Myčka na riad ničí hrnce

zuzahajdulka
3. jan 2022

Ahojte,
všimla som si, že po pár rokoch umývania hrncov v myčke všetky stratili lesk. Myslím tým klasické bežné plechové s farebným lesklým poterom (či ako sa ten materiál nazýva). Myčka je kvalitná AEG, tablety používam ekologické, tiež soľ, ale nepoužívam leštidlo. Program volím vždy automatický, čiže teplotu max 60 stupňov. Aj Vy to pozorujete na riade? Alebo kde robím chybu? Ďakujem.

andrea_prestastna
3. jan 2022

@zuzahajdulka no divne, ja pouzivam iba 70'c aby sa spotrebic nezanasal a dobre umyval, lestidlo preco nedavas"?? Ja davmam ocot miesto lestidla lebo by mito vadilo a hlavne ukazuje zbytocne potom chybu, ja po 5rokoch nemam ziadne zmeny na riadoch a stale rovnako kvalitne umyva

zuzahajdulka
autor
3. jan 2022

@andrea_prestastna , dakujem. Lestidlo som nedavam, aby to nebolo privela chemie. Ale mozno to bola ta chyba. Inak zmatneli mi aj titanove hrnce.

saxana000
3. jan 2022

Ja mavam skarede hrnce okvapkane z vody vnutri akoby flakate z kratkeho programu ked dam na dlhy na horucu vodu mam ich ako nove..

lija22
3. jan 2022

nepozorujem takuto zmenu. ze by to bolo lestidlom sa mi nechce verit.Ale daj na par tyzdnov aspon ocot do nadrzky na lestidlo. odsleduj, ci nastane zmena

lenuska9999
3. jan 2022

@zuzahajdulka skus iné tablety

andrea_prestastna
4. jan 2022

@zuzahajdulka ved daj ocot ked sa bkjis chemie ale mycka je nato stavana aby to dobre oplachla a ma to tam byt pre nieco

evaachesa
4. jan 2022

Asi bude chybou práve to chýbajúce leštidlo. Ja teraz dopoužívam eko leštidlo od Sonett (100% prírodné) a tiež chcem skúsiť ocot. Čistím ním aj umývačku.

moonlight1210
4. jan 2022

Praveze po lestidle vyberam z umyvacky vsetko skoro ako nove.