Rada pri výbere sušičky na prádlo

tomashor95
28. jún 2021

ahojte potrebujem poradit dobrú sušičku na prádlo viem že na nete je vela recenzí ale chcem este dalšie skúsenosti ked to je investícia na dlho a hlvane ju chem lebo čakame babatko 🙂

Rozmýšlam nad BOSCH WTW87467CS alebo LG RC82EU2AV3Q

bosch mam doma umývačku a neviem si ju vynachválit .

Este pár ludi my hovorilo beko sušičku ale toho sa bojím ako mam trúbu od nich a po 2 rokov 100% spokojnost.

Dakujem.

nadejna7
14. júl 2021

dobry napad, davat si taketo prakticke darceky. naco si kupovat nieco, len aby si niekomu nieco darovala. nech to padne aj na uzitok. my sme si kupili takto tiez, ale na ovocie a na hriby

alenka551
16. júl 2021

nešťastná som, dlho chcem dokúpiť ku práčke aj susičku, ale mám práčku zhora plniacu. takže dokúpiť len sušičku nie možné. buď aj nová práčka rovno so sušičkou alebo kúpiť kombinovanú. čo by ste mi poradili

emmusska
19. júl 2021

@nadejna7 u nas tiez toto fici nejaky ten cas a obom nam to vyhovuje. Lebo takto ked nieco, tak si vyberieme aj nieco drahsie a mame to spolu. Ved aj ta pracka napriklad to nie je vec len pre mna, ze ja si budem prat len svoje veci, ale je to aj na jeho, aj pre deti 🙂

sanssa
20. júl 2021

@jana19877 vsetko zalezi od toho, ze aky je to material, ja vela veci davam do susicky, ale su aj take, co vobec nie, mam taky jeden sveter, ktory by som tam nedala ani za svet, ale co sa da to tam dam, pre mna je to velka pomoc najma ked neni vonku pekne pocasie, lebo doma by mi to nepreschlo tak ako by som chcela a teda aj pelech pre psa som uz davala aj prat, aj do susicky a super, uplne tiez bol taky makky takze dobre 🙂

hrehusa
20. júl 2021

ja sa niekedy bojím dať veci do susičky, keď sú to také zvláštne materiály... ale kamarátka ma ubezpečuje, že sa tomu nič nestane... ona dáva sušiť asi všetko, čo by ti napadlo... a kupodivu jej vyšlo zakaždým všetko v poriadku...

sanssa
20. júl 2021

@hrehusa pozeraj si na stitkoch, co mozes dat a co nie, niektore veci by nemali ist, aby sa ti radsej nezmensili, ale teda ako hovorim, ja akurat take, ze svetre, co viem, ze by im to neprospelo, tak tie nedavam 🙂 ale tak je to kazdeho osobna vec 🙂

laladua
20. júl 2021

@sanssa pokial ich hned neodstrihne ako to robim ja 😀 To niekedy sa sama na seba za to zlostim 😀

hrehusa
22. júl 2021

@sanssa máš nejaký typ, čo by tam ešte ísť nemalo? kolegyňa mi vravela, že ani športové oblečenie by sa nemalo dávať, že by to stratilo tie funkčné vlastnosti... svetre, to ani ja nedávam, pre istotu už len...
@laladua no veď toto.. to sa často stane... ale keď tie štítky robia čím ďalej tým väčšie sa mi zdá...

nadejna7
23. júl 2021

@emmusska hej, presne a ked ziju uz dvaja spolu, tak mi pride take divne, ked si davaju dokola nejake sperky alebo vonavky alebo taketo veci. Jasne, ze aj to su pekne darceky, ale u nas sa preferuju uzitocne darceky. uz to mame tak nejak zauzivane dlhsie.

win_gi
26. júl 2021

Alenka, ak si nútená kupovať nanovo a máš priestor, tak zvlášť práčku a zvlášť sušičku. Keď to takto kupuješ, nájdeš v obchodoch širšiu ponuku, tak si máš aj z čoho vyberať. Pri kombinovaných je ten výber značne menší.

alenka551
28. júl 2021

hm, to by som nepovedala, že aj takýto rozdiel, čo sa týka ponuky tam bude. ja by som asi radšej kúpila aj aj, ale cenovo to bude viacej vychádzať ako len jeden spotrebič, či?

laladua
28. júl 2021

@hrehusa to je fakt a velakrat sa mi stalo, ze som nevedela ako co dat prat, ale teda keby som ich nechala tak sa asi furt len osivam, lebo mne to proste na obleceni vadi. Furt ma to hryzie 😀
@alenka551 ano bude to vychadzat viacej ako keby si dva v jednom kupila, ale zase ked sa na to pozries, ze co ti to dokaze priniest, tak preco nie, ulahci ti to robotu a usetri cas.

fatima99
29. júl 2021

@win_gi ma to svoje benefity, ked je to zvlast ale ked sa to nemesti tak neurobis nic. Radsej mat susicku s prackou ako ziadnu susicku, taky je moj pohlad. Pretoze susenie v zime doma na vesiaku, susiaku je to jak za trest 😀

jana19877
29. júl 2021

@sanssa hej no, na svetre treba dať pozor. Alebo nejaké šaty jemné čipkované, to tiež neviem, či by som dávala do sušičky. Ten pelech je super nápad dať takto vysušiť. Sestra má mačky a keď im perie pelechy, to schne pekne dlho. Sušičku nemá, tak to musí nechať len tak voľne sušiť. Väčšinou to preto perie v zime, aby mohla dať sušiť aspoň na radiátor.

vierka_z
30. júl 2021

@fatima99 susenie pradla v zime vnutri doma na susiaku bola moja nocna mora. preto som povedala, ze tento rok musime susicku do zimy kupit aj keby co sa dialo. zatial je to na dobrej ceste.

fatima99
2. aug 2021

@vierka_z ti poviem, u nas tiez, vobec to pradlo nevonalo tak pekne jak ked som ho z pracky vytiahla. Vyskusaj popozerat, dnes je toho na trhu velmi vela a kadejake akcie byvaju, takze sa oplati, dnes uz to nie je tak, ze by susicka bola nejaka draha zalezitost ze si to len niekto moze dovolit. Napriklad ja mam dobru skusenost so susickou Philco, tak skus pripadne aj tuto znacku pozriet 🙂

vierka_z
2. aug 2021

@fatima99 ja mam pocit, ze aj ked nejaky cas pouzivam avivaz, tak potom to pradlo uz z nej nevonia tak ako na zaciatku. ja mam fajn pracku, takze by som len susicku kupovala. len to tiez neviem, ze ci je dobre tu istu znacku ako je aj pracka.

fatima99
2. aug 2021

@vierka_z to je potom asi skor o tom, ze uz si zvykne nos na tu vonu nie? 🙂 No tak to budes mat este lepsie, ked to budes mat zvlast. Vies co zalezi od teba a ci by si ich davala na seba alebo ako, ale napriklad mam kamosku, co ma rozne znacky a ma ich aj na sebe.

vierka_z
2. aug 2021

@fatima99 moze byt, kedze sa mi to stalo zatial s kazdou. ja som rada, ze to vyjde takto, ze bude zlvast pracka a zvlast susicka. hovorili mi, ze je to tak lepsie, ako ked je kombinovana. a ked ich davala na seba, tak sa len cisto susicka polozi na pracku a viac nemusim nic s nimi? ze ci to pasovalo presne.

fatima99
2. aug 2021

@vierka_z je to lepsie, lebo si mozes prat a potom dat susit a popri tom pustit dalsiu pracku, akoze ma to svoje vyhody, ale moj nazor je, ze ked nie je priestor tak je lepsie mat pracku so susickou ako byt uplne bez nej 😉
Kazdy to robi jak uzna za vhodne asi tak ti poviem 😀 Niekto to len tak polozi, ale daju sa kupit take tie medzikusy, ktore sa pripevnia aby sa nestalo zeby sa suchla alebo cosi, to normalne bezne v elektre kupis.

vierka_z
2. aug 2021

@fatima99 v tom pripade ano, to nepopieram. ja uz susicku potrebujem ako sol. ale ked sa to da s priestorom, tak by som nechcela kombinovanu ani. no ved preto sa pytam. lebo mi to nepride bezpecne len tak, ked sa polozia na seba. videla som u znamych, ze ich mali dokopy niecom ako gurtnou zviazane. neviem, ci je to potrebne alebo to mali len pre svoj lepsi pocit.

fatima99
2. aug 2021

@vierka_z tozvie aku to mali, alebo co to mali zac, lebo vies, ze niektore starsie pracky tie rady aj cestovali mozno mali este jednu z takych 😉

nikuska625
2. aug 2021

Ahoj my mame sušičku Beco a sme spokojný na 100%. Tiež sme ju kupovali kvôli deťom.

masinka
2. aug 2021

@tomashor95 my mame susicku Siemens uz 5 rokov a zatial som spokojna. Je to to iste ako Bosch - komponenty sa vyrabaju na tej istej linke. Pracku aj umyvacku riadu mame Bosch a tiez bez problemov, ked sme kupovali susicku, tak model s rovnakymi parametrami od Siemens bol akurat lacnejsi ako od Bosch, tak som kupila ten.

vierka_z
3. aug 2021

@fatima99 oj, no to mi nemusis o tom hovorit. to si pamatam doteraz, ked sme mali doma davno pracku, tak ked som prisla do kupelne, ked doprala, casto bola na inom mieste, nez na tom povodnom.

win_gi
4. aug 2021

Alenka, bude to vychádzať viacej. Dva spotrebiče budú zakaždým stáť viac ako jeden, aj keď ide o kombinovaný. Ale nie je to zase taká suma, ktorá by ťa zruinovala a vyplatí sa to aj do budúcna. Ušetríš kopec času, ktorý teraz tráviš pri vešaní prádla a čakaní, kedy konečne doperie.

accountant25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
llucciaa
9. aug 2021

@win_gi je to normálna vec a človek s tým musí rátať, ale má to veľa benefitov, že proste budú samostatne, ja mám tak aj práčku aj sušičku, obe mám značky Philco a teda super, mala som to šťastie, že proste máme dosť miesta, že som ich mala kde dať 🙂 mne to aj predajca odporučil, že keď sa dá je lepšie samostatne kvôli tým kilám, že keď si kúpiť dva v jednom tak väčšinou sušička je na menej kilov ako pranie 😉

win_gi
9. aug 2021

@llucciaa tiež to beriem tak, že je to okej. Ani by som nečakala, že by mohla práčka a sušička stáť toľko ako keď ide o kombináciu. Kombinácia nahrádza dva spotrebiče, ale cenovo sa to nezhoduje proste. To máš ozaj šťastie, že máš dosť miesta. Mám kamošky, ktoré by chceli sušičku, ale práve ten priestor ich odrádza. Lebo kombinovanú nechcú. Hej hej, o tom som počula. Síce neviem, prečo to tak je, ale viem, že býva susička na menej prádla.

simca_13
10. aug 2021

@win_gi Nahrádza, ale asi nie v takej kvalite alebo efektivite alebo akoby som to mala nazvať. Zakaždým bude asi lepšie, keď to bude ako samostatný spotrebič. Ale to je môj pohľad.
Ale počkaj keby kamošky vedeli, koľko času a nervov by im to ušetrilo, hneď by prehodnotili 😀