Sušička AEG 8000series

8. nov 2023

Ahoj, prosim o radu so susickou. Idealne od tych, ktori maju rovnaku 🙂 Ako mam v tejto susicke susit pradlo, ked jediny program, na ktorom mi to pradlo uplne vysusi, je BAVLNA a "skrina+" alebo "slniecko". Tieto programy su ale 2,5 az 3,5 hodinove a pradlo je uplne horuce. Dost vela veci mam po suseni scvrknutych, takze detom musim kupovat povacsine o jedno az dve cisla vacsie tricka. Oblecenie nekupujem uplne znackove, ale vacsinou CA, Lindex, slovenske znacky. Nechapem.. Teplotu na tejto susicke nastavit neviem. Ak to dam na iny program, pradlo je vzdy mokre a musim ho vyvesit alebo vystriet este na susiak a to ma fakt nebavi. Susicku som kupovala preto, aby som v byte nemala roztahane stale susiaky - periem vela a prave tym susiakom som sa chcela vyhnut. Dakujem za rady

malebiele
8. nov 2023

Ahoj, tu sa pripnem, tiez mam tuto susicku a tento problem, ja davam vsetko na syntetiku a stupen susenia slniecko, cas susenia 1:37... Malokedy sa veci scvrknu, vacsinou je vsetko suche az na kratasy a teplaky okolo pasa, tie musim vystierat este 🫣 na uteraky a postelne pouzivam program bavlna a stupen slniecko, to mi nevadi ze susi dlho, ale aj vtedy sa niekedy stane, ze napr. postelna plachta nie je uplne sucha, musim vystriet. Cakala som od susicky ze tie veci budu ozaj suche a nebudem musiet vystierat na susiak, zial nie je to tak. Takze ak niektora bude vediet figel, ako sa vyhnut suseniu na susiaku, tak budem tiez rada 🙂

lenka.25
8. nov 2023

Ja mám tuto sušičku , všetko dávam na program mix , trvá hodinu a vserko mám krasne suché a nič nepokrcene

maranta_leuconeura
8. nov 2023

Mam tiez, davam vsetko bezne oblecenie na bavlna eco, skrina (nie plus ani slniecko), 1:50 a mam suche a nescvrkava sa. Mas ju zapojenu do odtoku? Ak nie a mas na kondenz, treba vyliat nadobku po kazdom suseni, aj ked sa ti zda, ze je len poloplna alebo malo vody v nej. Kde ju mas umiestnenu? Pri vyssej teplote nefunguje tak efektivne.

maranta_leuconeura
8. nov 2023

@malebiele plachty si daj na rezim bavlna a budu suche. Ked mi susicka hlasi ze suche a nie je, zapnem ju proste znova, len pridam na intenzite rezimu napr skrina plus, slnko. Ale deje sa to v podstate len s plachtami, dekami a velkymi kusmi, kedy nevie odhadnut tu vlhkost a mysli si, ze je hotovo 🤷

autor
8. nov 2023

@lenka.25 tak toto nechapem, prave som susila dve (DVE!!) veci, ktore som potrebovala aˇna programe mix a mokre akokeby som to dala len na vyssie otacky vyzmykat...

ani program skrina mi veci nevysusi ale su vlhke. susicku mam v "kumbali" - taka odkladacia miestnost, mam kondenz a samozrejme vylievam po kazdom suseni aj filter cistim po kazdom... fakt nechapem. neexistuje ze take rifle vysusi program mix za hodinu alebo skrina za hodinu a pol.

autor
8. nov 2023

plachty uteraky postelne pradlo - to ma vobec netrapi, mne nevadi ze program je dlhy (bapriklad spominana bavlna slniecko) ale hladam radu ako veci vysusit le pritom nesvcrknut, napr take detske tricka tielka...

malebiele
8. nov 2023

@maranta_leuconeura na plachty davam bavlna a niekedy su stale v rokoch mokre.. susicku mam zapojenu normalne do odtoku.. nabuduce vyskusam tu bavlna eco na ostatne oblecenie, pripadne ako pise @lenka.25 na program mix a uvidim

malebiele
8. nov 2023

@anonym inak ja som citala, ze pokial susicka nie je dost plna, nedas tam dost veci, vtedy moze toto robit, ze veci nevysusi ako ma, niekde v navode to je... Takze ak susis dva kusy oblecenia, tak ich nevysusi... Co ale presne by som ocakavala od susicky, ze prave s tymto pomoze ale asi zial nie

autor
8. nov 2023

@malebiele ale praveze je uplne jedno kolko tam dam, nevysusi mi to nikdy. a za hodinu na mix uz vobec nie

malebiele
8. nov 2023

@anonym A na syntetike si skusala? A pradlo je mokre akoze fakt mokre alebo vlhke? No ja by som asi reklamovala susicku, resp. napisala im na podporu kde je problem, mozno je to problemovy kus... My sme tak riesili varnu dosku (mame aeg), nemohli sme varit na viacerych platniach sucasne, doska sa vtedy vypinala a zapla az po hodine 🤦🏼‍♀️uz sme fakt mysleli ze budeme kupovat novu.. nakoniec prisli, vymenili nejaku suciastku a uz to nerobi, akoze aeg ma servis fakt super, skusila by som sa im ozvat

maranta_leuconeura
8. nov 2023

No ked susis jednu vec tak ma problem zmerat aka je vlhkost, takze si moze mysliet, ze je suche a program ukonci.

evaachesa
8. nov 2023

@maranta_leuconeura ako vieš prosím ťa nastaviť bavlna Eco na 1:50 so slniečkom? Ja tu neviem nič meniť. Ale väčšinou používam tento program. Asi by som mala oprášiť manuál. 😅

maranta_leuconeura
8. nov 2023

@evaachesa eco nevies prestavit, bavlnu ano.

autor
8. nov 2023

@maranta_leuconeura vyskusam este ten bavlna eco.. to asi susi pri nizsej teplote 🤷‍♀️ dakujem.. potom napisem 😃

evaachesa
8. nov 2023

@maranta_leuconeura jaj tak že dávaš tú druhú Bavlnu plus ECO. Skúsim, ďakujem pekne 🙂🌷

katka7390
9. nov 2023

Mám túto sušičku 8000 lavatherm konkrétne, a za mňa funguje výborne . Všetko susim na programe bavlna skriňa, bez plus a slniečka a prádlo je ihneď po ukončení sušenia suché, také príjemne teplé, horúce nie je. Na programe slnko mi prišli veci veľmi presusene a horúce. Inak čas sušenia mi ukazuje niečo cez dve hodiny, ale väčšinou suší kratšie. Veci sa mi nezbehavaju, až na pár detských veci z pepca, tak o číslo,ale to už sa možno zbehli v práčke

malebiele
9. nov 2023

@katka7390 ja som sa bala toho ze ked dam skrina, tak to bude take vlhke ze este na dosusenie na susiaku alebo vhodne na zehlenie.. preto vzdy davam slniecko, ale vyskusam aj toto, som zvedava 🙂

minenkak
9. nov 2023

Ja mám tú istú a sušim na bavlna ale len skriňa bez plus a ak mix a potrebujem dosusit tam tam časovač napríklad na pol hodinu a vtedy to nehreje tak