Mikrovlnka verzus sporák

28. sep 2021

Co je podla vas menej nakladne na elektrinu ? Ked ai zohrejem jedlo na sporaku v hrnci/ v peci alebo v mikrovlnke.

kacena4
28. sep 2021

treba zvazit ci elektricky, ci plynovy sporak ale aj naklady na umyvanie riadu, po mikrovlnke je len tanier ale po sporaku je to hrniec na ohrev + tanier takze naklady stupnu aj tu...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindusss2016
28. sep 2021

Uz takmer 20 rokov zijem uspesne bez mikrovlnky, zohrievat si tam jedlo nie je zrovna najzdravsi sposob stravovania a kvoli usetrenym par centikom sa to urcite neoplati. Iba ze by si to jedlo zohrievala vo velkom a pre niekoho ineho 😁

autor
28. sep 2021

@lindusss2016 a ako hrejes jedlo ktore na sporaku neohrejes ? Napr take francuzske zemiaky ?

euka210
28. sep 2021

ja som bola strasne proti mikrovlnkam a naucena na plynovy sporak. Ale kvoli rychlosti popri detoch a to presne, ze das rovno na tanier, tak zohrievam v mikrovlnke. Jedine polievku zohrievam na sporaku.

leeo
28. sep 2021

tiez sme velmi davno vyhodili mikrovlnu, nie je zrovna najzdravsie tam ohrievat jedlo. Ked sme chodili na vysetrenie s dietatom, tak sa nas lekari pytali, ci ohrievame jedlo v mikrovlnej rure a ze to ani neodporucaju a uz vobec nie mlieko. Nasi rodicia si napr. kupili taku malicku akoby ruru. Tam sa da ohriat rovnako ako v mikrovlnke za pomoci horuceho vzduchu a nie kmitoctov. Zrovna najlacnejsi sposob to asi nebude, ale tak zas take jedla, co sa nedaju ohriat na sporaku sa nevaria casto. Na zdravi sa setrit nema.

basska_b
28. sep 2021

Poradím ti, ako na francúzske zemiaky. Moji rodičia sú z presvedčenia proti mikrovlnke a celý život u nich som si ohrievala všetky obedy - na pare. Volá sa to aj vodný kúpeľ. Do väčšieho hrnca dáš trochu vody (nie zas príliš málo, aby sa neodparila) a do tohto hrnca vložís tzv. "paráčik" alebo takú akurát veľkú vložku s dierkami. Jedlo je super šťavnaté a vydrží na tanieri dlho teplé. Prípadne aj na panvici sa to dá ohriať, s trochou oleja.

autor
28. sep 2021

@leeo no to mlieko, respektive vodu na mlieko hrejem v mikrovlnke. Aj ked zo zaciatku som.v kanvici a nariedila uz s prevarenou vodou alebo vodny kupel.
@basska_b a na ten parak to len tak polozim ? Ci pod to nieco dat ?

cimage
28. sep 2021

Ja zohrievam vsetko na panvici, aj francuzske zemiaky. Dam troska olej a zohrejem, su este lepsie a chrumkavejsie. Mikrovlnku nemame min 15rokov

basska_b
28. sep 2021

Len tak položiť, nech cez dierky para riadne pôsobí. On bude potom v tých medzerach/dierkach taký špinavý , treba to poumývať. Dokonca sa môže stať, že niečo drobné prepadne do tej vody 😁 napr. rizoto...

miadi
29. sep 2021

Ja nezohrievam skoro nic a ked tak v hrnci u nas sa vsetko je cerstve.

lindusss2016
29. sep 2021

V rure, ale u nas sa malokedy nechava jedlo na druhy den, nemame to radi. Jedlo z mikrovlnky je ale za mna uplne nejedle, hnusne. Na viac dni varim max polievku, gulas, omacky.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hederamonstera
29. sep 2021

My tiez nemame mikrovlnku, co sa neda ohriat na sporaku, ohrievame v trube (bud s parou alebo bez). Trva to cca 7-9min.

wivienka111
29. sep 2021

my nemame mikrovlnku asi tri roky, akoze zo zaciatku som mala pocit, ze mi bude chybat, ale vobec mi nechyba, ohrejem jedlo normalne na indukcii rychlo takze neni problem ziadny 🙂

keira
18. máj 2023

@wivienka111 a v com ohrievas?

simca06022011
18. máj 2023

mali a mame mikrovlnku... a takmer sa nepouziva, fakt vynimocne, vacsinou v nej rozmrazujem ak nahodou zabudnem vybrat z mraznicky jedlo skor.
Zohrievame na sporaku, panvici, v rure.. podla toho co. Vacsinou sa aj tak vari tolko kolko sa zje, polievku napr. odoberieme a ohrejeme kolko treba atd. Ani mi to nepride... neviem ci by som ju kupovala v dalsej kuchyni, asi ano z ozvyku.. ale da sa bez nej v pohode zit. MOj chlap kvolu mudrostiam sveta v mikro neohrieva :DDD