ako dream job, ale z nutnosti. Alebo na lepsi (momentalne) ,nema a ucty musi platit. Ked nejaka robi upratovanie offisov kazdy den, tak vie, co jeden den poriadne nestihne, spravi to na druhy den. Hlavne, aby nahadzala a vybrala do mycky, umyla wecka a vysypala kose. Pri jednorazovom upratovani to odkladat nemoze. Plus firma za oficialnu upratovacku plati odvody,... Ano, preto sukromne upratovania robia zeny na materskej, v domacnosti a dochodkyne ako privyrobenie si, lebo nemusiat riesit odvody a zdravotne.

datelinka31
autor
22. jan 2024

@barbora0308 áno chápem, preto som sa pýtala, koľko platia ostatní, aby som si to porovnala, či ja som tá čo zdiera :D mna napríklad upratovanie baví, ale ja pri 3 malých deťoch upratujem nonstop a proste už je to na psychiatriu

datelinka31
autor
22. jan 2024

A ešte vám poviem pikošku. Inak táto naša nie je Slovenka, lebo s tými mám hroznú skúsenosť, ale raz nemohla prísť, tak som zavolala takú inú, Slovenku a ona prišla, poobzerala sa dookola a povedala, že ona toto upratovať nebude, lebo že to jej zaberie aj 3 dni (myslela hračky po zemi) že ona len podlahy a kupelky a hotovo. Že ona ani riad, lebo že ako má vedieť kde čo ide? Potom nakoniec mi volala naša filipinka, že teda môže prísť - všetko popratala a nič sa nepýtala kde čo je. Čiže moje nároky sú veľmi nízko a ona je šikovná, len mám pocit, že keď odcestujeme a nechám ju samú naúčtuje si veľa hodín bez ohľadu na to, ako dlho je. Hovorím naposledy som upratala a aj napriek tomu bola 5 hodín

datelinka31
autor
22. jan 2024

@stanzi to je dosť, ale zase na druhej strane ak aj chladničku, rúru, tak to je super

simca06022011
22. jan 2024

@chodec15 nevidela som ziadnu zrobenu upratovacku, za 5h, viditelne nemas o tejto praci sajnu:D plus kazdy jeden znas vynaklada cas a peniaze na cestu do prace. Bezne upratanie domacnosti nie je ziadna manualne tazka praca, ak ste doma ko zo sobotneho upratovania, tak asi nie ste vhodny adepti na takuto pracu. Ja teda ko nie som :D uzasne is pri tom oddychnem, na rozdiel od psychicky narocnej prace spojenej so stresom, nahanackami, zodpovednostou, radsej by som nakaldala umyvacky riadnu a uymvala podlahy.Tato prace a estev domacnostiach je naozaj veget.
A ano, vela zien to robi ako dream job, by si sa cudoval :DD len teda co poznam zeny casto to robia iba rpi svojej praci, dalsej.
@datelinka31 vacsina ma ten cas fixny, kolko si dohodnes, je jedno ci upracu za 2h alebo 5h, zazmluvnis si ju na presny cas a co ma spravit, a bude tam tolko aj keby sedela a telku pozerala. Ja som toto diskutovala s frimou z kade upratovanie objedanvame, a ono je to kovli tomu, ze ide aj o ten rezervovany cas.

barbora0308
22. jan 2024

@chodec15 Uprimne? Pre niektore zeny to teda je dream job a mala som ten pocit z oboch zien, ktore boli u mna upratovat. Pytat si 30€ za 1,5 hod. upratovania?...spocitaj si to kolko to je, ak ma denne len 2-3 byty, podla mna celkom sluzby zarobok a okrem toho ma flexibilny pracovny cas. Ci by som robila ich robotu? Vzhladom na to, ze sa orientujem v inej sfere, tak nie...ale ak by som mala robit nocne na smeny v nejakej fabrike pri pase, predavacku pri pokladni, ci pomocnu silu v nejakej kuchyni za minimalku, tak by som sa radsej dala na upratovanie!

chodec15
22. jan 2024

@simca06022011 "nevidela som ziadnu zrobenu upratovacku, za 5h, viditelne nemas o tejto praci sajnu:D plus kazdy jeden znas vynaklada cas a peniaze na cestu do prace. Bezne upratanie domacnosti nie je ziadna manualne tazka praca, ak ste doma ko zo sobotneho upratovania, tak asi nie ste vhodny adepti na takuto pracu. Ja teda ko nie som "
V tom pripade uz uplne nechapem diskusie, ako sa tu niektore zeny rozculuju, ze kolko musia doma upratovat, ked je to taka "brnkacka". A este su aj ochotne za tu brnkacku platit.🙂Niekde tu bude nesulad vo vyjadreniach ...

barbora0308
22. jan 2024

@simca06022011 Presne, vyjadruje sa k niecomu ohladom coho nema vobec ziadnu skusenost...to je take typicke na MK 😅
@chodec15 niektore zeny, nie su vsetky zeny 🤦...

datelinka31
autor
22. jan 2024

@cafelatte tak to je ideál a môj sen, mať niekoho takto poblízku, to by som aj každý deň ju zavolala

simca06022011
22. jan 2024

@chodec15 lenze ine zeny maju toto upratovanie popri riadnej praci a detoch a vareni.. cize nie nechapes, a nepochopis ;) keby si nemusel pracovat, ale miesto toto doma upratoval, tak tiez nie si zrobeny a este k tomu by si bol na nejaku fyzicku pracu zvyknuty, mal system, cize by ta nejake upratanie nerozhodilo.

lucka_ke
22. jan 2024

ja by som nemohla upratovať iné domácnosti, absolútne ma to nebaví, všetko robím dlho - napríklad šporák čistím aj hodinu 🙂 keď som v kúpeľni bežne 2 hodiny kým je to tip-top podľa mňa, doma robím veci priebežne a jediné na čo by som si zavolala firmu sú okná