Sprej na vôňu v dome

17. aug 2021

Dobrý večer
Aký sprej/vôňu odporúčate na prevonanie domu alebo bytu ? Niečo take prijemne a naozaj účinne aby izby pekne vonali 🙂
Ďakujem

miselar
17. aug 2021

Žiadny sprey. Mam v rozprašovači zarobenu avivaz s vodou. Pretieram normálne nábytok. Strieknem aj na posteľné prádlo a dokonca keď umývam zem tak dávam domestos a avivaz. Žiadne čistiace na podlahu nepoužívam. Za mňa avivaz je top😊

lopka1313
17. aug 2021

No, asi len vetranie. Spreje su zbytocna a drazdiva chemia, ktora skor poskodzuje zdravie ako pomaha. Mne napr drazdive umele vone v interieroch (vratane susenia bielizne s avivazou) sposobuju migrenu. Ked, tak skor na obcasne prevonanie zapalit sviecku alebo aroma lampu ci difuzer, ale aj to len tak obcas, nie denne, ani nie stale... Akurat na wc pouzivam osviezovac, ale ten strieknem pri odchode a snazim sa tam potom este dlho nevojst...

luccija
17. aug 2021

Strekla som s rozprašovačom vône na závesy, keď vetram tak sa tá vôňa roznesie všade, detto striekam na koberec v izbe, a v kvetináči mám tampón na odlicovanie napusteny vôňou aj vo WC tam, kde to nie je vidiet

eternity24
17. aug 2021

Určite aromadifuzer a k nemu olejcek podľa vlastného výberu.

lucka_ke
18. aug 2021

@lopka1313 aj ja mám migrény z vôní, na aviváž som alergická a keby ma chceli týrať tak nech ma posadia do miestnosti s vonnou sviečkou 🙂 okamžite silná migréna a nevoľnosť... obdivujem ľudí, čo im to nevadí, mne stačí keď príde navoňaný zákazník a už ma bolí hlava

lindusss2016
18. aug 2021

@miselar neviem, ako tato odpoved spada pod eko zivot, ale uvedomujes si, co vsetko si v tej avivazi doma rozstrekujes? A domestos k tomu? Ved tie chemikalie obsahuju kopec karcinogenov a roznych drazdivych latok. Nicia sliznice, tym padom tie nie su schopne obrany, deti nonstop chore a alergici.... avivaz nedavat ani len do prania nieto to este striekat po dome, teraz, ked je tolko moznosti, ako zit zdravsie...

lindusss2016
18. aug 2021

Jednoznacne aromadifuzer s kvalitnym 100% esencialnym olejom. Vyber vone by som volila aj podla pozadovaneho ucinku, ak chces nieco svieze, co precisti vzduch tak vhodne aj pre deti su napr.tea tree alebo borovica, no aj vsetky citrusove vone, velmi dobry a univerzalny je citron. Ja esencialne oleje pridavam aj ako avivaz do prania, dam biely ocot a do toho par kvapiek oleja.
Kvalitny difuzer aj oleje za super ceny vies kupit tu:
https://bewit.love/?i=mv2qaz
Mavaju aj super akcie, len treba sledovat.

elizabet173
18. aug 2021

žiadny, je to svinstvo, keď už, používaj prírodné zdroje - bylinky, citrusy. aj aviváž je chémia.
@lucka_ke sviečky tiež neznášam

konikkon
18. aug 2021

Spreje, osviežovače a náplne sú drahé a nemá to takú účinnosť, vônu avivaze milujem, dávala som ju všade a na litre 😅 ale na podlahu neodporúčam, lepí sa. Najlepšia voľba aj po ekonomickej stránke je aromadifuzor. Kúpiš za 30 eur a potom dokupijes len olejceky. Prevonia celý dom. Je to fantastická vec.

