Smradľavé prádlo po vypratí

livia77skaja
14. aug 2020

Zdravím 🙂
Nie som mama, nečakám dieťa a ani ho neplánujem v najbližšej dobe, ale keďže mamky vedia všetko, tak som sa prišla s vami poradiť. Ide o to, že nech skúšam čokoľvek, stále mám po vypraní smradľavé prádlo. Také zatuchnuté, ako keby som ho 2 dní nechala mokré v práčke. Prišlo to tak postupne keď sme sa nasťahovali do podnájmu. Prala som ako zvyčajne, ale prádlo začalo postupne smrdieť. Tá práčka už mala svoj vek, tak som si myslela, že to je tým, tak som si pozrela na internete nejaké rady, ako ju vyčistiť. Dala som teda sódu, ocot a zapla na nejakých 95°C. Vtedy sa to práčka rozhodla vzdať 😀 Včera nám prišla nová práčka. Hneď som dala všetko prať a znova to isté. Myslela som si, že keď je úplne nová, tak prádlo bude voňavé. Vždy ho vyťahujem hneď keď prestane prať. Nie je to ani sušením lebo prádlo smrdí už keď ho vyťahujem z práčky. Ale vždy smrdí iba farebné prádlo. Svetlé, posteľné a uteráky nie. Iba to tmavé. Viete mi prosím povedať, čo robím zlé? Som z toho už zúfalá. Ďakujem ❤️

oslo1
14. aug 2020

Ja som sa naucila prat poriadneaz teraz, led man syna a to vdaka tomu, ze latkujeme a syn mal velmi tazky ekzem.
Takze: ja pouzivam iba gely na pranie, v minulosti sa mi prasok Vela krat nerozpustil.
Gelu davam o trosicku menej, ako je doporucene. Dnesne pracie mydla su velmi agresivne, tak to vyberie dobre. Ked periem plienky, tak davam prasku este menej, pardon gelu.
Na biele pouzivam bio, na tmave prasok urceny. Toto koli synovi, lebo mal alergiu na non bio prasok.
Plienky raz za mesiac robim strip wash, tz operiem a gelom a potom este jedna varka bez gelu, aby sa dobre vymyl usadeny gel.
Ak sa da, biele periem na 90, minimalne na 60.
Tmave na 60, minimalne na 40.
Vacsinou periem vsetko na dlhy cyklus, je to koli tomu, aby sa mi prasok dobre z pradla vyzmykal.
Pracku nechavam otvorenu.
Susicku nemame.
Nepouzivam ziadnu avivaz, a casu na cas ocot.
Skus to smradlave pradlo vyprat na vyssej replete s bio praskom. Nedavaj avivaz, ale nslej vela octu.
Ked doperie, tak pusti este raz pracku, ale bez prasku, aby sa to dobre vyzmykal prasok.
Mne takto smrdia plienky po mocovine, ked tam je nazbierany prasok. Vtedy to operiem este raz a uz potom nesmrdia.
Drzim palce

elbar
15. aug 2020

Mali sme podobny problem s tmavym pradlom, vsetko cerstvo vyprate vonalo uplne zatuchnuto. Zacala som pridavat ocot miesto avivaze a po par praniach pradlo uz nesmrdelo.
Odvtedy neouzivam avivaz a pridavam z casu na cas ocot, tiez periem iba s praskom, nie s gelom.

emiliamilka
15. aug 2020

@livia77skaja V starom byte nám to robila práčka lebo bol zle vedený odtok.. keď sme na to prišli vypúštaciu hadicu sme na pranie dávali inak a všetko sa vyriešilo. Tiež to bolo len pri tmavom a bol to hnus..

3petka
15. aug 2020

@livia77 skús to staré prádlo vyprať nás 60 s iným prostriedkom nám pranie

tanuuulka
15. aug 2020

vyper v sóde bikarbóne 🙂 a potom normálne v prášku a aviváži, prádlo bude ako nové 🙂

mishka81
15. aug 2020

@livia77skaja Mne tiez pomohla vymena kapsuli a gelu za prasok. Najprv som ju vycistila octom a potom som zacala davat uz len prasok. A pradlo zacalo krasne vonat 🙂

kristina100
15. aug 2020

Ja pouzivam gel persil zeleny a nemusim dat ani avivaz pradlo vonia aj po uschnuti krasne...
Ale davam bud lenor modry alebo cocolino modre avivaz

andrea23111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kittykat22
26. sep 2020

@andrea23111 kupili ste nove uteraky a tie boli zatuchle? 😀 to si robis srandu nie? Mole z nich nahodou nelietali?

mandarinka555
26. sep 2020

@livia77skaja Do každého prania pridávam kypriaci prášok, priamo do bubna . A do nádobky dávam prášok Ariel a Cocollino aviváž. Prádlo je krásne voňavé.

andrea23111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz