Umývačka riadu - neodtiekla špinavá voda

nikola2000
25. júl 2022

Dobrý večer prajem. Potrebujem od vás pomoc. Dnes som pustila 2 krát umývačku riadu a večer som tam išla uložiť riad a všimla som si že na spodku je špinavá voda ktorá neodtiekla. Vždy keď tam dám riad tak je umytý bez zbytkov dám ho tam nech sa dezinfikuje a oplachne od jari. Pozrela som sito bolo čisté aj som ho vybrala a nič tam nebolo cítiť vnútri. Neviem či môže byť aj to že je zapchate umývadlo ale zasa to odteká pekne . Ďakujem za odpoveď a rady. Pekný večer prajem všetkým

luccija
25. júl 2022

Ja som to mala pred 2 m pod sitkom vo vnutri bol maly kusok celofanu.Ja som vybrala vodu s dzbanom a vsetko vycistila.Tiez som nemala zIadne necistoty nieco mas v odtoku

viestta
25. júl 2022

Máte upchaty odtok z umývačky.
Len ma zaujalo, na akú kontu umývas riad saponatom pred tým ako ho dáš do umývačky? Žijem s umývačkou už viac ako 20 rokov a mame ju kvôli tomu aby som neumyvala riady ručne.

nikola2000
autor
25. júl 2022

@luccija ďakujem idem to pozrieť 🙂

nikola2000
autor
25. júl 2022

@viestta no ono to je tak že bývame v podnájme tá umývačka čo si pamätám naša pani domáca hovorila má už cca 8 rokov a ide poriadne len na programe 5 tak umývam stále na tom preistotu to umývam poriadne aj jarou 🙂

luccija
25. júl 2022

@viestta tiez sa to pytam mojho muza.Jeho verzia je, ze potom sa lepsie umyje🤣a nie je tanier zaschnuty este, ze v 90% nie je doma, ked ju pustam.Ked som zistila, ze nevypusta vodu, az ma panika chytila co som tam nahadzala a niekde nejaka ryza ci kus supky zemiakovej zostal

viestta
25. júl 2022

@luccija tak zas ja si celkom dám záležať aby tam neboli kúsky jedla, ale to splachnem studenou vodou ak sa nedá zoskrabnut. Ale ináč všetko odmaká umývačka.

matullienka
25. júl 2022

Mňa by veru ani v päte nepichlo dávať do umývačky už umyté riady to ťa to umývanie potom celkom aj stojí. máš upchatý odtok umývačky nemusí to byť len zbytkom jedla ale aj máte tvrdú vodu kľudne sa mohol uvoľniť vodný kameň z hadice

bashee
25. júl 2022

@nikola2000 mavala som nieco podobne na svojej novej umyvacke. Bol u mna aj opravar a pozeral to. Povedal mi, ze moze byt ze sa nieco drobne dostane do cerpadla a na chvilku ho upcha. Zapol umyvacku - ci je sama schopna vypustit vodu. Voda zmizla a vsetko bolo ok. Tj zapol ju - zacne sustat (vtedy vypusta) a otvoril. Voda prec. Niekedy sa mi to stavalo, ze akoby komplet nevypustila vsetko a takto som jej manualne pomohla. Odvtedy sa problem zopakoval mozno len 2x a to je uz 2 roky dozadu.

deti95060810
25. júl 2022

tento problém bol u nás včera... manžel prečistil odtok..

ildiko36
25. júl 2022

@nikola2000 ja som raz tak tiež mala, akurat na vianoce čo bolo najviac riadov.Opravar mi rozobral celu mičku,vyrezal daaku cipovu kartu a ze bohu zial mam kupit novu ,lebo suciastka do toho stoji do 400euro, a za 500kupim novu,skoro mi do plaču bolo, bola to 3r micka Lg za ca 800euro.Este mi podotkol keby aj vymení mozno je motor pokazený, a vyhodim zbytocne za to peniaze..este som mu pisala spravu ved je 10r zaruka na motor, druheho opravara som nenasla v okoli 100km..a jemu som sa už nedovolala..Je to opravar pre predajne Naj 🙈..z Revucej..Nech mu robym kus reklamu ked som uz kvoli nemu prisla o 600euro😤
Kupila som novu mičku, zapojili sme a tiez sa nepohlo, potom ma napadlo dat novu micku do inej zasuvky a pohlo sa,vytiahla som predlžovak do garáža a zapla som Lg mičku, ta bola bez chybna🙈 ..som si mylela ze zabyjem toho opravara a som sa hnevala na seba že som to skôr neskontrolovala...len elektrika odisla v konektore a zastavila sa micka pocas umyvania..
Ale pre istotu pozri aj filter, skontroluj ci nemas upchate, a obcas pouzivaj aj cistiaci prostriedok na 60stupnov bez riadu..