Dovolenka s 3 deťmi do 7 000 eur
Poradte dobre rezorty,prvy krat dovolenka s detmi.
Co hladame vodne preliezly,smykavky pre deti.
Peknu ,pieskovu plaz s volnym vstupom.
Teple more.
Cestu vyhradne letom max do 3h s odletom Ba,Vieden.
Skor menej ludi v rezortoch,hotely s 700izbami ,skor nie ale ak by bola oblast pekna aj ostatne veci na zvazenie.
Egypt a odkial si deti prinesu suvenir v podobe hnaciek-nie.
Moze byt aj polpenzia
Dakujem.
Stručné zhrnutie
- Pre rodiny s malými deťmi a maximálnym letom do 3 hodín sú v diskusii odporúčané destinácie Turecko, Severný a Južný Cyprus, Mallorca a Menorca kvôli hotelom s toboganmi, detskými bazénmi a plytkými piesočnatými plážami.
- Rezorty s aquaparkami a slovenskými animátormi (napr. „klub leto“ cez Hydrotour) ponúkajú bohaté detské programy, no zároveň sa v diskusii uvádza, že takéto rezorty bývajú masívne obsadené; alternatíva je prenájom vily alebo apartmánu cez Airbnb bez hotelových atrakcií.
- Cestovné rozpočty v príkladoch z diskusie sa pohybovali od ~3 000 € pri vlastnej organizácii až po 5 000–7 000 € pri balíkoch cez cestovku; konkrétne ponuky uvedené v diskusii: 3 500 € za 5* Turecko cez Orextravel, ~5 000 € pre Salamis Bay Conti, ~5 500 € za 11 dní pre 4 osoby.
Najčastejšie otázky
Q: Aké destinácie do 3 hodín letu majú teplé more a vodné atrakcie vhodné pre 4–6‑ročné deti?
A: Menorca (let cca 2 h 20 min z Viedne), Mallorca (oblast Alcudia, Playa de Palma), Severný a Južný Cyprus (Ayia Napa, Protaras) a vybrané oblasti Turecka (Side, Ephesus/Izmir) sú v diskusii odporúčané ako destinácie s plytkým morom, hotelmi s toboganmi a detskými programami.
Q: Ktoré konkrétne hotely alebo rezorty rodičia odporúčajú pre malé deti?
A: V diskusii sa spomínali: Limak (Severný Cyprus), Korumar Ephesus Beach Resort & Spa (Carema Hotels), Paloma Finesse pri Side, Star Beach Village (Kréta), Salamis Bay Conti (Severný Cyprus), Numa Bay Exclusive (Turecko), Grupotel Port D'Alcudia, Tent Playa de Palma, Amelia Beach Resort.
Q: Je lacnejšie rezervovať cez cestovku alebo samostatne (letenky + ubytko)?
A: Samostatné rezervácie cez low-cost letecké spoločnosti (Ryanair, Smartwings) + Booking/Airbnb môžu vyjsť lacnejšie (v jednom príspevku rodina vravela ~3 000 €), zatiaľ čo balíky cez cestovku často stoja viac, ale ponúkajú servis a rýchle dostupné termíny (v diskusii príklad 3 500 € cez Orextravel za 5* Turecko).
Q: Ako sa vyhnúť „masovke“ a mať pokojnejšiu rodinnú dovolenku?
A: Vyberať menšie hotely (autori spomínali preferenciu max ~300 izieb), prenajať vilu alebo apartmán cez Airbnb, cestovať mimo hlavnej sezóny (jún, september) alebo voliť menej komerčné ostrovy ako Lefkada či Sardínia.
Q: Aké sú realistické ceny pre 7–10 dní pre rodinu s 3 deťmi v auguste?
A: V diskusii sa uvádzali rozsahy: ~3 000 € pri vlastnej organizácii mimo top sezóny, 3 500 € za 5* Turecko cez Orextravel, približne 5 000 € až 5 500 € pri balíkoch cez cestovky pre rodiny; ceny v auguste bývajú vyššie a rodinné izby môžu byť vypredané.
Q: Aké kanály a služby používať pri hľadaní rodinnej dovolenky?
A: V diskusii boli odporúčané cestovné kancelárie a portály Hydrotour, Orextravel, TUI, Carema Hotels, rezervačné kanály Booking.com a Airbnb a letecké spoločnosti Ryanair a Smartwings.
Závery z diskusie
Zhoda
- Pre rodiny s malými deťmi sú najčastejšie odporúčané destinácie Turecko, Cyprus (severný aj južný) a Baleáry (Mallorca, Menorca) pre kombináciu teplého mora, piesočnatých/plážových vstupov a hotelových detských atrakcií.
Sporné názory
- Možnosť A: Ísť do rezortu s aquaparkom a animátormi za účelom maximálnej mobilizácie detí a služieb (ale vyššia pravdepodobnosť „masoviek“).
- Možnosť B: Vybrať si vilu/apartmán cez Airbnb alebo menší hotel pre viac pokoja, pričom ingrediencie ako tobogany a hotelové detské ihriská môžu chýbať.
Otvorené otázky
- Ktorý konkrétny rezort splní všetky kritériá: teplé čisté more + tobogany + menej ľudí + let ≤ 3 h v termíne začiatok augusta?