lindusss2016
18. aug 2021

@konikkon tak neviem, ci po ekonomickej stranke je to najvyhodnejsie, kedze oleje su dost drahe (daju sa kupit lacnejsie v roznych akciach), ale urcite je to najekologickejsia volba a jedina zdraviu prospesna. Pri vybere olejov ale tiez bacha a nedat sa nachytat na rozne 3eurove akoze prirodne, lebo tie tiez napachaju vic skody ako uzitku.

stanulienkat
18. aug 2021

Potom,zepreco ma kazdy 5. clovek astmu,alegie,......

lindusss2016
18. aug 2021

@stanulienkat presne tak, prechemizovana domacnost.... ja mam doma snad len sprej na lestenie a nieco do zachoda, ale aj to su uz aspon eko prostriedky. Ani by mi nedalo drzat doma tolko nebezpecnych chemikalii pri malych detoch

autor
18. aug 2021

Ďakujem každej jednej ta za názor ale zaujíma ma, či teda máte niektorá ten difuzer z lidl a ako ste snim spokojne? Ďakujem

miselar
18. aug 2021

@lindusss2016 každý si robí ako chce a raz do týždňa použiť domestos a vydezinfikivat nieje také škodlivé prosím ta. Zrejme si eko zastankyna co je v poriadku každá mame svoje.... A navyše mam v dome psov takže zmyvat Treba a aj dezinfikivat.

lindusss2016
18. aug 2021

@miselar ano, kazdy si robi, ako chce a kazdy je zodpovedny sam za svoje zdravie... my mame doma tri druhy zvierat a cistit sa stale da ekologicky napr. parnym cisticom, ale kto ma radsej chemikalie, ma samozrejme bohaty vyber...

lindusss2016
18. aug 2021

Tento difuzer sice nemam, ale nevidim dovod, preco by nemal byt dobry, az by nahodou nefungoval, v lidly som nikdy nemala problem s vratenim. Ale skus eshop, co som uviedla vyssie, vzdy je nejaky olej v akcii, teraz napr.ceder za polovicnu cenu

https://bewit.love/sk/produkt/cedr-himalajsky/?...

tak by si vedela jenym vrzom objenat aj difuzer aj olejcek. Urcite neodporucam oleje kupovat z DM a pod, naozaj si treba dat zalezat na kvalite. Tu ti kopirujem, aj na co je dobry ceder

CÉDER
Sila. Odolnosť. Istota.
Názov pochádza z arabského slova kedron – sila. Céder sa opakovane spomína v Biblii, bol použitý pri stavbe Šalamúnovho paláca, našiel sa aj v egyptských hrobkách, kde bol využívaný ako konzervant pri mumifikácii. Cédrovník bol posvätnou drevinou a boli mu prisudzované mystické vlastnosti.
Pôsobí antibakteriálne, možno ho využiť pri rôznych kožných ochoreniach (ekzémy, akné, drobné rany, na pokožku hlavy pri vypadávaní vlasov). Skľudňuje pokožku po uštipnutí hmyzom. Pôsobí ako diuretikum pre zadržiavaní vody a edémoch, ako stimulant lymfatického systému pri problémoch s lymfatickým tokom a celulitídou. Možno ho využiť ako regenerátor artérií pri arterioskleróze. Je prospešný pri kŕčoch brucha. Céder je uznávaný vďaka svojim ukľudňujúcim vlastnostiam, úspešne lieči ADD a ADHD.
Posilňuje vôľu a schopnosť zostať pevný proti pôsobeniu negatívnych síl. Pomáha zvládnuť vypäté emócie. Jeho mužská, drevitá aróma nám pomáha nebezpečné situácie premeniť na skúsenosti, z ktorých môžeme čerpať silu a múdrosť.

sbear
6. feb 2024

ja odporucam posekany ihlicnana z lesa cerstvy - napr. po vichriciach je vela

sbear
6. feb 2024

@lindusss2016 DM je fakt nekvalitna? Mam od nich Tea Tree a tvaria sa, ze je topka.