- Ako najefektívnejšie nájsť rodinnú izbu pre 2 dospelých + 3 deti v hlavnej augustovej sezóne pri rozumnom rozpočte?
Spomenuté značky a firmy
Hydrotour, Carema Hotels, Limak, Iberostar, Zafiro, TUI, Ryanair, Smartwings, Orextravel, Grupotel, Star Beach Village, Paloma Finesse, Korumar Ephesus Beach Resort & Spa, Amelia Beach Resort, Salamis Bay Conti, Numa Bay Exclusive, Booking.com, Airbnb, Pradelletorri
Spomenuté produkty a metódy
airbnb, autovlak, first moment, first minute, all inclusive, polpenzia, akvapark, tobogány, vodné ihrisko, šmýkačky, bazény, rodinná izba, prenájom vily, prenájom auta, low-cost letenky
Miesta a osoby
Mallorca, Menorca, Playa de Palma, Alcudia, Kréta, Severný Cyprus, Južný Cyprus, Ayia Napa, Protaras, Nissi Beach, Makronissos Beach, Side, Izmir/Ephesus, Sardínia, Lefkada, Sicília, Madeira, Kanárske ostrovy, Mahdia (Tunisko, Bulharsko – Sunset Resort), Chorvátsko (Zaton, Dubrovnik, Split, Zadar), Bratislava (BTS), Viedeň (VIE), Larnaca
Choďte s hydrotour do Turecka , majú tam “klub leto” so slovenskými animátormi , takze ak máte deti väčšie od 4 rokov tuším , tak si aj oddýchnete trosku 😄
Nenapisala si okrem terminu ani dlzku dovolenky…takto sa neda vobec poradit. A vek deti tiez, podla toho sa zvycajne vybera typ izby.
zaciatok augusta 7-10dni
vek 4,4,6
Ono podľa mňa už všade na svete budú najbližšie 2 roky masovky keďže si každý užíva cestovanie bez obmedzení. Hlavne teda v hoteloch s (vodnými) atrakciami pre deti. Klud budete mat naozaj asi iba keď si prenajmete nejakú vilu niekde v Turecku napríklad cez airbnb , s vlastným vstupom do mora , ale zas to bude bez preliezok.
My ideme Severny Cyprus hotel Limak. Ale je to obrovsky hotelovy komplex. Bez deti by som tam nesla. Pre deti je to raj. Plus krasna plaz a pozvolny vstup do mora 🤷♀️
My sme silno zvazovali sem https://www.caremahotels.com/en/our-hotels/. Pekna plaz a blizko, auqapark hned v hoteli (na neobmedzeny vstup ale treba si byvat v tom drahsom). Nakoniec ideme na malorcu, lebo sa da letiet z BA a v lepsich casoch. Ale do 5000 by ste sa mali zmestit, kedze nas 4 to vychadzalo kusok cez 3000. Aj ked ja pravda, ze ideme na konci juna co je kvazi pred sezonou.
Inac, ja tiez neznasam masovky. Vyhlasovala som, ze do turecka ani za svet. Ale kvoli detom sme museli urobit vela kompromisov. Mala som velmi podobne kriteria ako ty
Škoda, že ste nakúpili first moment. December a január boli plné akcií. Kúpili sme so 40%zľavou Turecko
@anjelicek26 ano len,viac ako 3 h s detmi v lietadle si neviem predstavit,Akoze sli by sme najradsej chorvatsko ,ale 5h autom a viac je pre nas krizova cesta.
Tak minuly rok boli trojrocne, ten rok vela urobi, my bravame snacky, tablety, nove rozpravky, sluchadla a je to OK, lietame od malinka... v lietadle sa vie aj postavit, najest, napit, prejst po chodbe (nie casto, ale da sa), ist sa vycikat, nie je to take, ako v aute pripnuta v sedacke...
@anjelicek26 to nie,my tak autom do 2h a uz potom konecna,aj tie 2h su take,ze stale cosi,stale cosi rev,ta uz nechce sediet ta zasa to,henta to,kazdopadne 3h v aute uz neobsedia a to maju telky .Prero nebudem riskovat v lietadle.Mali sme kanare vyhliadnute ale to z Prahy a letom ze 5h,by ma piclo😉
Mallorca, oblasť Alcudia, hotel Condesa. Hotel je priamo na pláži s krásnou azurovou vodou. Ak máte malé deti - maximálna výhoda je plytké more. V hoteli máte bazény a šmýkačky pre deti.
My sme boli minuly rok tu v Turecku https://www.hydrotour.sk/dovolenky/turecko/izmi...
Nie je to nejaky super luxus, ale strava bola dobra, plaz piesocnata a boli tam tobogany pre velke deti/dospelych a aj vodne ihrisko pre krpcov a ani to nebola masovka. Nasa mala vtedy 2,5 roka. Celkovo pomer cena/vykon je Turecko fajn, len treba hladat oblasti, kde je piesok.
Rátaj s tým,ze v tomto termíne sú už rodinné izby vypredané,čiže výber bude hodne limitovaný
@marcellka32 my sme boli pred dvoma rokmi, letenky cez ryanair, apartman cez airbnb. jedna z nasich najlacnejsich dovoleniek.

Samozrejme aj keby nas vysl lacnejsie pod 5 by bolo fajn,akurat ze teraz je to dost vsetko drazoba.